Увійти|Реєстрація

м.Київ, вул. Володимирська, 23

Підписатись на новини
11.04.2022Законопроєкт 7176 пропонує звільняти членів наглядових рад, які не зможуть бути на засіданнях особисто. Чому це ставить під загрозу реформу корпоративного управління?

3 квітня 2022 Професійна асоціація корпоративного управління (ПАКУ) та Асоціація правників України (АПУ) звернулися до Офісу Президента України та Народних депутатів з проханням накласти вето на  Законопроєкт про внесення змін до деяких законів України щодо здійснення моніторингу потенційних загроз національній безпеці України у сфері економіки № 7176, який був прийнятий Верховною Радою України 1 квітня 2022 року.  Повний текст звернення за посиланням.

9 квітня в Українській правді вийшла стаття Олександра Лисенка та Андрія Бойцуна, фахівців Напрямку корпоративного управління Київської школи економіки “Держкомпанії в умовах війни – чому новий законопроект є шкідливим, і як зробити правильно. Законопроєкт 7176 пропонує звільняти членів наглядових рад, які не зможуть бути на засіданнях особисто. Чому це ставить під загрозу реформу корпоративного управління?”, де вони чітко і детально аргументують позицію, чому цей законопроєкт є шкідливим і приймати його не можна. 

 Повний текст статті

«Звичайно, сьогодні краще уникати дискусій з владою там, де це не принципово. Але в цьому випадку, як мені здається, ситуацію використовують як ширму для реалізації давніх намірів «поховати» інститут незалежних директорів у держкомпаніях. Абсолютно зрозуміле коло стейкхолдерів таких дій та їх інтереси. Упевнений, що навіть у воєнний час не повинно бути відкату від вже досягнутих стандартів корпоративного управління», – вважає Олександр Окунєв, голова Правління ПАКУ.