Увійти|Реєстрація

м.Київ, вул. Володимирська, 23

Підписатись на новини
29.11.2021Новий Закон України «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки»: що нового в регулюванні питань корпоративного управління»

01 липня 2021 набрав чинності Закон України «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки», який замінив Закон України «Про цінні папери та фондовий ринок», а також вніс  відповідні зміни до Цивільного, Господарського та Кримінального кодексів, Кодексу України з процедур банкрутства та низки інших законодавчих актів. Нове законодавство суттєво змінило не лише терміни, а й вимоги до учасників ринку та повноваження регулятора – Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР).

26 листопада 2021 Професійна асоціація корпоративного управління у співпраці з Українським інститутом корпоративного управління організувала і провела семінар на тему «Новий Закон України «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки»:  що нового в регулюванні питань корпоративного управління»

На семніарі обговорювалися такі питання:

  • Розвиток законодавства у сфері корпоративного управління. Вдосконалення нормативної бази НКЦПФР у зв’язку з набуттям чинності Закону України № 738-IX від 19.06.2020
  • Інновації у регулюванні діяльності органів управління акціонерного товариства (загальні збори акціонерів, наглядова рада)
  • Емісійна діяльність по-новому
  • Особливості розкриття інформації на ринках капіталу через інформагента
  • Розкриття регульованої інформації згідно з вимогами нового Закону

Серед спікерів та експертів заходу були Максим Лібанов, член НКЦПФР, Олександр Окунєв, голова Правління ПАКУ, Алла Папаіка, директор Департаменту реєстрації емісій цінних паперів НКЦПФР, Ігор Доброван, директор АРІФРУ, та Олена Ступак, виконавчий директор компанії «ЕМКОН», член ПАКУ.

Корпоративне управління має бути must have для компаній, які працюють на фінансових ринках. Належне запровадження корпоративного управління здатне забезпечити якість процесів і слугує ефективній роботі та подальшому розвитку.

Виступаючи на семінарі Максим Лібанов детально розповів учасникам про:

  • Закон України №738, а саме спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів, нововведення на фінансових ринках;
  •  спектр нових фінансових інструментів та доцільність їх використання;
  •  Кодекс корпоративного управління, який розробила Комісія та рекомендує до використання всім учасникам ринку;
  •  важливість сталого фінансування та запровадження «зелених» інструментів тощо.

Серед іншого, пан Лібанов, зауважив: «Комісія планує до кінця року затвердити окремий додаток до Кодексу корпоративного управління, присвячений питанню ESG (Environmental, Social and Corporate Governance). Це буде спеціалізований документ, який детально розповідатиме про найкращу практику впровадження ESG у внутрішню політику компанії та відображення в робочій документації, вплив на наглядову раду тощо. Ці ініціативи мають рекомендаційних характер, так само, як і Кодекс корпоративного управління».