Увійти|Реєстрація

м.Київ, вул. Володимирська, 23

Підписатись на новини
26.11.2018Реформування системи корпоративного управління в державних компаніях України: нові виклики та завдання

23 листопада 2018 року Професійна асоціація корпоративного управління (ПАКУ) спільно з Міністерством економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) провели круглий стіл на тему «Реформування системи корпоративного управління в державних компаніях України: нові виклики та завдання».

З огляду на нові виклики та завдання, що стоять на сьогодні на порядку денному реформування системи корпоративного управління на засіданні було розглянуто три питання: досвід створення наглядових рад в українських державних та приватних компаніях; страхування відповідальності корпоративних директорів; сучасні вимоги до професійного директора та можливості професійного вдосконалення членів наглядових рад.

Державний секретар МЕРТ Перевезенцев О.Ю. розповів про стан виконання вимог законодавства щодо створення та функціонування наглядових рад у компаніях державного сектору економіки, навівши приклад досвіду створення та функціонування наглядової ради ДП «Поліграфічний комбінат «Україна» по виготовленню цінних паперів». Також О. Перевезенцев відмітив, що МЕРТ планує розпочати процес створення наглядових рад в таких підприємствах, як ДП «Укрметрстандарт» та ДП «НВЦ «Титан» ІЕЗ ім. Є.О.Патона НАНУ» (вони унітарними за своєю суттю і створення наглядових рад в них не є обов’язковою вимогою закону) та оголосити конкурси на посади незалежних членів цих підприємств.

Голова Правління ПАКУ Окунєв О.Й. розповів про ініціативи Асоціації щодо вдосконалення діяльності органів управління господарських товариств, зокрема, зупинився на сучасних вимогах до посади професійного директора, його підготовку та навчання. Також він в черговий раз наголосив на причинах запровадження Національного реєстру корпоративних директорів та нагальну потребу таких спеціалістів.

Великий інтерес учасників викликало питання добровільного страхування відповідальності керівників та членів наглядових рад в державних компаніях, про запровадження якого та прийняття постанови розповів Директор департаменту управління державною власністю МЕРТ Кропивницький Р.В.

Огляд ринку страхування директорів в Україні зробив партнер компанії BritMark Лебедовський В.Г. Також він провів порівняння українських реалій з міжнародними стандартами страхування відповідальності директорів. Лебедовський В.Г. зазначив, що в Україні на разі виникає потреба лише один раз на рік такого виду страхування. Поки що ця практика не популярна серед українських страхових компаній. Якщо іде мова про вихід компанії на Лондонську біржу або іншу міжнародну площадку, то в такому разі до уваги береться страхування великої знаної міжнародної страхової компанії і переважно це страхування незалежних директорів-іноземців. Особливістю страхування відповідальності директорів компанії ( в т.ч. незалежних) є те, що страхується не людина, а посада.

У засіданні взяли участь представники міністерств і відомств, відповідальних за впровадження системи належного корпоративного управління в українських компаніях з державною часткою власності, зокрема: Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Секретаріату Кабінету Міністрів, Міністерства молоді та спорту, Міністерства інфраструктури, Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства аграрної політики та продовольства, Міністерства регіонального розвитку, будівництво та житлово-комунального господарства, Державного управління справами, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Державного космічного агентства, Державного агентства резерву, Державного агентства з управління зоною відчуження, Державного агентства автомобільних доріг, Державного агентства інфраструктурних проектів України. Також на заході були присутні представники самих державних підприємств, а саме: ПрАТ «Діпрозв’язок», Державного концерну «Укроборонпром», ПАТ «Укрзалізниця», ПАТ «НАК «Нафтогаз України», ДП «Поліграфічний комбінат «Україна» по виготовленню цінних паперів», ПрАТ «Укргідроенерго», ДП «НЕК «Укренерго», ПАТ «Укрпошта».