Увійти|Реєстрація

м.Київ, вул. Володимирська, 23

Підписатись на новини
23.02.2017Покрокова інструкція зміни типу акціонерного товариства

Наближається час проведення загальних зборів акціонерів, на яких приймаються рішення щодо подальшої діяльності акціонерного товариства. Згідно чинного корпоративного законодавства з 1 січня 2018 р. всі публічні акціонерні товариства (ПАТ) повинні будуть виконувати жорсткі вимоги. На нашу думку, більшість ПАТ не зможуть їх виконати. Власники і керівництво активно розглядають можливість зміни типу акціонерного товариства з публічного на приватне.

Саме питанням зміни типу акціонерного товариства з ПАТ у ПрАТ був присвячений практикум «Зміна типу акціонерного товариства з ПАТ у ПрАТ», який відбувся 22 лютого 2017р.

Спікерами заходу стали: Олександр Окунєв, голова Правління ПАКУ, який презентував детальне порівняння вимог чинного законодавства щодо ПАТ і ПрАТ, що дало учасникам можливість наочно оцінити особливості діяльності цих двох типів товариств, та Наталія Хохлова, заступник директора Департаменту корпоративного управління та корпоративних фінансів Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка детально розповіла про прийняття рішення АТ про зміну типу та подальший порядок дій.

Інформація була подана у вигляді покрокової інструкції з відповідними поясненнями – від засідання наглядової ради з метою обрання оцінювача для проведення оцінки акцій відповідно до чинного законодавства до обов’язкового викупу акцій акціонерів, які проголосували проти прийняття рішення про зміну типу товариства.

На завершення Олександр Окунєв і Наталія Хохлова відповіли на питання учасників практикуму і дали рекомендації щодо застосування норм чинного корпоративного законодавства.

У заході взяли участь представники провідних українських компаній: ТОВ ЮФ «Тичина і партнери», ТОВ «УКРЕНЕРГОКОНСАЛТІНГ», ТОВ «Еверлігал СІІІ», ПАТ «Бель Шостка Україна», ПАТ «ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ЗАВОД РАДІОПРИЛАДІВ», ТОВ «Група Агропродін», ПАТ «УКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ ВОГНЕТРИВІВ ІМЕНІ А.С. БЕРЕЖНОГО», ПАТ «Бiо мед скло», ПАТ «ДНІПРОВСЬКИЙ МЕТКОМБІНАТ», ТОВ «НЕЗАЛЕЖНИЙ КОРПОРАТИВНИЙ РАДНИК», ПАТ «ЕК «ЧЕРНІВЦІОБЛЕНЕРГО», ПрАТ «Продовольча компанія «Поділля», ПАТ «Дікергофф Цемент Україна», ПАТ «ВІТАМІНИ», ПАТ «ХайдельбергЦемент Україна», ПАТ «ЧЕРНІГІВПОБУТРАДІОТЕХНІКА».

«Корисно, що викладання і коментування теорії супроводжувалося ілюструванням її застосування на практиці» (Володимир Михайлович Гордилюк, ТОВ «Група Агропродінвест»)

«Отримала чіткі відповіді на питання» (Олеся Миколаївна Скрипничук, ПАТ «ЕК «ЧЕРНІВЦІОБЛЕНЕРГО»)

«Семінар цікавий, отримано багато корисної інформації» (Тамара Миколаївна Троїцька, ТОВ «УКРЕНЕРГОКОНСАЛТІНГ»)

Якщо у Вас є питання щодо зміни типу акціонерного товариства, Український інститут корпоративного управління надає консультації по супроводженню зміни типу АТ. Більш детальну інформацію Ви можете отримати за тел. 044-228-87-59 або e-mail: info@cgpa.com.ua.