Увійти|Реєстрація

м.Київ, вул. Володимирська, 23

Підписатись на новини
23.11.2016Наглядова рада в українській компанії: досвід «Нова пошта»

6 грудня 2016 року на I Міжнародному форумі корпоративних директорів представники однієї з найбільш швидкозростаючих компаній в Україні – «Нова пошта» – поділяться досвідом побудови ефективної системи корпоративного управління і створення наглядової ради.

РЕЄСТРАЦІЯ

«Нова пошта» – одна з небагатьох українських компаній, де успішно працює наглядова рада. Спільна робота власників та ради – це завжди синергія думок, яка, за нашим досвідом, дає хороший результат. Те, що ми створили наглядову раду, свідчить про намір «Нова пошта» наслідувати кращим світовим практикам корпоративного управління і вести бізнес відкрито і відповідально перед клієнтами, інвесторами і суспільством», – говорить В’ячеслав Климов, співзасновник «Нова пошта», член Наглядової ради однойменної групи компаній і голова кадрового комітету в раді.

Одна з ключових тез на користь системи корпоративного управління – його позитивний вплив на інвестиційну привабливість компанії. Потенційному інвестору завжди будуть важливі прозора структура і реальні результати роботи наглядової ради. Саме на ці критерії звертають увагу, коли стоїть питання про надання компанії інвестиційних коштів.

«Українському бізнесу вже потрібно готуватися залучати інвестиції. Для цього компаніям необхідне прозоре і зрозуміле корпоративне управління. Зробити українські компанії цікавими для інвесторів – це спільне завдання держави і підприємців. Держава повинна працювати над зниженням податкового тиску на бізнес, щоб виводити його з тіні. А бізнесу, який існує в сприятливих умовах, апріорі легше працювати за стандартами, які зрозумілі інвесторам по всьому світі», – зазначає Данило Пасько, голова Наглядової ради групи компаній «Нова пошта».

З ним солідарний Марк Івашко, який є членом комітетів наглядової ради «Нова пошта» з фінансів/аудиту та корпоративного управління. Пан Івашко впевнений в тому, що налагоджена система корпоративного управління та ефективна рада незалежних директорів – це позитивний сигнал для інвесторів. «Вони розуміють, що в компанії є чітка і прозора система з необхідними інструментами для управління ризиками. Це дає інвестору гарантію, що найбільш важливі рішення в компанії будуть повністю обґрунтовані, прийняті з урахуванням різних думок і втілені в кращих довгострокових інтересах компанії», – зауважує він.

Тему корпоративного управління і наглядових рад в Україні стали активно обговорювати після того, як нещодавно інститут незалежних директорів закріпили на законодавчому рівні. Наразі закон зобов’язує всі ПАТ обрати до складу своїх наглядових рад щонайменше двох незалежних директорів. Під час Форуму члени наглядової ради «Нова пошта» розповідатимуть про те, якими мають бути кандидати на ці відповідальні посади.

«Сама назва «незалежний директор» містить у собі дві головні вимоги. «Директор» – це професіонал у своїй сфері з досвідом роботи в різних організаціях, індустріях, з досвідом життя та управління. «Незалежний» – означає здатність і готовність виражати і відстоювати свої професійні пропозиції і судження. Це люди, які «багато знають і багато бачили» за межами компанії. З їх допомогою власник компанії може сформувати дійсно всебічне й об’єктивне розуміння того, наскільки якісна команда управляє його бізнесом, наскільки ефективно побудовані структури і системи управління, чи відповідають вони найкращим практикам і чи дозволяють вони досягти стратегічних цілей компанії», – підкреслює Денис Бродський, член Наглядової ради групи компаній «Нова пошта», член комітету з номінацій і винагород.

Дізнатися докладніше про те, як «Нова пошта» будує ефективну систему корпоративного управління, з якими труднощами стикалася і які виклики долає, можна 6 грудня на Форумі корпоративних директорів (Київ, готель «Хілтон»).

Крім цього, під час заходу будуть представлені й інші кейси компаній, таких як «Нафтогаз України», «Миронівський хлібопродукт», групи компаній «ДТЕК», банківський і міжнародний блок. Детальніше.