31 жовтня 2019 завершилася чергова Програма професійного вдосконалення для членів наглядових рад «Корпоративний директор».
Другий модуль програми розпочався з розгляду стратегії фінансування бізнесу з Іриною Стародубовою, асоційованим партнером Capital Times. Сесія почалася з визначення, що компанії, які не мають стратегії, а особливо фінансової, – це лише набір активів обтяжених зобов’язаннями. Розглянули джерела фінансування бізнесу, окремо приділили увагу розгляду поняття Private equity та його видам.
Продовжив тему фінансування бізнесу та місця належного корпоративного управління в компанії Сергій Гончаревич, управляючий партнер Capital Times. Наголос був зроблений на тому, що належне корпоративне управління в компанії сприяє залученню інвестицій, а також через дієву наглядову раду інвестор може впливати на прийняття рішень в компанії і контролювати її діяльність. Сесія була присвячена питанням залучення інвестицій та виведення компаній на IPO.
Яку інформацію повинен надати топ-менеджмент Раді? Яка корисна інформація може бути отримана з фінансової звітності? Як виявити потенційні проблеми та ризики? За якими показниками повинна оцінюватися результативність роботи ради? На ці та інші питання шукали відповіді учасники програми з Оленою Вольською, управляючим партнером та директором компанії EBS Consulting. Окремо було обговорено питанням щодо ефективної діяльності комітету з аудиту наглядової ради, а також питанню визначення рівня оплати вищому керівництву компанії.
Сесія з оцінки роботи наглядової ради розпочалася з наголошення на важливості самої оцінки: «Без методики аналізу власної роботи Рада роками функціонує без реальної оцінки своєї ефективності. Небезпека полягає в тому, що неефективний спосіб роботи закріпиться так, що змінити його на краще буде дуже складно. Оцінку роботи Ради можна порівняти з регулярними візитами до лікаря. З вашим здоров’ям не обов’язково повинні бути проблеми, але регулярний контроль ефективності роботи вашого організму дасть можливість виявити будь-які відхилення на ранній стадії і вчасно застосувати коригувальні заходи. Цей принцип профілактичної медицини цілком прийнятний і до регулярної перевірки органу управління корпорацією – Ради», наголосив Олександр Окунєв, голова правління ПАКУ, під час виступу на програмі. Також окремо було розглянуто питання наступності членів наглядової ради і особливостей складання плану наступності.
Сергій Погребной, Партнер Sayenko Kharenko, Голова Правління АПКБУ, керівник відділення ASIS в Україні, свій виступ на програмі щодо завдання ради у забезпеченні корпоративної безпеки бізнесу розпочав з цитати Уінстона Черчілля: «За безпеку необхідно платити, а за її відсутність – розплачуватися». Під кінець виступу завдяки переконливим доказам та аргументам спікера усі учасники були цілком впевнені, що побудова ефективної системи корпоративної безпеки компанії повинно стати одним з основних завдань ефективної діяльності наглядової ради.
Програма завершилася зустріччю учасників з членами Ради Національного реєстру корпоративних директорів Ярославом Кінахом, Президентом Iskander Energy, Олександром Окунєвим, головою Правління ПАКУ, та Олегом Трипольським, Секретарем Ради Національного реєстру корпоративних директорів.