Увійти|Реєстрація

м.Київ, вул. Володимирська, 23

Підписатись на новини
07.12.2018Корпоративне управління в реальному секторі буде розвиватись під впливом банків

Катерина Рожкова, перший заступник Голови Національного банку України, під час сесії, присвяченої наглядовим радам на службі держави, а також відповідям на запитання «Чого ми досягли за 4 роки реформ?» на ІІІ Міжнародному форумі корпоративних директорів, наголосила на позитивних ефектах запровадження наглядових рад в банках.

Вона відзначила, що ефективна робота наглядових рад сприяє, в першу чергу, росту прибутковості банків; гарною ілюстрацією цього є Укргазбанк. В свою чергу, Укрексімбанк і Ощадбанк збиткові – це доказ того, чому потрібно впроваджувати якнайшвидше наглядові ради в управління банками.

На питання, чому банківський сектор першим почав реформуватися і запроваджувати системи належного корпоративного управління в банках, Катерина Рожкова відповіла: «Банки за родом своєї діяльності повинні інтегруватися в міжнародні системи, для чого повинні відповідати усім їхнім умовам та стандартам. Як наслідок, після запровадження стандартів всередині банки вимагатимуть впровадження, застосування і дотримання таких же стандартів і систем належного корпоративного управління від своїх контрагентів з реального сектору економіки».

Наприкінці виступу Катерина Рожкова відзначила: «Як тільки в банках ми побудуємо правильну систему корпоративного управління, то за рік усе зміниться в реальному секторі, бо компанії повинні будуть працювати за правилами та умовами банків».