Увійти|Реєстрація

м.Київ, вул. Володимирська, 23

Підписатись на новини
09.06.2015У Києві обговорили найновіші зміни в корпоративному законодавстві, що стосуються роботи банків.

ПАКУ продовжує надавати методологічну підтримку членам і клієнтам Асоціації, зокрема представникам банків України. 12 лютого відбувся черговий захід – семінар «Корпоративне управління в банківській сфері: нове в законодавстві, досвід правозастосування».

Голова ПАКУ Олександр Окунєв розповів про найновіші зміни в корпоративному законодавстві, що стосуються роботи банків. Зокрема, роз’яснив деякі моменти в Законі «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав інвесторів», а саме: підстави припинення повноважень та/або відсторонення члена виконавчого органу, новий порядок звільнення посадових осіб та ін. Крім того, уточнив, які зміни торкнулися питання кворуму загальних зборів акціонерів. Учасники семінару визначили поняття «кінцевий вигодоодержувач» у відповідності до Закона «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів», який набув чинності з 06.02.2015, а також дізналися порядок дій компаній при зміні кінцевих вигодоодержувачів.

Олександр Окунєв детально зупинився на статтях Закону «Про внесення змін до Закону України «Про банки і банківську діяльність» щодо визначення особливостей корпоративного управління в банках», який набув чинності з 10.01.2015. Були детально розглянуті зміни щодо компетенцій вищого органу управління банку, Ради банку, нова побудова системи контролю та моніторингу банку, роботи служби внутрішнього аудиту банку та ін.

Доповідач нагадав, що банки зобов’язані протягом 6 місяців (до 10.07.2015) привести свою діяльність у відповідність до вимог цього Закону та внести відповідні зміни до статуту та інших внутрішніх документів банку.

Продовжила семінар Олена Туркова, начальник відділу реєстрації емісій фінансових установ та органів місцевого самоврядування НКЦПФР. Вона розповіла про неузгодженість законодавства щодо процедури збільшення статутного капіталу банків і поділилася особливостями реорганізаційних процедур у банках. Після виступу вона відповіла на питання, які цікавили учасників.

Багато питань було і до Олександра Вавдійчика, заступника начальника управління правового забезпечення регулювання банківської діяльності, банківського нагляду та валютного контролю -начальника відділу правового забезпечення банківського регулювання і нагляду Національного банку України, після його доповіді про правове регулювання корпоративних відносин у банках.

Інтерактивний формат заходу передбачав можливість зареєстрованих учасників надіслати заздалегідь питання, які, на їхню думку, є проблемними і потребують обговорення на семінарі. На ці питання постаралися відповісти доповідачі під час своїх виступів, а також вони обговорювалися в ході дискусійної панелі по завершенню заходу, модератором якої була Оксана Параскева, член Правління ПАКУ, радник компанії «Investor Relations Agency». Крім цього, пані Параскева розповіла про останні ініціативи Національного банку України та Міністерства економіки та розвитку торгівлі України, що стосуються і банків, і запропонувала взяти участь представникам банків у підготовці пропозицій і зауважень до цих документів.

У семінарі взяли участь представники таких банків, як: ПАТ «ПУМБ», ПАТ «МЕГАБАНК», ПАТ АКБ «АРКАДА», ПАТ «ДОЧІРНІЙ БАНК СБЕРБАНКУ РОСІЇ», ПАТ АБ «Південний», АБ «УКРГАЗБАНК», ПАТ ІНГ Банк Україна, ПАТ «Банк «Київська Русь», ПАТ «Альфа-Банк», ПАТ «БАНК «ПОРТАЛ».

Асоціація й надалі планує здійснювати моніторинг законодавчих і нормативних ініціатив регуляторів, брати участь в експертній оцінці документів, що стосуються банків, надавати методологічну підтримку своїм членам і клієнтам у сфері корпоративного управління.