Увійти|Реєстрація

м.Київ, вул. Володимирська, 23

07 вересня 2017
Вебінар «Корпоративний секретар»

Законом України «Про акціонерні товариства» передбачається введення в акціонерних товариствах посади корпоративного секретаря з покладенням на нього функцій щодо організації заходів з корпоративного управління у цих товариствах. Зазначена посада вже передбачена Класифікатором професій ДК 003-2010 (код КП 1231).

Запровадження посади корпоративного секретаря в Україні є обов’язковим: з 01.01.2016р. – для всіх акціонерних товариств, акції та облігації яких включені до біржового реєстру та з 01.01.2018р. – для всіх публічних акціонерних товариств.[1]

У більшості країн світу корпоративний секретар (далі – «КС») є ключовою посадовою особою, що сприяє координації роботи всіх органів управління акціонерного товариства (далі – «АТ»), обміну інформацією між цими органами та акціонерами, готує проекти корпоративних документів, вирішує інші юридичні та організаційні питання, пов’язані з корпоративним управлінням в АТ.

Український інститут корпоративного управління[2] запрошує на вебінар «Корпоративний секретар».

Мета вебінару:

  • Зрозуміти важливість посади корпоративного секретаря, пересвідчитися у її перспективності;
  • Визначити та врегулювати у Статуті роль та місце КС у структурі управління АТ;
  • Познайомити учасників з основними напрямками та формами роботи на посаді КС;
  • Дізнатися про навчальну програму «Корпоративний секретар» та умови участі у ній.

 Вебінар орієнтований на:

  • Юристів, що практикують у сфері корпоративного права;
  • Керівників (осіб, що працюють в правліннях, наглядових радах та ревізійних комісіях акціонерних товариств) та кандидатів на зазначені посади;
  • Корпоративних секретарів акціонерних товариств;
  • Спеціалістів консультаційних та аудиторських фірм, які працюють над питаннями корпоративного управління, або планують розпочати таку роботу;
  • Акціонерів (в тому числі – посадових осіб банків, інвестиційних компаній, торгівців ЦП тощо);
  • Для всіх тих, хто цікавиться цією темою.

Вартість участі – безкоштовно. Попередня реєстрація обов’язкова! Час реєстрації –  до 15.00,  13 вересня 2017р.

За додатковою інформацією Ви можете звертатись до Ірини Біляченко за тел. 044 – 228-87-59, 278-12-52 або email: Irina.Bilychenko@cgpa.com.ua.


[1] З 01.01.2016 року набрали чинності підпункти 2 та 3 пункту 4 Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України від 06.08.2015  № 1217 «Про затвердження Змін до Положення про функціонування фондових бірж». Відповідно до цих змін встановлено додаткові вимоги щодо внесення цінних паперів до біржового реєстру. Однією з вимог для внесення акцій до біржового реєстр (лістинг 1 та 2 рівнів), а також внесення до біржового реєстру облігацій (лістинг 1 рівня) є запровадження емітентом цінних паперів посади корпоративного секретаря. Відповідно до вимог ч. 1 ст. 24 Закону України «Про акціонерні товариства» публічне акціонерне товариство зобов’язане пройти процедуру включення акцій до біржового реєстру та залишатися у ньому хоча б на одній фондовій біржі в Україні. Ця вимога набере чинності для всіх публічних акціонерних товариств з 01.01.2018 року.

[2] Український інститут корпоративного управління (далі – Інститут) – єдиний навчальний центр в Україні, який проводить сертифікацію корпоративних секретарів. Протягом п’ятнадцяти років Інститутом проведено 47 програм підготовки корпоративних секретарів, на яких пройшли навчання  більше 700  представників провідних українських АТ. Починаючи з 2006 року  ця програма проводиться у співпраці з Фондом державного майна України. Особи, що проходять навчання та успішно складають іспит, отримують кваліфікаційний сертифікат, їх дані заносяться до відповідного державного реєстру. Ознайомитись із зазначеним реєстром можна на WEB-сторінці ФДМУ.