Увійти|Реєстрація

м.Київ, вул. Володимирська, 23

Підписатись на новини
28.03.2016Як провести реорганізацію акціонерного товариства згідно з новим законодавством пояснили на семінарі

Чи змінювати тип акціонерного товариства у зв’язку з новаціями українського законодавства щодо захисту прав інвесторів, яким має бути порядок реалізації процедури перетворення та з якими проблемами можуть зіткнутися компанії при реорганізації АТ – на ці та інші питання відповіли доповідачі семінару Інституту корпоративного управління, що відбувся 24 березня у Києві за підтримки Професійної асоціації корпоративного управління.

Приводом для його проведення стали запити від членів Асоціації щодо практичної імплементації Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав інвесторів». Адже деякі запропоновані зміни до Закону України «Про акціонерні товариства» суттєво посилюють вимоги до публічних акціонерних товариств.

В той же час, цим Законом усунено обмеження в 100 акціонерів для приватних акціонерних товариств. Отже, для публічних акціонерних товариств, які не мають наміру або можливості виконувати посилені вимоги, з 1 травня 2016 року з’являється можливість змінити тип акціонерного товариства з публічного на приватний або навіть перетворитися на товариство з обмеженою чи додатковою відповідальністю.

«Багатьох лякає складність і невизначеність цих процедур. Я хочу заспокоїти тих, хто вагається, та запевнити, що зміни, які набувають чинності в травні цього року, дозволяють без проблем виконати реорганізацію акціонерного товариства на практиці», – прокоментував голова Правління ПАКУ Олександр Окунєв.

Для того, щоб пояснити спеціалістам у сфері корпоративного управління, як провести реорганізацію АТ, ПАКУ запросила до участі у семінарі профільних експертів-практиків, уповноважених представників Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку та Державної реєстраційної служби, щоб у режимі динамічного діалогу надати відповіді на всі проблемні питання учасників.

Так, директор Департаменту корпоративного управління та корпоративних фінансів НКЦПФР Алла Папаіка розповіла про передумови, що визначають рішення компаній про зміну типу або перетворення, а її колега Наталія Хохлова – про порядок реалізації цих процедур.

Пролунала від фахівців НКЦПФР і подяка ПАКУ за системну роботу з підготовки кваліфікованих спеціалістів та за активну участь у законотворчому процесі:

«Коли ми пишемо якийсь законодавчий акт і не маємо таких глибоких практичних знань, то дізнаємося про якісь «вузькі місця» саме від вас. Тому дякуємо вам за цю роботу. Окрема подяка, що підтримуєте інтерес до теми корпоративного управління і відстоюєте інтереси професійної спільноти в планах роботи з удосконалення законодавства», – звернулася на заході Алла Папаіка до представників Асоціації.

У семінарі взяли участь представники ПАТ «УКРБУДЕНЕРГОТЕХНОЛОГІЯ», ТОВ «ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ «УКРАЇНА», ПАТ «Козятинський м’ясокомбінат», ПАТ «Рівненська фабрика нетканих матеріалів», Групи компаній «Індустріальна молочна компанія», ТОВ «ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ «МОРІС ҐРУП», ПАТ «Спецтехніка», ПП «Аграрна компанія 2004», ПАТ «ФІТОФАРМ», ПАТ«КІНТО», ТОВ «Юридична фірма Саєнко Харенко» та ТОВ «Стафф Компані».

За словами Олександра Окунєва, подібні навчальні заходи Асоціації та Українського інституту корпоративного управління щодо практичної імплементації новацій профільного законодавства проходять систематично, а також можуть бути підготовлені на запит окремих компаній.

ДИВИТИСЯ КАЛЕНДАР ЗАХОДІВ ПАКУ – 2016

Він додав, що простим і сучасним засобом бути в курсі останніх новацій та отримувати консультації експертів навіть без відвідування семінарів у Києві є передплата Пакету інформаційного забезпечення фахівця корпоративного управління, яка може бути оформлена у будь-який час рівно на один календарний рік.

«Кожного місяця наші передплатники отримують нові нормативні акти та законодавчі ініціативи, цікаві матеріали із зарубіжних та вітчизняних джерел, судові рішення Вищого господарського суду України та інших судових інстанцій щодо корпоративних спорів, відповіді на власні запитання як у форматі електронного бюлетеня, так і у новому зручному форматі вебінарів», – розповів голова Правління ПАКУ.