Увійти|Реєстрація

м.Київ, вул. Володимирська, 23

Підписатись на новини
11.12.2018«Залучення інвестиційних радників для підготовки до продажу державних підприємств є єдиним вірним шляхом», – Олександр Саєнко

«Ми будемо впроваджувати найкращі бізнес-практики в систему управління державними активами», – зазначив Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко під час ІІІ Міжнародного форуму корпоративних директорів.

На сьогодні держава є найбільшим власником активів. У її власності наразі 3500 різноманітних підприємств, більшість з яких є неефективними через факти корупції, непрозорості, велика частина знаходиться в стадії ліквідації, банкрутства або генерують збитки для державного бюджету.

Міністр відзначив, що для Уряду було дуже важливим запровадити Дорожню карту реформи корпоративного управління сектору державних підприємств. «Держава повинна чітко вказати, які підприємства залишаться у власності держави, які підприємства потрібно приватизувати чи передати у концесію, а які потрібно ліквідувати. Цей документ дав бачення того, куди ми рухаємось з тим чи іншим підприємством», – зазначим Міністр.

Олександр Саєнко звернув увагу на важливість запровадження інституту незалежних професійних наглядових рад для підприємств, які знаходяться у власності держави. До речі, на сьогодні на державних підприємства вперше наглядові ради формуються з більшістю незалежних членів. Це дозволяє усунути певний інституційний конфлікт, коли міністерство встановлює правила гри, формує політику і одночасно здійснює управління державним підприємством.

Міністр нагадав, що оновлений Номінаційний комітет, рішення якого він представляє на засіданнях Уряду, цього року сформував наглядові ради для трьох великих державних підприємств – «Укрзалізниці», «Укренерго» та «Укрпошти». Зараз триває відбір членів наглядових рад «Адміністрації морських портів України» і Міжнародного аеропорту «Бориспіль». Наступного року ще як мінімум п’ять важливих для економіки підприємств отримають такі незалежні органи управління.

Не менш важливим є процес приватизації державних підприємств. Спочатку року ухвалений Закон про приватизацію створює ефективні механізми для продажу державного майна. Це електронні аукціони по малій приватизації через платформу Prozorro і можливість залучення інвестиційних радників зі світовими іменами для підготовки об’єктів великої приватизації. «Майже кожен великий об’єкт державної власності має довгу і, на жаль, дуже проблемну історію. Тому залучення інвестиційних радників для підготовки до продажу цих підприємств є єдиним вірним шляхом», – відзначив Міністр.

«Мені приємно, що реформа управління державними підприємствами визначена серед головних пріоритетів Уряду і на наступний рік. Ми готові ділитися досвідом, ми готові вчитися у вас, ми запрошуємо вас брати участь у конкурсах до наглядових рад і готові до будь-яких експертних дискусій, щоб вийти спільно на найкращу модель реформи корпоративного управління», – на завершення сказав Олександр Саєнко.