Увійти|Реєстрація

м.Київ, вул. Володимирська, 23

Підписатись на новини
25.09.2020Професійний стандарт корпоративного секретаря: час оновлень настав

23 вересня 2020 року на черговій зустрічі членів Професійної асоціації корпоративного управління (ПАКУ) відбулося обговорення щодо оновлення та актуалізації Професійного стандарту корпоративного секретаря, перше видання якого відбулося в 2010 році.

Цей документ став дороговказом для багатьох компаній, які за десять років запровадили посаду Корпоративного секретаря у власні моделі корпоративного управління. З плином часу постала нагальна потреба актуалізувати його, взявши до уваги сучасні світові тенденції корпоративного управління та вимоги чинного законодавства України. Особливої актуальності цій роботі додає прийняття в першому читанні нового законопроєкту «Про акціонерні товариства». Зокрема, з’являється окремий розділ, що регулює діяльність корпоративного секретаря. Відповідно до законопроєкту вимоги до корпоративного секретаря встановлюватиме Національна комісія цінних паперів та фондового ринку. Отже, є нагальна потреба сформувати спільне бачення щодо ролі, функцій та завдань корпоративного секретаря, його підпорядкування, вимог до кандидатів на цю посаду, а також введення до Стандарту нових напрацювань у сфері корпоративного управління – питань комплаенс, управління ризиками, екологічних, соціальних та управлінських практик (ESG) тощо.

З метою реалізації поставлених цілей було створено Робочу групу з членів ПАКУ: досвідчених корпоративних секретарів, юристів, фахівців з корпоративного управління.

Ініціатива ПАКУ реалізовується за підтримки  Міжнародної фінансової корпорації (IFC), що входить до Групи Світового банку, в межах її Програми «Сприяння інвестиціям через об’єднання екологічних, соціальних та управлінських стандартів» в Європі та Центральній Азії, що виконується у партнерстві зі Швейцарським державним секретаріатом з економічних справ SECO. Метою даної програми є формування умов для більш стійкого розвитку компаній, оптимізації їх управління, а також кращого доступу до капіталу, що стимулюватиме  економічне зростання країн і створення нових робочих місць.