Увійти|Реєстрація

м.Київ, вул. Володимирська, 23

Підписатись на новини
05.04.2018В Мінекономрозвитку відбувся круглий стіл щодо перспектив реформи корпоративного управління в держкомпаніях

30 березня в Мінекономрозвитку відбувся круглий стіл на тему «Реформування системи корпоративного управління в державних компаніях України: нові виклики та завдання» за участі представників Мінекономрозвитку, членів правління Професійної асоціації корпоративного управління, представників суб’єктів управління державними компаніями.

Метою круглого столу було визначено обговорення наявних проблем зі здійснення реформи корпоративного управління та подальші її перспективи.

“Міністерство постійно працює над втіленням реформи корпоративного управління на державних підприємствах і надалі продовжуватиме цю роботу. Сьогодні існують проблеми із виконанням суб’єктами управління державних компаній вимог законодавства щодо утворення наглядових рад. Ми мусимо віднайти шляхи щодо їх вирішення і такий формат, як круглий стіл за участі якомога більш широкого кола зацікавлених сторін – це можливість отримати експертну оцінку дійсних чинників, що стримують успішне і своєчасне втілення реформи”, – відзначив Державний секретар Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Олексій Перевезенцев.

Він також подякував Професійній асоціації корпоративного управління за плідну співпрацю щодо поширення та утвердження ідеї ефективної системи корпоративного управління в компаніях з державною часткою власності.

Серед найбільш суттєвих проблем реформи корпоративного управління державних компаній, учасники Круглого столу виокремили:

  • дефіцит практичного досвіду суб’єктів управління державних компаній щодо формування наглядових рад,
  • обмеженість кола компетентних кадрів для заміщення вакантних посад потенційними кандидатами,
  • ризики юридичної та репутаційної відповідальності потенційних кандидатів до наглядових рад найбільших державних компаній,
  • важливість реалізації локального та міжнародного досвіду в практиці організації корпоративного управління в українських реаліях,
  • ефективна комунікація щодо донесення інформації про можливості вакансій до потенційних кандидатів.   

Директор з управління Європейського банку реконструкції і розвитку Оляна Гордієнко відзначила, що сьогодні існують успішні кейси кількох державних компаній, де практика формування наглядової ради із незалежними членами дозволила зробити їх набагато більш ефективними та прозорими, а якість їх управління і якість надання послуг вивести на зовсім інший якісний рівень.

“Наглядові ради на державних підприємствах не можуть бути панацеєю від усіх хронічних хвороб, якими страждають переважна більшість підприємств, що знаходяться у державній власності. У першу чергу практика наглядових рад має допомогти реформуванню тих компаній, які мають стратегічне значення для української економіки і які мають операційний та фінансовий потенціал вийти на кардинально інший рівень. Наглядова рада необхідна для того, щоб великі і ефективні компанії зробити більшими і ефективнішими. Для інших компаній – невеликих і малоефективних – законом передбачено механізми приватизації, реструктуризації, концесії або ж ліквідації”, – у свою чергу прокоментував Олександр Окунєв, Голова правління Професійної асоціації корпоративного управління.

Прес-служба Мінекономрозвитку