Увійти|Реєстрація

м.Київ, вул. Володимирська, 23

Підписатись на новини
23.04.2016Львівський бізнес та держслубовці дізналися про антикорупційний комплаєнс

Антикорупційний комплаєнс на підприємстві – це не тільки юридичні, а й технологічні аспекти. Адже базове завдання служби комплаєнс: організувати бізнес-процеси так, щоб, навіть за великим бажанням, працівники не змогли вчинити дії, які суперечать антикорупційній політиці компанії.

Про це розповів голова Правління ПАКУ Олександр Окунев на другому виїзному семінарі у Львові, що відбувся в рамках проекту «Зміцнення антикорупційного комплаенс в бізнесі».

Метою проекту є надання середнім українським компаніям практичної допомоги в розробці та впровадженні антикорупційних програм, згідно з розділом Х нового Закону України «Про запобігання корупції».

Організаторами навчальних заходів, що відбулися 21 та 22 квітня у Львівській обласній державній адміністрації, виступили Професійна асоціація корпоративного управління за підтримки Центру міжнародного приватного підприємництва (CIPE), у партнерстві з Львівською ОДА та Асоціацією роботодавців Львівської області.

ДИВИТИСЯ ФОТОЗВІТ З СЕМІНАРІВ

«Інструкції для працівників мають бути настільки детально прописані, щоб унеможливити потенційні корупційні ризики. Але одних юридичних документів буде замало. Сам технологічний процес в компанії має бути організований таким чином, щоб мінімізувати людський фактор. Тож використання електронних інструментів може стати в нагоді для боротьби з корупцією у приватному секторі», – додав він.

За словами експерта, наступним кроком має стати навчання персоналу щодо використання таких інструментів. Зокрема, важливість донесення інформації про антикорупційний комплаєнс як до власників бізнесу, так і до працівників, підкреслив Голова Асоціації роботодавців Львівщини Зеновій Бермес:

У навчанні для держслужбовців 21 квітня взяли участь 62 представника профільних департаментів Львівської обласної державної адміністрації та комунальних закладів при ОДА, Львівської міської ради, Моршинської міської ради, Трускавецької міської ради, Миколаївської районної державної адміністрації (РДА), Турківської РДА, Сокальської РДА, Перемишлянської РДА, Городоцької РДА, Стрийської РДА та Бродівської РДА.

Як зазначив голова Ради Центру економічних досліджень сільськогосподарського ринку Зеновій Дацко, такі заходи є дуже актуальними для Львівщини, адже «комплаєнс» – це новий термін, який поки що не розуміють ні місцева влада, ні бізнес, ні громадськість. Він подякував ПАКУ за проведення лікнепу у стінах ОДА:

«Багато наших людей працюють в Польщі та Німеччині, бізнес намагається виходити на зовнішні ринки. Але, як свідчать дослідження нашого Центру, українські підприємства потребують кардинальних змін щодо викорінення корупції, щоб бути сприйнятими на європейських ринках», – зазначив він.

За його словами, неоціненним є проведення інформаційних заходів серед бізнесу в регіонах, як проводить Професійна асоціація корпоративного управління. «Ми також плануємо продовжувати просвітницьку кампанію на рівні районів спільно з Асоціацією роботодавців Львівської області», – додав Зеновій Дацко.

До участі у семінарі для бізнесу 22 квітня долучилися представники українських та міжнародних компаній на Західній Україні, зокрема: ТОВ «ДТЕК», ТОВ «Прове Груп», ДП «Укрметртестстандарт», ПАТ «КРЕДОБАНК», Львівське об’єднання з аграрного будівництва «Львівоблагропромбуд», ТОВ «Галфрост», ТОВ «Аргентум», ПП «Архітектура, тепло-техніка і сервіс», ПАТ «Миколаївцемент», ПАТ «Консюмерс-Скло-Зоря».

