Увійти|Реєстрація

м.Київ, вул. Володимирська, 23

Підписатись на новини
13.04.2016ПАКУ запускає серію офіційних роз’яснень новел законодавства в сфері корпоративного управління

З квітня 2016 року Професійна асоціація корпоративного управління (ПАКУ) впроваджує новий напрямок роботи: підготовка офіційних роз’яснень чинного законодавства в сфері корпоративного управління.Перші документи розроблені для інтерпретації новел, які набувають чинності з 1 травня поточного року. Роз’яснення обговорювалися з керівництвом НКЦБФР і ті, за якими позиції збіглися, затверджені Правлінням ПАКУ й тепер доступні на веб-сайті Асоціації:

Приводом для підготовки вищевказаних документів стало набуття чинності з 1 травня цілого ряду змін чинного законодавства, які зумовлять необхідність для кожного акціонерного товариства змінити Статут, а також Положення про загальні збори акціонерів і про Наглядову раду. За словами експертів Асоціації, з боку ринку сформувався запит на рекомендації, як імплементувати нові закони на практиці.

«Після вивчення законодавчих змін, ми почали свою роботу з формування списку спірних моментів, які вимагають роз’яснення. На сьогодні у нас накопичилося близько 30 таких питань», – заявив голова Правління ПАКУ Олександр Окунєв.

Для їх вирішення Асоціація планує регулярно готувати три різних формати документів: Роз’яснення (тлумачення норм законів), Рекомендації (поради щодо імплементації законодавства) і Професійну думку (щодо спірних питань впровадження законодавства). Підготовлені проекти документів будуть обговорюватися на робочих нарадах з НКЦПФР, і тільки після цього ті, за якими позиція узгоджена, будуть затверджені і розміщені на сайті ПАКУ в розділі «Законотворчість» – «Роз’яснення ПАКУ».

«Ми дуже вдячні керівництву Комісії за підтримку нашої ініціативи та сподіваємося проводити цю роботу спільно і в майбутньому. Це допоможе своєчасно виявляти спірні моменти правозастосування, оперативно й ефективно допомагати емітентам в їх діяльності. Звичайно, роз’яснення не є нормативними документами, але це професійна позиція ринку, яка може стати вагомим аргументом при прийнятті рішень та/або розгляді суперечок», – додав він.

У першій зустрічі з обговорення роз’яснень взяли участь Голова правління ПАКУ Олександр Окунєв, члени Правління Євген Петрик і Олексій Поволоцький, член НКЦПФР Юрій Буца, директор Департаменту корпоративного управління та корпоративних фінансів НКЦПФР Алла Папаіка та директор Департаменту стратегії розвитку фондового ринку Максим Лібанов.

«Зустріч пройшла дуже конструктивно: з усіх питань ми знайшли взаєморозуміння і підтримку з боку регулятора. Хочу зазначити, що ПАКУ давно працює з НКЦПФР. Але за всі ці роки такого продуктивного співробітництва, як сьогодні, ще не було. З одного боку, це говорить про зростання авторитету Асоціації. З іншого боку, це свідчення зміни стилю роботи Комісії – вона стала більш доступною та орієнтованою на ринок, а її керівництво активно йде на діалог з професійним співтовариством», – підкреслив голова Правління ПАКУ.

Протягом 2016 року Професійна асоціація корпоративного управління планує підготувати ще 20-25 проектів Роз’яснень і Рекомендацій.

«На сайті ПАКУ ми створили спеціальний розділ «Роз’яснення», де можна не тільки ознайомитися з підготовленими документами, а й коментувати їх, додаючи свою думку безпосередньо в формі для коментарів. Це дозволить учасникам ринку незалежно від місця їх знаходження перебувати в епіцентрі професійних дискусій, зробити і свій внесок в цю корисну ініціативу Асоціації в online-режимі », – резюмував Олександр Окунєв.