Увійти|Реєстрація

м.Київ, вул. Володимирська, 23

Підписатись на новини
06.06.2015Участь представників ПАКУ у V Міжнародному форумі корпоративних секретарів

6-7 липня 2011 р. у Москві відбувся V Міжнародний форум корпоративних секретарів «У пошуках нових підходів та оптимальних рішень»(далі – Форум). Організатором заходу виступила редакція журналу «Акціонерне товариство: питання корпоративного управління» (Росія) за підтримки Професійної асоціації корпоративного управління (ПАКУ)(Україна) та Клубу корпоративних секретарів (Казахстан).

З вітальним словом під час відкриття Форуму виступивголова Правління ПАКУ Олександр Окунєв. Він підкреслив корисність та важливість проведення таких міжнародних заходів, які є не тільки місцем для обміну знаннями та практичним досвідом, але й значним імпульсом для розвитку національних систем корпоративного управління країн СНД. Наприкінці свого виступу пан Окунєв запросив організаторів та учасників заходу провести шостий форум на території України.

Під час Форуму його учасники окреслили питання впливу державної політики на корпоративного управління компаній різних країн, обмінялися досвідом роботи корпоративних секретарів (далі – КС), обговорили внутрішні проблеми розвитку інституту КС, питання забезпечення корпоративним секретарем роботи комітетів ради директорів та його взаємодію з акціонерами.

Своїм досвідом розвитку інституту корпоративного секретаря в компаніях України поділився Ігор Савкін, член Правління ПАКУ, корпоративний секретар групи компаній «НЕСТ». Зокрема, пан Савкін розповів про основні характеристики Закону України «Про акціонерні товариства», особливості українського приватного та публічного акціонерного товариства, порівняв елементи корпоративного управління України та Росії, відзначив курйози українського законодавства. Також детально зупинився на етапах розвитку інституту корпоративного секретаря в Україні, основних завданнях КС в звичайних компаніях та окремо в банках. Також розповів про Професійну асоціацію корпоративного управління (ПАКУ), її завдання, напрями діяльності, запросив до співпраці.

Під час роботи Форуму учасники почули актуальні доповіді та дослідження представників російських органів влади, корпоративних секретарів, керівників апаратів Ради директорів компаній, директорів з корпоративного управління крупних російських холдингових структур, незалежних директорів , які успішно втілюють кращі світові практики корпоративного управління ,серед яких: ВАТ «Магнітогорський металургійний комбінат», ВАТ «Сєвєрсталь», ВАТ «ЄвроХім», «ВАТ «СВЕК», ВАТ «Група «Ілім», ВАТ «Об’єднана авіабудівна корпорація», ВАТ «Трансконтейнер» (Росія), АТ «Фонд Національного Добробуту «САМРУК-КАЗИНА», АТ «Банк ЦентрКредит» (Казахстан) та ін.

Робота Форуму пройшла в конструктивній обстановці та була відзначена його учасниками як головна професійна подія року для корпоративних секретарів компаній СНД.

У вересні для членів ПАКУ буде проведена презентація матеріалів та результатів роботи Форуму.