Увійти|Реєстрація

м.Київ, вул. Володимирська, 23

Програма «КОРПОРАТИВНИЙ СЕКРЕТАР»

ХТО ТАКИЙ КОРПОРАТИВНИЙ СЕКРЕТАР 

Корпоративний секретар – одна  з ключових посадових осіб у структурі управління сучасною компанією. У «радянський» період державні компанії не мали в своєму складі такого управлінця, але сьогодні вже очевидно, що корпоративний секретар –  це професія управлінця, яка зараз найбільш динамічно розвивається в Україні.

Наявність корпоративного секретаря є обов’язковою для компаній, цінні папери яких обертаються на фондовій біржі (див. п.3.1 Розділу IV Положення про функціонування фондових бірж, затвердженого рішенням НКЦПФР від 22.11.2012 № 1688) і рекомендованою для всіх акціонерних товариств (див. п.3.1.6 Принципів корпоративного управління, затверджених рішенням НКЦПФР від 22.07.2014 № 955). Однак масове впровадження в українських компаніях служби корпоративного секретаря, як стрижня і сполучної ланки моделі корпоративного управління, обумовлено не нормативними вимогами і рекомендаціями, а корисністю корпоративного секретаря, яка багаторазово підтверджена на практиці в здійсненні двох головних його функцій:

  • посадової особи, яка забезпечує всебічну правову та організаційну підтримку роботи всіх органів управління товариства і, в першу чергу, Наглядової ради;
  • центру корпоративних комунікацій (між органами управління товариства; між суспільством і його акціонерами, а також іншими стейкхолдерами).

Корпоративний секретар сьогодні – одна з позицій серед управлінського персоналу, яка найбільше затребувана на ринку праці, провідні компанії готові надавати своїм корпоративним секретарям вельми конкурентні компенсаційні пакети.

У той же час, для того, щоб претендувати на позицію корпоративного секретаря компанії з високим рівнем корпоративного управління, потрібно бути до цього готовим, володіти необхідними для роботи знаннями і навичками, а також розумінням ролі корпоративного секретаря у компанії.

ЧОМУ ПОТРІБНО НАВЧАТИСЬ У НАС 

ПАКУ спільно зі своїм освітнім центром – Українським інститутом корпоративного управління – вже багато років є безумовним лідером у сфері напрацювання стандартів роботи корпоративного секретаря, а також професійної підготовки корпоративних секретарів. З 2006 року спільно з ФДМУ реалізуються програми підготовки корпоративного секретаря, на яких підготовлено понад 1200 фахівців, з 2012 року щорічно проводяться Форум корпоративних секретарів і Конкурс «Корпоративний секретар року», затверджений і набув значного поширення Професійний стандарт роботи корпоративного секретаря, корпоративним секретарям надається постійний інформаційний та консультаційно-методичний супровід, організовуються закриті зустрічі для обміну досвідом тощо.

З 2019 ми пропонуємо не тільки програму підготовки корпоративних секретарів, а й програму підвищення кваліфікації корпоративних секретарів – для тих, хто пройшов навчання на першому модулі Програми і отримав досвід роботи КС не менше 1 року.

СИСТЕМА ПІДГОТОВКИ КОРПОРАТИВНИХ СЕКРЕТАРІВ 

Специфіка роботи корпоративного секретаря передбачає перманентне навчання і вдосконалення. Розуміючи це, ПАКУ і УІКУ пропонують всім, хто цікавиться корпоративним управлінням і корпоративним правом, пройти навчання на Програмі підготовки «КОРПОРАТИВНИЙ СЕКРЕТАР» (1 рівень) і Програмі підвищення
кваліфікації «КОРПОРАТИВНИЙ СЕКРЕТАР» (2 рівень) . Водночас є можливість взяти участь в окремих модулях кожної з програм, кожен з яких присвячений певній тематиці (діяльність НС; діяльність служби корпоративного секретаря; емісія, дивіденди, операції з ЦБ; розкриття інформації на ФР тощо).

Дати проведення Програм дивіться в нашому Календарі подій

Місце проведення: м. Київ, вул. Володимирська, 23

З питаннями Ви можете звертатись до Ірини Біляченко – тел. (044) 228-87-59 e-mail: Irina.Bilyachenko@cgpa.com.ua