Увійти|Реєстрація

м.Київ, вул. Володимирська, 23

Підписатись на новини
29.09.2016Уповноважені з боротьби з корупцією в бізнесі тепер можуть пройти навчання за спеціальною програмою ПАКУ

Перша в Україні Програма підготовки фахівців у сфері антикорупційного комплаєнс успішно пройшла в Києві 19-23 вересня 2016 року.

Розробила і проводить програму Професійна асоціація корпоративного управління (ПАКУ) в рамках проекту Центру міжнародного приватного підприємництва (CIPE) «Зміцнення антикорупційного комплаєнс в бізнесі».

ЧИТАТИ ПРО ПРОЕКТ

Як середнім і великим українським компаніям розробити і впровадити антикорупційні програми, як побудувати механізм моніторингу їх виконання учасникам програми розповіли провідні експерти в сфері антикорупційного комплаєнс і представники державних регуляторів.

«Бізнес дуже прагматичний. Поки бізнесмен не зрозуміє, що позбутися від корупції для нього реально вигідно, він цього не зробить. А це і справді може бути вигідно. Які аргументи за відмову від корупційних практик, якими можуть бути практичні дії з впровадження комплаєнс інструментів, ми розповідаємо учасникам наших програм», – прокоментував голова Правління ПАКУ Олександр Окунєв.

У програмі взяли участь 22 слухача, саме стільки обумовлено умовами набору. Серед учасників першої програми були представники ПрАТ «СК «ПЗУ Україна», ВАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат», ПАТ «Рівнеобленерго», ТОВ «ДТЕК», ПрАТ «НАСК «ОРАНТА», ПАТ «Райффайзен Банк Аваль», ДП «НАЕК «Енергоатом», ПАТ «Харківобленерго», ПАТ «Рітейл Груп» та ін.

У фінальному, п’ятому дні навчання взяв участь керівник Департаменту організації роботи з попередження та виявлення корупції Національного агентства з попередження корупції Олег Онищук. Він високо оцінив напрацювання команди тренерів Асоціації і висловив готовність до продуктивної співпраці на наступних заходах ПАКУ.

Восени поточного року за підтримки CIPE відбудеться ще дві аналогічні п’ятиденні програми: 24-28 жовтня і 21-25 листопада. Обидві групи вже повністю сформовані.

Наступного року ПАКУ планує провести 4 навчальні програми підготовки фахівців в сфері антикорупційного комплаєнс (уповноважених по боротьбі з корупцією), реєстрація вже стартувала.

ДИВИТИСЯ ДЕТАЛЬНИЙ СПИСОК ЗАХОДІВ ПАКУ

Крім того, для початку серйозної роботи над антикорупційною програмою, великі компанії можуть провести тренінги для свого персоналу в корпоративному форматі. Так, ПАКУ у вересні 2016 року організувала виїзний одноденний захід для Полтавського гірничо-збагачувального комбінату, в якому взяли участь всі вищі керівники компанії.

Для запису на програму і замовлення корпоративного тренінгу можна звертатися до керівника секретаріату Асоціації Ірини Біляченко: +38 (044) 22-88-759, 278-12-52, irina.bilyachenko@cgpa.com.ua. Слідкуйте за новинами на веб-сайті ПАКУ.

КОМЕНТАРІ УЧАСНИКІВ ПРОГРАМИ

Липай Наталія, Головний юрисконсульт Департаменту з корпоративного управління ТОВ «ДТЕК»

Дуже сподобалось. Я, як юрист у сфері корпоративного права, дізналася багато нового про інструменти комплаєнс. Дуже цікавий був спікер Ольга Шенк, яка розповіла саме про практичні випадки, які виникали раніше в її роботі з міжнародними компаніями, що оперують в Україні.

У нас в компанії вже практично все впроваджено. Зокрема, затверджено кодекс етики та ділової поведінки, по поверненню до роботи вже будемо аналізувати, що можна доповнити і поліпшити на базі отриманих знань. На програмі у мене також з’явилося багато друзів і однодумців, з якими ми обмінялися досвідом.

Степан Коненко, директор Дирекції з питань безпеки ПрАТ «Рівнеобленерго»

Мета, яку я перед собою ставив щодо отримання нових знань, протягом цього тижня я досяг. Важливо, що було живе спілкування з колегами і викладачами, це дозволило знайти відповіді навіть на питання, які не були заявлені в основній програмі. Я не сумніваюся, що кожному з нас отримані навички на цій програмі знадобляться в процесі подальшої роботи, адже питання антикорупційного комплаєнс тісно переплітаються з іншими напрямками.

Комплаєнс-служба на нашому підприємстві створювалася у складі дирекції з питань безпеки, і частина документів була розроблена вже півтора роки тому. Тепер перед нами стоїть питання, хто і яким чином повинен ці програми впроваджувати? Ми прийшли до висновку про необхідність створення окремого підрозділу. Але біда в тому, що люди, які приходять працювати в цьому напрямку, проектують свою попередню діяльність в правоохоронних органах на діяльність комплаєнс-офіцерів. А це зовсім різні теми.

Тому, думаю, скоро постане питання підготовки фахівців такого рівня, а також більш чітке визначення завдань, які будуть стояти перед комплаєнс-службою. У цьому сенсі програма ПАКУ і CIPE є дуже корисною для отримання базових знань.

Іван Єкімов, Керівник юридичного департаменту ТОВ «ІГК Сервісез Україна»

Враження від програми позитивні. Тренери допомогли мені структурувати знання і, що дуже здорово, в сучасній формі навчання. Тобто це були не тільки лекції, а й формати інтерактивних тренінгів, демонстрації таблиць і реальних прикладів роботи, коли навички відкладаються самі по собі. У нашій компанії практично все вже є, але, скоріше, в теорії. На цій програмі мені дали можливість все «розкласти по поличках» і зрозуміти в якому порядку це потрібно здійснювати. Інформація була дуже релевантна, ніяких зауважень до експертів.