Увійти|Реєстрація

м.Київ, вул. Володимирська, 23

Підписатись на новини
18.07.2017Олександр Окунєв надав коментар газеті «Урядовий кур’єр»

Голова Правління Професійної асоціації корпоративного управління Олександр Окунєв надав коментар газеті «Урядовий кур’єр» щодо обовязкової участі представників трудових колективів в процесі корпоратизації:

«Масований наступ роботодавців на права працівників»

«В Україні, на жаль, відбувається масований наступ роботодавців на права працівників. У сучасних умовах більшість профспілок не змогла захистити працівників, обстояти їхні права. Майже 20 років працюю консультантом з корпоративного управління, але жодного разу до мене не зверталися представники профспілок. Це свідчить про їхній рівень і сучасність.

У Німеччині 50% складу наглядових рад обирають не власники бізнесу, а представники працівників (профспілки)! У Франції вони обирають 30% складу рад. В Україні ж останнім часом представники профспілок можуть бути присутніми з правом дорадчого голосу (тобто без права голосу) на засіданнях органів управління акціонерних товариств, якщо їх запросять.

Майже ніколи представники профспілок не відвідують засідань наглядових рад, не беруть участі у загальних зборах акціонерів. Їх туди не запрошують. І хоч у нас люблять говорити, що народ України, кожен громадянин є співвласником держкомпаній, вони існують автономно від народу. На жаль, керівництво держави, законотворці підтримують саме такий курс.

У нещодавно ухвалених КМУ Порядках відбору незалежних директорів до складу наглядових рад акціонерних товариств з великою державною часткою до складу комісій з конкурсного відбору кандидатів на посади незалежних директорів мають запрошувати представників міжнародних фінансових організацій та дипломатичних установ, професійних консультантів з відбору персоналу, які беруть участь у роботі комісій (за згодою) з правом дорадчого голосу. А представників громадськості, професійних асоціацій, які б могли фахово представляти народ України, запрошувати до роботи у складі таких комісій, виходить, не треба!

Мабуть, представники посольств іноземних держав зроблять це більш фахово. Залучати до корпоратизації представників громадськості, трудових колективів треба обов’язково. Але вони мають бути фаховими людьми, розумітися на питаннях корпоративного управління, інакше користі від них не буде.»

ДЕТАЛЬНІШЕ ВСТАТТІ