Увійти|Реєстрація

м.Київ, вул. Володимирська, 23

Підписатись на новини
06.06.2015Пост-реліз «Трансформація системи корпоративного управління в Україні: від принципів – до правил»

Сьогодні в Україні відбувається переосмислення ставлення до корпоративного управління та  формуються контури його нової системи, яка відповідатиме сучасним реаліям. Національний бізнес прийшов до розуміння того, що система корпоративного управління є ефективним інструментом його захисту і розвитку. Впровадження кращих стандартів корпоративного управління спрямоване на формування справедливої вартості бізнесу, зниження розміру дисконту при публічних розміщеннях, забезпечення залучення фінансування в умовах невизначеності на світових ринках капіталу, підвищення ефективності управління ризиками.

Сьогодні  корпоративне управління трансформувалося в стратегічну систему управління компанією як відкритою системою. Корпоративне управління – сфера, де інтереси держави та бізнесу з формування сприятливого інвестиційного клімату та ефективного бізнес-середовища збігаються. Останні законодавчі ініціативи державних регуляторів свідчать про прагнення переходу від декларативних рекомендованих принципів до політики правил, чіткої деталізації процедур. Запропоновані нормативні зміни позитивно оцінені бізнес-спільнотою як ефективний корпоративний інструментарій.

Про нормативні новації, пов’язані зі зміною законодавчих підходів до формування системи корпоративного управління в акціонерних товариствах України, зокрема, про запровадження практики похідних позовів, процедури сквіз-аут (squeeze-out), обов’язкове введення посади корпоративного секретаря в акціонерних товариствах, його новий статус і функціонал на прикладі українського та зарубіжного досвіду, а також про інші актуальні питання практики корпоративного управління йшлося на дискусії «Трансформація системи корпоративного управління в Україні: від принципів – до правил», яка була організована Професійною асоціацією корпоративного управління та Investor Relations Agency.

У вступному слові Олександр Окунєв, голова правління Професійної асоціації корпоративного управління (ПАКУ) підкреслив, що цією дискусією відкривається цикл заходів ПАКУ, та зауважив, що такий формат спілкування планується зробити регулярним, щоб корпоративна громадськість, яка вже сформувалась «як клас», могла мати можливість у професійних дискусіях обговорювати практику застосування корпоративного законодавства, обмінюватися практичним досвідом, подавати свої пропозиції по вдосконаленню нормативних документів, підтримувати прямий зв’язок ринку та регуляторів.

«Для мене участь у такій дискусії надзвичайно цікава, – зазначив Дмитро Тевелєв, голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України (НКЦПФРУ), – і не тільки як для керівника державного органу, який займається регулюванням на ринку цінних паперів і останнім часом – в силу тенденцій – питаннями корпоративного управління, але і як юристу -корпоративщику. Тому я очікую від учасників цієї та подальших дискусій не тільки постановки проблем до обговорення, але і конкретних пропозицій щодо шляхів їх рішень. Давайте будемо об’єднувати зусилля НКЦПФРУ та  еліти ринку».

Д. Тевелєв розповів про плани регулятора з корпоративної реформи в Україні, відзначив і підтримав останні ініціативи ПАКУ в цьому напрямку, зокрема, організацію Конкурсу корпоративних секретарів, детально зупинився на низці нормативних аспектів, що викликають питання у застосуванні.

Учасники дискусії в прямому відкритому діалозі з керівництвом НКЦПФРУ обговорили проблемні теми, висловили свою думку і бачення щодо варіантів вирішення проблемних питань, регулювання корпоративних відносин в акціонерних товариствах.

У ході дискусії її учасники зуміли зблизити позиції державного регулятора і бізнесу з низки питань, зокрема досягти єдиного розуміння необхідності введення в Україні процедури сквіз-аут (squeeze-out). Участь у дискусії як представників НКЦПФРУ, бірж, міжнародних організацій, фінансових інститутів, так і емітентів, що представляють широкий спектр секторів економіки, дозволило на кожну обговорювану тему подивитися під різними кутами зору і запропонувати рішення, що враховують інтереси всіх учасників процесів корпоративного управління. У професійному обговоренні актуальних питань корпоративного управління взяли участь Олег Ткаченко, голова Правління ПАТ «Українська біржа», Андрій Коломієць, начальник управління по роботі з емітентами ПАТ «Фондова біржа ПФТС», Алла Папаіка, директор департаменту з корпоративного управління та корпоративних фінансів НКЦПФРУ, Володимир Нусінов, директор з корпоративного управління і цінних паперів ПрАТ«СМАРТ-ХОЛДИНГ», Олександр Нікішев, керуючий партнер Investor Relations Agency. Активними учасниками дискусії також стали представники Агентства з розвитку інфраструктури фондового ринку України, Міжнародної фінансової корпорації (IFC), USAID, Варшавської фондової біржі, члени наглядових рад та правлінь компаній, корпоративні секретарі українських емітентів.

У ході заходу відбулася презентація заснованого Професійною асоціацією корпоративного управління і вперше проведеному в Україні конкурсу Корпоративний секретар року – 2012, покликаного узагальнити досвід роботи кращих корпоративних секретарів України і познайомити з ним представників українського бізнесу. Учасники дискусії отримали запрошення до Одеси 24-25 травня 2013 р. на Міжнародний форум корпоративних секретарів, у рамках якого пройде урочиста церемонія нагородження переможців та лауреатів Конкурсу. Секретар оргкомітету – Ірина Біляченко, Irina.Bilyachenko@cgpa.com.ua