Увійти|Реєстрація

м.Київ, вул. Володимирська, 23

Підписатись на новини
09.06.2015Спеціалісти ПАКУ, компанії «Емкон» та НКЦПФР розповіли про нові зміни до Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.

Роз’ясненню нових змін до Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, які набувають чинності с 01 березня 2015 року, був присвячений семінар-практикум «Розкриття особливої та регулярної інформації», який провели Професійна асоціація корпоративного управління (ПАКУ) разом з компанією «Емкон» та Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку України 19 лютого 2015 року.

Відкриваючи семінар,  Лариса Болтичева, заступник начальника Управління – начальник відділу звітності та моніторингу Управління корпоративних фінансів та звітності Центрального територіального департаменту НКЦПФР, познайомила учасників семінару зі змінами до Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затверджених рішенням НКЦПФР від 16.12.2014 №1713 «Про затвердження Змін до Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів». Вона акцентувала увагу на основних змінах, що стосуються строків та порядку спростування недостовірної інформації, строків та порядку розміщення інформації на веб-сайті в мережі Інтернет публічними акціонерними товариствами та наголосила на дотриманні цих строків з метою уникнення правопорушень законодавства на ринку цінних паперів. Доповідач розповіла про поширення вимоги подання інформації до НКЦПФР у вигляді електронних документів на всіх емітентів цінних паперів, скорочення форми публікації регулярної річної інформації в офіційному друкованому виданні для  емітентів, які здійснили приватне (закрите) розміщення цінних паперів, а також приватних (закритих) акціонерних товариств, які не здійснювали публічне (відкрите) розміщення цінних паперів. Також повідомила про втрату чинності рішення ДКЦПФР від 29.09.2011 № 1360 «Про затвердження Вимог до аудиторського висновку при розкритті інформації емітентами цінних паперів (крім емітентів облігацій місцевої позики)» та про вимогу подавати до НКЦПФР при розкритті інформації аудиторський висновок (звіт незалежного аудитора), який складається відповідно до вимог Міжнародних стандартів контролю якості, аудиту, огляду, іншого надання впевненості та супутніх послуг.

Маючи практичний досвід з розкриття інформації на фондовому ринку, Олена Ступак, виконавчий директор компанії«Емкон», член ПАКУ, у своєму виступі звернула увагу на загальні положення щодо розкриття інформації, порядок та строки розкриття інформації, відповідальність за правопорушення законодавства на ринку цінних паперів, використання програмного забезпечення для підготовки регулярної та нерегулярної інформації. Також, доповідач повідомила про зміни до змісту особливої інформації про зміну складу посадових осіб та до інформації про посадових осіб у складі регулярної річної інформації, і детально зупинилась на змінах до змісту регулярної річної інформації та строків розміщення регулярної і нерегулярної інформації на веб-сайті в мережі Інтернет. Наприкінці свого виступу Олена Ступак розповіла  із про особливості програмного забезпечення, яке застосовується для відправки інформації до НКЦПФР у вигляді електронних документів.

Про нові нормативні вимоги надання інформації у сфері ведення бізнесу розповів Олександр Окунєв, голова Правління ПАКУ. Зокрема, пан Окунєв прокоментував підстави припинення повноважень та/або відсторонення члена виконавчого органу, та новий порядок звільнення посадових осіб, підстави та обсяги відповідальності посадових осіб. Окремо зупинився на нових змінах щодо кворуму загальних зборів акціонерів. Особливий  інтерес в учасників викликало питання визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб.

Інна Грибенко, заступник начальника відділу з контролю за діяльністю емітентів НКЦПФР, у своїй доповіді «Правозастосування щодо розкриття інформації на сайті товариства та на запит акціонерів» закцентувала увагу на те, яку саме інформацію і в які саме строки акціонерні товариства повинні надавати своїм акціонерам. Також доповідач нагадала, що сайт повинні мати як публічні, так і приватні акціонерні товариства, та дала декілька практичних порад щодо розміщення інформації на сайті, щоб уникнути непорозумінь з акціонерами.

Семінар відвідали представники таких компаній, як  ПрАТ «ДЖЕЙ ТІ ІНТЕРНЕШНЛ КОМПАНІ Україна», ПАТ«ХДІ страхування», ПрАТ «КЕРАМПРОМ», ТОВ «ДМ»,  ПАТ «Київобленерго», ПрАТ «Метлайф», ПАТ «Кременчуцький завод технічного вуглецю», ПрАТ «Газтранзит» з іноземними інвестиціями», ПрАТ «Страхова компанія «АХА Страхування», ПАТ «Артемівський завод по обробці кольорових металів», ПАТ «Розрахунковий центр», ПАТ «Хорольський МКК ДП»,  ПАТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК», ПрАТ «АПК – ІНВЕСТ».

Через значну увагу до висвітлених у семінарі питань ПАКУ разом з компанією «Емкон» та НКЦПФР запланували проведення наступного семінару на 26 березня 2015р.  Детальна інформація про захід на сайті ПАКУ.