Увійти|Реєстрація

м.Київ, вул. Володимирська, 23

Підписатись на новини
03.02.2017Продовжується запровадження інституту корпоративного секретаря в Україні

У зв’язку зі зміною чинного законодавства власники і керівництво публічних акціонерних товариств, представники юридичних та консультаційних компаній цікавляться посадою корпоративного секретаря (далі – КС), його роллюв компанії, а також обов’язками, які повинен виконувати КС.

Для роз’яснення багатьох питань, що стосуються діяльності КС, Український інститут корпоративного управління (далі – Інститут) провів 2 лютого 2017р. безкоштовний вебінар «Корпоративний секретар».

Спікером вебінару став відомий в Україні фахівець з корпоративного права та управління, голова Правління Професійної асоціації корпоративного управління Олександр Окунєв.

Під час онлайн – семінару піднімались питання обов’язковості посади КС з 1 січня 2018р. у всіх публічних акціонерних товариствах, про правові засади діяльності КС, про фактори, що впливають на підвищення статусу КС у компаніях України.

Далі пан Окунєв коротко розповів про навчальну програму «Корпоративний секретар» (далі – Програма), яку Інститут проводить з 2006р. на підставі договору про співробітництво з Фондом державного майна України. На сьогодні Інститут провів 52 програми, на яких пройшли навчання більше 900 представників провідних українських акціонерних товариств, та є єдиним центром підготовки і сертифікації корпоративних секретарів.

Наступна Програма запланована на 13-17 березня 2017р., під час якої слухачі отримають необхідні в їх роботі знання та практичні навички по організації роботи органів управління акціонерного товариства (АТ), по скликанню та проведенню загальних зборів акціонерів, протоколюванню корпоративних заходів, роботі із запитами акціонерів, іншими документами АТ, врегулюванню конфліктних ситуацій, підготовці та оформленню правочинів із власними цінними паперами АТ, запобіганню спробам корпоративного шантажу, корпоративного захоплення тощо. Детальніше про Програму.

Також доповідач запросив слухачів вебінару до участі у щорічному конкурсі «Корпоративний секретар року»[1] (далі – Конкурс), який розпочнеться 6 лютого 2017р.

«Завданнями Конкурсу є підняття професії корпоративного секретаря на відповідний рівень, показ чемпіонів у цій сфері, надання можливості людям, які є кращими в своїй професії, виступити перед колегами, розповісти про свій досвід, допомога учасникам Конкурсу в їх визнанні», – зазначив пан Окунєв.

Церемонія нагородження переможців Конкурсу зазвичай відбувається під час щорічного Міжнародного форуму корпоративних секретарів (далі – Форум), який цього року відбудеться 16 червня в Києві.

Учасники вебінару відмітили високий рівень подання інформації, доступність і розуміння теми, а також подякували за ініціативу щодо впровадження інституту корпоративного секретаря в Україні на основі найкращих світових практик.


[1] Щорічний конкурс «Корпоративний секретар року» є громадською нагородою, яка вручається переможцям за особисті професійні досягнення у сфері корпоративного управління.