Увійти|Реєстрація

м.Київ, вул. Володимирська, 23

Підписатись на новини
31.10.201931 жовтня 2019 успішно завершилася вже восьма програма професійного вдосконалення для членів наглядових рад

31 жовтня 2019 завершилася чергова Програма професійного вдосконалення для членів наглядових рад «Корпоративний директор».

Другий модуль програми розпочався з розгляду стратегії фінансування бізнесу з Іриною Стародубовою, асоційованим партнером Capital Times. Сесія почалася з визначення, що компанії, які не мають стратегії, а особливо фінансової, – це лише набір активів обтяжених зобов’язаннями. Розглянули джерела фінансування бізнесу, окремо приділили увагу розгляду поняття Private equity та його видам.

 

Продовжив тему фінансування бізнесу та місця належного корпоративного управління в компанії Сергій Гончаревич, управляючий партнер Capital Times. Наголос був зроблений на тому, що належне корпоративне управління в компанії сприяє залученню інвестицій, а також через дієву наглядову раду інвестор може впливати на прийняття рішень в компанії і контролювати її діяльність. Сесія була присвячена питанням залучення інвестицій та виведення компаній на IPO.

Яку інформацію повинен надати топ-менеджмент Раді? Яка корисна інформація може бути отримана з фінансової звітності? Як виявити потенційні проблеми та ризики? За якими показниками повинна оцінюватися результативність роботи ради? На ці та інші питання шукали відповіді учасники програми з Оленою Вольською, управляючим партнером та директором компанії EBS Consulting. Окремо було обговорено питанням щодо ефективної діяльності комітету з аудиту наглядової ради, а також питанню визначення рівня оплати вищому керівництву компанії.

Сесія з оцінки роботи наглядової ради розпочалася з наголошення на важливості самої оцінки: «Без методики аналізу власної роботи Рада роками функціонує без реальної оцінки своєї ефективності. Небезпека полягає в тому, що неефективний спосіб роботи закріпиться так, що змінити його на краще буде дуже складно. Оцінку роботи Ради можна порівняти з регулярними візитами до лікаря. З вашим здоров’ям не обов’язково повинні бути проблеми, але регулярний контроль ефективності роботи вашого організму дасть можливість виявити будь-які відхилення на ранній стадії і вчасно застосувати коригувальні заходи. Цей принцип профілактичної медицини цілком прийнятний і до регулярної перевірки органу управління корпорацією – Ради», наголосив Олександр Окунєв, голова правління ПАКУ, під час виступу на програмі. Також окремо було розглянуто питання наступності членів наглядової ради і особливостей складання плану наступності.

Сергій Погребной, Партнер Sayenko Kharenko, Голова Правління АПКБУ, керівник відділення ASIS в Україні, свій виступ на програмі щодо завдання ради у забезпеченні корпоративної безпеки бізнесу розпочав з цитати Уінстона Черчілля: «За безпеку необхідно платити, а за її відсутність – розплачуватися». Під кінець виступу завдяки переконливим доказам та аргументам спікера усі учасники були цілком впевнені, що побудова ефективної системи корпоративної безпеки компанії повинно стати одним з основних завдань ефективної діяльності наглядової ради.

Програма завершилася зустріччю учасників з членами Ради Національного реєстру корпоративних директорів Ярославом Кінахом, Президентом Iskander Energy, Олександром Окунєвим, головою Правління ПАКУ, та Олегом Трипольським, Секретарем Ради Національного реєстру корпоративних директорів.