Увійти|Реєстрація

м.Київ, вул. Володимирська, 23

Підписатись на новини
02.04.2018Круглий стіл на тему: «Реформування системи корпоративного управління в державних компаніях України: нові виклики та завдання»

30 березня 2018 року за ініціативою Професійної асоціації корпоративного управління в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України під головуванням Державного секретаря Олексія Перевезенцева відбувся круглий стіл на тему «Реформування системи корпоративного управління в державних компаніях України: нові виклики та завдання».

Головними темами обговорення були питання практичного застосування законів України від 02.06 2016 №1405-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо управління об’єктами державної та комунальної власності» та від 16.11 2017 №2210 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій емітентами цінних паперів». Відповідно до Закону України «Про акціонерні товариства» наглядові ради господарських товариств з державною часткою понад 50 відсотків повинні включати щонайменше двох незалежних директорів. Законом від 02.06.2016р. №1405 зазначене положення уточнено для унітарних підприємств та господарських товариств державного сектору економіки. 

Експертами на круглому столі виступили Олександр Окунєв, голова Правління ПАКУ; Ігор Мітюков, голова Наглядової Ради ПАТ «Національний депозитарій України»; Оляна Гордієнко, директор з управління ЄБРР; Олексій Долгіх, керуючий партнер Boyden Global Executive Search, а також представники Мінекономрозвитку на чолі з Директором Департаменту управління державною власністю Романом Кропивницьким.

Відкриваючи засідання, О. Перевезенцев подякував ПАКУ за проявлену ініціативу і наголосив на важливості проведення подібних спільних заходів, метою яких є вироблення спільного ефективного бачення та підходів створення ефективної системи корпоративного управління в Україні, зокрема, в управлінні об’єктами державної та комунальної власності.

У ході засідання визначено стан виконання вимог законодавства щодо створення наглядових рад у компаніях державного сектору економіки; наголошено  на особливій увазі міжнародних та вітчизняних інвесторів до питань створення та ефективного функціонування наглядових рад у компаніях як державного, так і приватного секторів економіки. Окремо було розглянуто питання роботи державного службовця (чиновника) у складі наглядових рад, а також проблеми, з якими доводиться стикатися самій компанії та відповідному відомству у зв’язку з цим. Беручи до уваги останні тенденції та зрушення у частині підбору та призначення кандидатів на посади незалежних членів наглядових рад, було окреслено рекомендації та можливості допомоги рекрутингових компаній в даному процесі.

На заході були присутні представники Секретаріату Кабінету Міністрів України, Міністерства молоді та спорту, Міністерства фінансів, Міністерства інфраструктури, Міністерства аграрної політики та продовольства, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Державного агентства резерву України, Державного агентства України з управління зоною відчуження, Державного агентства автомобільних доріг, Державного концерну «Укроборонпром», ПАТ «Укрзалізниця», 

ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство», ПАТ «Укрпошта», Європейського банку реконструкції і розвитку, ПАТ «НАК «Нафтогаз України», Державного підприємства фінансування інфраструктурних проектів.

 

ПАКУ вважає цей захід добрим початком співпраці з Мінекономрозвитку в царині покращення корпоративного управління в Україні. О.Окунєв в свою чергу відмітив, що ПАКУ та партнери завжди готові долучатися до роботи та допомагати в реалізації ініціатив Уряду в даній сфері.