Увійти|Реєстрація

м.Київ, вул. Володимирська, 23

Підписатись на новини
04.07.2022Принципи та стандарти ESG на порядку денному зустрічей членів ПАКУ

30 червня 2022 відбулося перше відкрите засідання Клубу ESG Професійної асоціації корпоративного управління (ПАКУ) на тему: Перспективи сталості та відповідності принципам ESG в умовах війни. 

Клуб ESG ПАКУ реалізується у співпраці з Центром «Розвиток корпоративної та соціальної відповідальності» за підтримки Міжнародної фінансової корпорації (IFC).

Серед учасників зустрічі були як члени ПАКУ, так і представники компаній, асоціацій та державних інституцій, для кого питання принципів та стандартів ESG залишаються на порядку денному та для кого ці питання стали визначальними в процесі відновлення та продовження діяльності українського бізнесу.

Олександр Окунєв, голова Правління ПАКУ, привітав учасників та наголосив на важливості дотримання стандартів екологічності, соціальності та належного корпоративного управління як в мирний час, так і в період великих загроз та викликів.

З вітальним словом до учасників звернулася Юлія Холодкова, експерт IFC з питань ESG, координатор Програми IFC ECA ESG в Україні та Боснії і Герцеговині, зазначивши, що Міжнародна фінансова корпорація (IFC) рада підтримувати своїх партнерів у реалізації важливих завдань, спрямованих на підтримку українського бізнесу в такий надважкий час. Ю.Холодкова відмітила, що IFC приділяє велику увагу питанням дотримання принципів та стандартів ESG компаніями, з якими IFC вже співпрацює або розглядає об’єктом для інвестицій.

Модератором, фасилітатором та ідейним натхненником зустрічі виступила Марина Саприкіна, голова правління Центру КСВ, член Наглядової ради СОС Дитячі Містечка Україна. Марина зазначила, що ESG – це дуже важливий інструмент сталого розвитку, який дозволяє компанії на найвищому рівні інтегрувати екологічні, соціальні та управлінські стандарти. В період відновлення країни практично всі інвестиції будуть приходити в Україну на засадах ESG, отже драйверів сталого розвитку побільшає. Тож компаніям сьогодні, у ці важкі часи, потрібна допомога у розумінні та впровадженні цих стандартів. ESG клуб від ПАКУ та Центру “Розвиток КСВ” і буде важливим елементом такої допомоги.

Серед учасників були представники великих українських та міжнародних компаній, представники малого та середнього бізнесу, бізнес-асоціацій, міжнародних організацій та викладачі українських вишів. В ході обговорення учасники виділили низку питань та проблем, на яких варто би було зосередити обговорення на подальших зустрічах. В першу чергу, це недостатнє розуміння питань ESG широким колом бізнес-середовища, що провокує в свою чергу неусвідомлення того, які переваги та бонуси отримує як великий, так і малий і середній бізнес від дотримання принципів та стандартів ESG. По-друге, це брак доступних джерел про концепцію ESG. Учасники висловили побажання спробувати зробити збірник кращих практик застосувань принципів ESG як міжнародних, так і українських компаній. Такий збірник міг би стати прикладом для наслідування та полегшив би складний шлях запровадження стандартів та політик ESG в українських компаніях. Усі учасники зійшлися на думці, що було б добре розробити якісь настанови (guidance) щодо впровадження стандартів ESG в діяльність українських компаній на основі кращих світових практик.

О.Окунєв на завершення зустрічі зазначив, що розпочата розмова про питання ESG та їх важливість для українського бізнесу, особливо в період надважких викликів, які є зараз у воєнний час та які постануть у період післявоєнного відновлення, буде продовжена, оскільки ПАКУ вважає своїм обов’язком допомагати та всіляко підтримувати український бізнес та суспільство у складні часи і готова бути платформою для таких дискусій.

Захід відбувся у співпраці з Програмою IFC «Сприяння інвестиціям через інтегровані екологічні, соціальні та управлінські стандарти в Європі та Центральній Азії», що реалізується у партнерстві з Державним секретаріатом Швейцарії з економічних питань SECO. Метою Програми є стимулювання та допомога компаніям у прийнятті кращих практик ESG і корпоративного управління, сприяючи їх здатності залучати стійкі інвестиції.