Позицію облдержадміністрації на тренінгу «Антикорупційні ініціативи в сфері бізнесу: нове законодавство України та рекомендації щодо його застосування на основі міжнародного досвіду» представив в.о. директора депаратменту економічної політики Львівської ОДА Роман Филипів:

Нагадуємо, для підготовки уповноважених зантикорупційноїпрограми (комплаєнс-офіцерів), ПАКУ створила навчально-консультаційний центр, який готуватиме профільних фахівців, а також консультаційно, методологічно та інформаційно супроводжувати їх протягом професійної діяльності.

Перша програма навчання комплаєнс-офіцерів відбудеться восени цього року. Участь уних для уповноважених представників українських компаній буде безкоштовною. Щоб взяти участь у відборі кандидатур на програму необхідно заповнити АНКЕТУ та надіслати її на e-mail: Irina.Bilyachenko@cgpa.com.ua


Коментарі учасників семінару:

Роман Галайко,
голова Львівського об’єднання
з аграрного будівництва
«Львівоблагропромбуд»

ДО

Наша структура складається з 16 будівельних компаній і промислових підприємств Львівської області, а основним напрямком роботи є об’єкти сільськогосподарського призначення. Будівництво ми ведемо як за рахунок державних капіталовкладень, так і за рахунок інвестиційних коштів.

Бувають випадки, що керівники підприємств, які входять у нашу структуру, жаліються про вирішення проблемних питань «шляхом корупційної складової» в системі замовника.

По телебаченню ми постійно бачимо і чуємо про боротьбу з корупцією на національному рівні. Але тут, на місцях, ніяких реальних дій не відбувається. Хотілося б щоб цей семінар дав якісь напрямки: як діяти та як інакше можуть бути вирішені проблемні питання бізнесменів?

ПІСЛЯ

Сьогодні нам, керівникам малих і середніх підприємств, потрібно знати як себе поводити в новому законодавчому полі.

Оскільки ми працюємо у будівельній галузі, то намагаємося оперативно знайомитися з галузевими нормативно-правовими документами. А що ж стосується антикорупційного компоненту, ми не мали можливості та інформаційного приводу дізнатися про новації законодавства до цього семінару ПАКУ.

Більшість речей, про які розповідав тренер, я сьогодні чую вперше. Зрозуміло, що за чотири години не можливо розповісти все, потрібна системна робота з бізнес-спільнотою. Але перший крок вже зроблений, тож чекатимемо на програму підготовки комплаєнс-офіцерів.

Артем Філіп’єв,
старший юрисконсульт
ПАТ «Консюмерс-Скло-Зоря»

ДО

Одним із моїх посадових обов’язків є провадження антикорупційної програми нашого підприємства, котре працює в Рівненській області.

На семінарі очікую почути практичний досвід колег у сфері протидії корупції в приватному секторі. Особливо цікавий компонент комплаєнс при роботі із зовнішніми контрагентами і державними органами.

ПІСЛЯ

Думаю, що почуте сьогодні цілком можливо імплементувати у нашій компанії. Навіть не просто можливо, а необхідно. Від Олександра Окунєва ми почули ті аргументи щодо наслідків не впровадження комплаєнс-інструментів, які стали незаперечною мотивацією для посилення цієї роботи.

Ми є частиною великої міжнародної групи компаній, тож у нас вже прописані антикорупційні процедури, є певні практики, зокрема підготовка співробітників компанії до того, щоб вони утримувалися від поведінки, яка не відповідає стандартам компанії і міжнародному законодавству. Але ж немає меж досконалості.

Тим паче, оскільки для України це нова тема, то коли ми слухаємо про комплаєнс від іноземних колег – це звучить в одному ключі. А коли слухаєш тих, хто з тобою перебуває в одному бізнес-середовищі – це все звучить більш переконливо, зважаючи на адаптацію інформації до українських реалій.

Учасники подякували ПАКУ та Центру міжнародного приватного підприємництва за проведення семінару у Львівській ОДА, а також запросили до подальшої співпраці щодо розвитку антикорупціних проектів у партнерстві з Асоціацією роботодавців Львівської області та іншими регіональними об’єднаннями бізнесу.

Контактна особа: керівник секретаріату ПАКУ Ірина Біляченко, тел. +380 44 228-87-59, 278-12-52 або e-mail: Irina.Bilyachenko@cgpa.com.ua.