Увійти|Реєстрація

м.Київ, вул. Володимирська, 23

Підписатись на новини
13.05.2016ПАКУ пояснила спірні питання застосування законодавства щодо правочинів із заінтересованістю

Професійна асоціація корпоративного управління продовжує надавати методичну допомогу членам Асоціації та учасникам ринку шляхом формування незалежної професійної думки, зокрема, щодо роз’яснень чинного законодавства України у сфері корпоративних відносин.

ПЕРЕЙТИ ДО РОЗДІЛУ «РОЗ’ЯСНЕННЯ ПАКУ»

Протягом останнього півріччя до ПАКУ надійшло багато запитань щодо порядку прийняття рішень про надання згоди на вчинення правочину, щодо вчинення якого є заінтересованість, а також визначення осіб, заінтересованих у вчиненні акціонерним товариством правочину, та умов їх голосування.

У відповідь експерти Асоціації підготували «професійну думку» (роз’яснення) щодо застосування окремих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав інвесторів» та Закону України «Про акціонерні товариства».

У документі пояснюється хто може вважатися заінтересованою особою, що є правочином із заінтересованістю, хто має право приймати рішення про вчинення правочину із заінтересованістю, а також розглянуто наочний приклад у роботі акціонерного товариства.

ПЕРЕЙТИ ДО«ПРОФЕСІЙНОЇ ДУМКИ»ТА ОБГОВОРЕННЯ

Нагадаємо, з квітня 2016 року Професійна асоціація корпоративного управління запустила новий напрямок роботи: підготовка Роз’яснень (тлумачення норм законів), Рекомендацій (поради щодо імплементації законодавства) і Професійних думок (поради щодо спірних питань впровадження законодавства).

Підготовлені проекти документів попередньо обговорюються на робочих нарадах з НКЦПФР, і тільки після цього ті, за якими позиція узгоджена, затверджуються Правлінням і розміщуються на сайті ПАКУ в розділі «Законотворчість» – «Роз’яснення ПАКУ».

«Запрошуємо долучатися до громадського обговорення запропонованих роз’яснень, задавати питання експертам, пропонувати нові приклади щодо застосування новацій українського законодавства та обмінюватися досвідом. Адже наше завдання не тільки надавати бізнесу і державним структурам експертні рекомендації, а й спільно з ринком формувати та просувати стандарти корпоративного управління в України», – прокоментував голова Правління ПАКУ Олександр Окунєв.