Увійти|Реєстрація

м.Київ, вул. Володимирська, 23

Підписатись на новини
30.01.2017Як змінити тип акціонерного товариства на ПрАТ

Значний інтерес викликав практикум «Зміна типу акціонерного товариства з ПАТ на ПраТ», який відбувся 25 січня 2017р. у Великому конференц-залі НАН України. Організатор заходу – Український інститут корпоративного управління, навчальний центр Професійної асоціації корпоративного управління (далі – ПАКУ).

Відкриваючи захід, голова Правління ПАКУ Олександр Окунєв відзначив, що більшість ПАТ просто не зможуть виконати вимоги чинного законодавства з 1 січня 2018р. І тому їх власники та керівництво активно розглядають можливість зміни типу акціонерного товариства з публічного на приватне. Все частіше лунають питання, чи є сенс змінювати ПАТ на якусь іншу форму, яку саме процедуру обрати – зміну типу АТ чи перетворення у ТОВ або ТДВ.

Далі пан Окунєв презентував детальне порівняння вимог чинного законодавства щодо ПАТ і щодо ПрАТ, яке дало можливість наочно оцінити особливості діяльності цих двох типів товариств.

Багато учасників цікавились питанням, коли саме варто планувати прийняття зазначених рішень про зміну типу – на чергових загальних зборах у квітні 2017 року або в інші строки. На думку експерта, непотрібно поспішати це робити на чергових загальних зборах у квітні цього року. Наразі підготовлені деякі законопроекти, які можуть суттєво вплинути на діяльність акціонерних товариств, деякі з них уже прийняті у першому читанні, і тому є вірогідність спрощення і/або зміни певних процедур.

У другій частині заходу заступник директора Департаменту корпоративного управління та корпоративних фінансів Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Наталія Хохлова детально розповіла про прийняття рішення АТ про зміну типу та подальший порядок дій.

Інформація була подана у вигляді покрокової інструкції з відповідними поясненнями – від засідання наглядової ради з метою обрання оцінювача для проведення оцінки акцій відповідно до чинного законодавства до обов’язкового викупу акцій акціонерів, які проголосували проти прийняття рішення про зміну типу товариства.

На завершення Олександр Окунєв і Наталія Хохлова відповіли на питання учасників практикуму і дали рекомендації щодо застосування норм чинного корпоративного законодавства.

У заході взяли участь 60 представників провідних українських компаній, які високо оцінили рівень підготовки інформації, структурованість і подачу матеріалу:

«Гарно структурований змістовний семінар» (Юлія Чебачова, ПАТ «Миколаївцемент»)

«Інформативно. Сподобалась можливість задати питання та отримати відповіді» (Сергій Свічинський, ПАТ «Київметалопром»)

«Актуально та вчасно» (Юлія Лиско, ПАТ «Укртелеком»)

«Дуже задоволена практикумом, темою, доповідями викладачів. Дуже корисні практичні поради. Дякую» (Анастасія Глухенька, ПАТ «БАЗИС»)

Якщо у Вас є питання щодо зміни типу акціонерного товариства, запрошуємо відвідати наш наступний практикум, який відбудеться 22 лютого 2017р. Детальна інформація щодо заходу і реєстрації на нашому сайті.