Увійти|Реєстрація

м.Київ, вул. Володимирська, 23

Підписатись на новини
27.07.2020КСУ врахував експертний висновок ПАКУ щодо обов’язкового відрахування в бюджет частини прибутку компаніями з державною часткою

Відповідно до власної місії ПАКУ є центром знань, експертизи та обміну досвідом для профільних фахівців українського бізнесу і надає бізнесу та державним структурам рекомендації з питань корпоративного управління.  І це – не просто слова!

У січні 2020 року Конституційний Суд України звернувся до ПАКУ з проханням висловити власну позицію щодо конституційної скарги, яка знаходилась на розгляді. Запит від КСУ.

Правовий комітет ПАКУ надав висновок, що норма абз. 8 ч. 5 ст. 11 Закону України «Про управління об’єктами державної власності» від 21 вересня 2006 року № 185–V зі змінами (далі – Закон) суперечить Конституції України. Повний текст висновку ПАКУ .

22.07.2020р. Конституційний Суд України (далі – КСУ) прийняв Рішення №  8-р (І)/2020 у справі за конституційною скаргою Акціонерного товариства «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «АВАНПОСТ» щодо невідповідності Конституції України абзацу восьмого частини п’ятої статті 11 Закону України «Про управління об’єктами державної власності» від 21 вересня 2006 року № 185–V зі змінами (далі – Закон),  а саме: в частині обов’язкового відрахування в бюджет частини прибутку компаніями з державною часткою.

Таким чином, КСУ під час прийняття рішення у справі врахував більшість аргументів, наведених фахівцями ПАКУ.

У підготовці висновку брали участь члени ПАКУ Олександр Окунєв (Український інститут корпоративного управління), Євген Петрик (ЕМКОН), Євген Круть (ДТЕК), Оксана Заїка (ДТЕК), Володимир Ігонін (ЮФ «Василь Кісіль і Партнери»), Яна Мануілова (Укрнафта), Євгеній Колода (Донбасенерго), Володимир Лавринович (АО «Ел Сі Еф»).

Правовий комітет ПАКУ регулярно готує і надає експертні висновки органам законодавчої, виконавчої та судової влади по складних і суперечливих питаннях корпоративного права.