Увійти|Реєстрація

м.Київ, вул. Володимирська, 23

Підписатись на новини
15.07.2016Оляна Гордієнко, Baker & McKenzie: правила для приватних і державних компаній повинні бути однаковими

Історично корпоративне управління в Україні розвивалося в приватних і державних компаніях за різними сценаріями.

Про це заявила Партнер київського офісу міжнародної юридичної фірми Baker & McKenzieОляна Гордієнко на III Міжнародному форумі корпоративних секретарів 3 червня 2016 року в Києві:

«Основне завдання реформування корпоративного управління полягає в тому, що правила для компаній приватного і державного секторів економіки повинні стати однаковими. Звичайно, з урахуванням специфіки цих компаній», – заявила вона.

За словами Оляни Гордієнко, на сьогоднішній день за законодавством про захист прав інвесторів питань більше, ніж відповідей. Зокрема, це стосується закону № 3062 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління об’єктами державної власності», який було ухвалено 2 червня 2016 року.

Закон передбачає перехід до ефективного управління об’єктами держвласності і виключення корупційної складової. Згідно з документом, посадові особи державних органів повинні бути відсторонені від управління державними компаніями, а на держпідприємствах мають бути впроваджені моделі корпоративного управління, що відповідають стандартам Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР).

Законом передбачено, що управління державними підприємствами, а також господарськими товариствами, де частка держави складає 50% і більше, буде здійснюватися наглядовою радою, до складу якої повинні входити незалежні директори. Ці підприємства повинні проходити обов’язковий аудит і оприлюднювати інформацію про свою діяльність (фінансову звітність разом з аудиторським висновком).

«Здорово, що є іноземні експерти, регулятори, Єврокомісія, міжнародні донори, які підтримують реформу не тільки фінансово, а й наданням досвідчених фахівців. На даному етапі найголовнішим стане практична реалізація реформи. І тут українські компанії потребуватимуть допомоги, в тому числі, таких професійних співтовариств, як Професійна асоціація корпоративного управління», – прокоментувала Оляна Гордієнко.

Міжнародна юридична фірма Baker & McKenzie виступила Офіційним юридичним партнером III Міжнародного форуму корпоративних секретарів – головного дискусійного майданчика для обміну досвідом та ознайомлення з інноваціями в сфері корпоративного права та корпоративного управління.

ДЛЯ ДОВІДКИ: «Baker & McKenzie» – міжнародна юридична фірма, заснована в Чикаго в 1948 році. Сьогодні «Baker & McKenzie» є провідною юридичною компанією в світі. Має 55 офісів в 34 країнах, в яких працює понад 2000 юристів. Київське представництво «Baker & McKenzie» пропонує широкий спектр юридичних послуг з підтримки міжнародних компаній та інших підприємств, зацікавлених у інвестиціях в Україну.