Увійти|Реєстрація

м.Київ, вул. Володимирська, 23

Підписатись на новини
16.06.2016Як побороти корупцію з боку бізнесу дізналися на Вінничині

Інтерактивні семінари з антикорупційного комплаенс для державних службовців та представників бізнесу пройшли 14 і 15 червня у Вінниці.

Організаторами виступили ПАКУ за підтримки Центру міжнародного приватного підприємництва (CIPE), в партнерстві з Вінницькою обласною державною адміністрації та Спілкою підприємців “СТІНА”.

Подібні семінари вже відбулися в Києві, Дніпропетровську та Львові з метою надання середнім українським компаніям практичної допомоги в розробці та впровадженні антикорупційних програм на виконання нового Закону України «Про запобігання корупції».

Чому було обрано Вінницький регіон, а також які саме бувають інструменти антикорупційного комплаенс для бізнесу поділилася незалежний консультант, один з тренерів програми Марина Дроненко:

У першій частині семінару голова Правління Професійної асоціації корпоративного управління Олександр Окунєв пояснив учасникам сенс самого терміну “комплаенс” і чому ці питання сьогодні вкрай актуальні для українських компаній:

“Бізнес, насправді, дуже прагматичний. Поки він реально не зрозуміє, що позбутися від корупції вигідно для нього, він цього не зробить. А це справді вигідно. Чому саме, а також які повинні бути подальші кроки з боку компаній, ми розповідаємо учасникам таких семінарів”, – прокоментував він.

У Вінниці семінар з антикорупційного комплаенс зібрав повний зал держслужбовців

Нагадаємо, семінари «Антикорупційні ініціативи в сфері бізнесу: нове законодавство України та рекомендації щодо його застосування на основі міжнародного досвіду» проходять в різних містах України в рамках проекту CIPE «Зміцнення антикорупційного комплаенс в бізнесі». Наступний навчальний захід заплановано в Ужгороді, стежте за новинами на веб-сайті ПАКУ.

КОМЕНТАРІ УЧАСНИКІВ

Андрій Пугач, керуючий справами виконавчого апарату Калинівської районної ради

Експерти проекту CIPE, який реалізує Асоціація корпоративного управління, вивчили міжнародний досвід. І, звичайно, нам хочеться теж побачити і зрозуміти питання корупції зі сторони бізнесу. Раніше я брав участь у багатьох нарадах та навчаннях, в тому числі від Інституту політичної освіти в різних країнах. І міжнародні експерти, які там були, акцентували: чому в Україну не йдуть кошти? Тому, що дуже корумпована держава. Якщо ми переможемо у себе всередині корупцію, то буде вирішене і питання з фінансуванням. А це і кредити, і іноземні інвестиції, і вихід нашого бізнесу на нові ринки. Саме тому я вважаю, що питання ефективної боротьби з корупцією є найважливішим для нашої області і будь-якого регіону нашої країни.

Юрій Слободенюк, завідувач сектора цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Хмельницької районної державної адміністрації

Ми, як державні службовці, боремося з корупцією в рядах своєї державної служби. А такі ж проблеми “хабарів” і “відкатів”, є і в приватних компаніях. Тому цікаво, що зараз ситуація потихеньку змінюється, вступають в силу нові закони, і треба робити відповідні дії, з боку бізнесу в першу чергу. Інформація з цих семінарів дає надію, що все якось зміниться з часом, що є ці інструменти реальної боротьби з цим негативним явищем. І якщо ми хочемойти в Європу і працювати за їхніми стандартами, то немає іншого виходу крім того, щоб впроваджувати ці інструменти комплаенс.

Тетяна Дмитришина, завідувач юридичним сектором Шаргородської районної державної адміністрації

Дуже цікаво, просто відмінні доповідачі, взагалі, багато корисної інформації. Тим більше, що зараз нашими управліннями та відділами проводяться держзакупівлі. У цьому контексті актуалізується питання корупційної складової при виборі контрагентів. Наприклад, відділ освіти та відділ культури нещодавно проводили тендер на поставку харчування. Їм дуже вигідно, що був впроваджений інструмент електронних торгів через систему Prozzoro – це і економія на папері, і забезпечення прозорості процедур. Думаю, такі ж принципи і механізми потрібно впроваджувати і в бізнесі.

Святослав Здорик, головний спеціаліст – юрисконсульт Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА

З огляду на ситуацію в нашій країні, кожному слід врахувати в роботі те, що ми почули сьогодні. Олександр Окунєв приводив реальні приклади, коли вже зі школи даруючи квіти і цукерки вчителям, ми самі часто стаємо учасниками всіх цих “хабарницьких схем”. Якщо спочатку формувати в мисленні народу негативне ставлення до хабарів в будь-яких проявах – то, можливо, протягом декількох років ситуація в країні зміниться на краще. І люди зрозуміють, що ми самі часто породжуємо ці схеми, починаючи з самого раннього віку, коли дитина бачить все це підростаючи в школі. Тому, на мій погляд, необхідно просвіщати населення, проводити такі семінари в різних містах, навіть використовувати соціальну рекламу. Щоб кожен зміг оцінити: який може бути мій внесок в викорінення корупції в Україні?

Іван Присяжнюк, головний спеціаліст відділу внутрішнього аудиту Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області

Семінар дуже корисний в плані того, що для себе я відкрив реально застосовну практику, як боротьба з корупцією організовується в сусідніх країнах, в Європі та Америці. Навіть виникли думки, як це можливо втілити в нашій країні і скільки для цього років, точніше, десятиліть потрібно. На жаль, я розумію, що наші “сутінки” розвіяти буде важко. Але ж не тільки у нас є такі проблеми. І такі міжнародні приклади дають хоч якусь надію на те, що інструментами комплаенс, оскільки такі прецеденти були, можна покроково обмежувати корупційні прояви. Позитивний момент в тому, що якщо проводяться сьогодні семінари по такій темі, то, значить, ми як-не-як, повільно і криво, але все ж рухаємося в правильному напрямку і відкриваємо нові перспективи.