Увійти|Реєстрація

м.Київ, вул. Володимирська, 23

Підписатись на новини
07.04.2016У Дніпропетровську стартував семінар з антикорупційного комплаєнс для держслужбовців

Які заходи включає в себе антикорупційна програма і як вона працює розкажуть на сьогоднішньому семінарі для державних службовців, який стартував в Дніпропетровській обласній державній адміністрації в рамках проекту «Зміцнення антикорупційного комплаєнс в бізнесі».Організаторами заходу виступили Професійна асоціація корпоративного управління (ПАКУ) за підтримки Центру міжнародного приватного підприємництва (CIPE), в партнерстві з Дніпропетровською ОДА.

«Про корупцію багато говорять, багато проводиться популістських заходів. Алеце дуже серйозна проблема, з якою потрібно боротися конкретними інструментами. Тому якраз сьогоднішній семінар покликаний допомогти нашим державним службовцям підвищити кваліфікацію в темі комплаенс і розібратися детальніше в механізмах викорінення корупції», – прокоментував радник Голови Дніпропетровської ОДА Віталій Литвин.

Заходи проекту покликані допомогти українському бізнесу і держслужбовцям виконати вимоги розділу Х Закону України «Про запобігання корупції», який вступив в дію 26 квітня 2015 року.Згідно зі статтею 62, усі державні компанії та комунальні підприємства, а також більшість господарських товариств зобов’язані затвердити антикорупційну програму.

Сьогоднішній же семінар спрямований на просування самої теми антикорупційного комплаенс в Україні, ознайомлення учасників з міжнародним досвідом впровадження програм протидії корупції в приватному секторі. Про це розповів голова Правління ПАКУ Олександр Окунєв:

«На сьогоднішній день навіть саме слово «комплаєнс» далеко не всі чули і ці функції, на жаль, ще не впроваджені набільшості українських підприємств. Актуальність їх впровадження очевидна. Проте, це поки що не зроблено, скоріше, через нерозуміння, які конкретно заходи ця антикорупційна програма включає, хто і як повинен їх виконувати, які документи при цьому складаються таіншіпрактичніаспекти», – підкреслив експерт.

Сьогодні в навчанні беруть участь понад 50 державних службовців Дніпропетровської області. В результаті семінару вони дізнаються докладніше про вимоги нового українського законодавства щодо попередження корупції в недержавному секторі, про інструменти антикорупційного комплаенс на прикладі українських і зарубіжних підприємств.

«В американських і європейських компаніях такі служби вже 10-15 років успішно працюють, тому ми хочемо допомогти українському бізнесу адаптувати зарубіжний досвід до наших реалій. А також попередити, що впровадженням комплаенс сьогодні потрібно займатися ще й тому, що інакше нашим компаніям буде вкрай складно залучати до співпрацізахідних партнерів», – зазначив Олександр Окунєв.

За словами експерта, співпраця з бізнесом, якийне впроваджує антикорупційну програму – це ризики не тільки іміджеві, а й фінансові для зарубіжних партнерів:

«Грубо кажучи, якщо ти партнер «Кока-коли» і тут,в Україні, зробив якісь корупційні дії – то «Кока-кола» за це відповідатиме в Америці. Великі мультинаціональні компанії прекрасно розуміють ці ризики, тому з обережністю ставляться до вибору партнерів. При цьому вони готові ділиться напрацюваннями і знаннями з українськими колегами», – сказав він.

Глобальною метою програми є запуск навчально-консультаційного центру підготовки комплаенс-офіцерів (уповноважених зантикорупційноїпрограми) в Україні, який буде готувати профільних фахівців, а також консультаційно, методологічно та інформаційно супроводжувати їх протягом професійної діяльності:

«Такий центр вже створено при нашій Асоціації, методичні матеріали в стадії фінальногодоопрацювання. Першу програму навчання комплаенс-офіцерів ми запускаємо восени цього року. Так, відбудеться три програми: у вересні, жовтні і листопаді. Участь уних для представників українських компаній буде безкоштовною», – розповів він.

Головним критерієм відбору учасників буде можливість впровадити в компанії або держструктурі, в якій він працює, сучасну антикорупційну програму, а також забезпечувати і контролювати її виконання. Щоб взяти участь у відборі кандидатур на програму необхідно заповнити АНКЕТУ та надіслати на e-mail: Irina.Bilyachenko@cgpa.com.ua