Увійти|Реєстрація

м.Київ, вул. Володимирська, 23

Підписатись на новини
20.09.2016Перша в Україні Програма підготовки комплаєнс-офіцерів стартувала в Києві

Уповноважені з питань боротьби з корупцією в українських компаніях отримали унікальну можливість пройти навчання за програмою підвищення кваліфікації від Професійної асоціації корпоративного управління (ПАКУ).

ПАКУ проведе у вересні-листопаді 2016 року за підтримки Центру міжнародного приватного підприємництва (CIPE) три такі п’ятиденні програми.

ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО ПРОЕКТ

В рамках програм провідні експерти в сфері антикорупційного комплаєнс і представники державних регуляторів допоможуть представникам середніх і великих українських компаній розробити і впровадити антикорупційні програми, а також побудувати механізм моніторингу їх виконання.

«Це вкрай важливо для будь-якої компанії, яка будує міжнародні контакти, виходить на зовнішні ринки, є представником свого іноземного партнера в Україні – без антикорупційного комплаєнс ніякого серйозного бізнесу, орієнтованого саме на західні ринки, в Україні не буде. Тому ми створили цю програму, кількість заявок на яку підтвердило її актуальність», – зазначив голова Правління ПАКУ Олександр Окунєв.

За його словами, на три осінні програми організатори відібрали 66 заявок з великої кількості поданих з різних регіонів країни бажаючими пройти навчання. У кожній групі зібрано по 22 людини для максимально ефективного діалогу з учасниками та проведення ділових ігор, побудованих на практичних прикладах з міжнародного досвіду.

«Для практичних вправ ми використовували приклади всесвітньо відомих компаній, таких як «Shell», «Bayer», «Coca Cola», аналізували практику застосування антикорупційних інструментів Америки, Голландії, Німеччини та інших країн. Учасники розглянуть 7-8 кейсів побудови систем антикорупційного комплаєнс, які вони зможуть адаптувати до українських реалій і особливостей свого підприємства», – поділилася тренер програми Марина Дроненко.

У дебютному навчанні взяли участь представники ПрАТ «СК «ПЗУ Україна», ВАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат», ПАТ «Рівнеобленерго», ТОВ «ДТЕК», ПрАТ «НАСК «ОРАНТА», ПАТ «Райффайзен Банк Аваль», ДП «НАЕК «Енергоатом», ПАТ «Харківобленерго», ПАТ «Рітейл Груп» та ін.

Наступного року ПАКУ планує провести чотири подібні 5-денні програми підготовки уповноважених за реалізацію антикорупційної програми (комплаєнс-офіцерів) з частковою оплатою навчання. Основна частина вартості навчання буде профінансована за рахунок гранту CIPE.

«Бажаючі взяти участь у програмах 2017 року можуть записуватися вже сьогодні, групи якраз формуються, дати приблизно визначені. Я б радив бажаючим не затягувати із записом, тому що у нас вже зараз досить великий «лист очікування», а число учасників у кожній групі обмежена.

Крім того, великі компанії можуть провести тренінги для свого персоналу в корпоративному форматі. Так, ми недавно провели виїзний одноденний захід для Полтавського гірничо-збагачувального комбінату, в якому взяли участь всі вищі керівники компанії – 22 людини, включаючи Голову правління. На мій погляд, саме так в компанії повинна починатися серйозна робота над антикорупційною програмою», – прокоментував Олександр Окунєв.

Для запису на програму і замовлення корпоративного тренінгу можна звертатися до керівника секретаріату Асоціації Ірини Біляченко: +38 (044) 22-88-759, 278-12-52, irina.bilyachenko@cgpa.com.ua