Увійти|Реєстрація

м.Київ, вул. Володимирська, 23

Підписатись на новини
20.07.2020Компанія ПрАТ «Укргідроенерго» стала колективним членом ПАКУ

На засіданні Правління ПАКУ за підсумками голосування було прийнято рішення про вступ до складу ПАКУ нового колективного члена – компанії ПрАТ «Укргідроенерго». Правління ПАКУ щиро вітає нового колективного члена зі вступом до Асоціації!   

ПрАТ “Укргідроенерго” – найбільша гідрогенеруюча компанія України, яка входить до переліку 15 найбільших підприємств державного сектору економіки, сумарні активи яких складають 70 відсотків від загального показника у держсекторі. 

До складу компанії входять десять станцій на річках Дніпро та Дністер: Київська ГЕС та Київська ГАЕС, Канівська ГЕС, Кременчуцька ГЕС, Середньодніпровська ГЕС, Дніпровська ГЕС-1 та Дніпровська ГЕС-2, Каховська ГЕС, Дністровська ГЕС та Дністровська ГАЕС. У процесі підготовки до будівництва знаходяться Канівська ГАЕС та Каховська ГЕС-2.

Стратегічною метою компанії є забезпечення енергосистеми України електроенергією для покриття пікових навантажень, а також забезпечення мобільного аварійного резерву в об’єднаній енергосистемі України завдяки гідроресурсам річок Дніпро та Дністер. Для цього ПрАТ “Укргідроенерго забезпечує підтримання в надійному стані та якісну експлуатацію встановленого обладнання та гідроспоруд.

В рамках започаткованої в Україні реформи корпоративного управління, яка передбачала введення незалежних органів управління стратегічними державними підприємствами, в 2019 році у ПрАТ “Укргідроенерго” створено наглядову раду. З цього моменту, компанія почала існувати в новій системі корпоративного управління, що має позитивний вплив на її розвиток та на функціонування державного сектору економіки в цілому. Окрім того, наявність в компанії наглядової ради з більшістю незалежних директорів – є важливою складовою для ефективної співпраці компанії з партнерами та інвесторами.

Як зазначив голова наглядової ради Валентин Гвоздій: “Сьогодні ПрАТ “Укргідроенерго” – це сучасне підприємство, яке має розвинуту систему корпоративного управління, що забезпечує баланс інтересів підприємства та акціонера–держави.

Адже метою компанії є не тільки генерація прибутку, а і здійснення соціальної функції, такої як, наприклад, виконання обов’язків щодо ПСО, а також і економічної функції – реалізація капітальних інвестицій (модернізація, модифікація, реконструкція основних засобів підприємства), залучення зовнішніх фінансових інвестицій. І саме тому надзвичайно важливим є сталий та прогнозований розвиток Товариства, нарощування його потенціалу та дотримання сучасних стандартів good standing. Наглядова рада вже за перший рік свого існування зробила багато важливих кроків для розвитку компанії в новій системі корпоративного управління. Так, нами постійно аналізується можливість компанії виконувати покладені на неї завдання та аналізуються ризики, які пов’язані, наприклад, з виплатою дивідендів, реалізацією інвестиційних програм тощо. Ми і надалі будемо робити усе можливе, аби ПрАТ “Укргідроенерго” займало провідні позиції серед державних підприємств та залишалось стабільним та привабливим підприємством для нових інвестицій і його подальшого розвитку”.