Увійти|Реєстрація

м.Київ, вул. Володимирська, 23

Підписатись на новини
03.12.2021ІНДЕКС ESG ПРОЗОРОСТІ КОМПАНІЙ УКРАЇНИ 2020

2 грудня 2021 Професійна асоціація корпоративного управління (ПАКУ) у співпраці з Центром «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» (Центр «Розвиток КСВ») за підтримки Центру міжнародного приватного підприємництва (CIPE) презентували Індекс ESG прозорості сайтів українських компаній 2020 в агенції «Укрінформ».

Відео з пресконференції

Індекс ESG прозорості компанії України 2020 (ESG Transparency Index 2020) провели спільно Професійна асоціація корпоративного управління (ПАКУ) і Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» за підтримки Центру міжнародного приватного підприємництва (CIPE). Індекс оцінює прозорість українських компаній за ESG-критеріями (соціальними, екологічними та управлінськими). Було оцінено публічну інформацію за 2020 р. у відповідності до ESG-критеріїв на сайтах українських компаній, які увійшли до 50 найбільших платників податків, та компаній, які добровільно приєдналися до оцінювання.

«Цього року нами було оцінено публічну інформацію за 2020 рік відповідно до ESG-критеріїв (соціальні, екологічні та управлінські чинники в роботі компаній) на сайтах українських компаній, які увійшли до 50 найбільших платників податків, та компаній, які добровільно приєдналися до оцінювання. У ТОП-10 найбільш прозорих компаній потрапили 5 державних та 5 приватних компаній», – повідомила Марина Саприкіна, голова правління Центру «Розвиток КСВ».

Кожна компанія незалежно від сектору має свій прямий та непрямий вплив на навколишнє середовище та суспільство, а управляти цими впливами може прозора і ефективна система корпоративного управління. Інтегрована ESG-стратегія (екологічні, соціальні та управлінські чинники) допомагає компаніям встановити цілі та виміряти ці впливи. ESG-чинники відносяться до трьох ключових критеріїв в оцінці стійкості компаній задля отримання сталих інвестицій.

Було проаналізовано 56 сайтів компаній та оцінено результати діяльності у таких сферах: корпоративне управління, права людини, трудові відносини, довкілля, відносини із споживачами, чесні операційні практики, робота із громадами, звітність компанії (в тому числі звіт про управління та нефінансові звіти), навігація сайту та його доступність.

«ESG-чинники є не стільки модою в корпоративному управлінні, як мають серйозний сенс для інвесторів. Якщо раніше хорошою компанією для інвестицій вважалася та, що приносить найбільше грошей, то сьогодні та компанія, яка найкраще управляється, тобто, має сталий шлях розвитку та яка є найбільш надійною. Тому сьогодні така увага до прозорості управління, яке проявляється у високих екологічних та соціальних стандартах діяльності тієї чи іншої організації», – додав Олександр Окунєв, голова Правління професійної асоціації корпоративного управління.

За даними Індексу ESG прозорості компаній України 2020 перші 10 сходинок посіли: ПрАТ «ВФ Україна» (мобільний оператор Водафон), АТ «Перший український міжнародний банк», Група ДТЕК, АБ «Укргазбанк», ІП «Кока-Кола Беверіджиз Україна Лімітед», ДП «НАЕК «Енергоатом», МХП, ПрАТ «НЕК «Укргідроенерго», АТ «Українська залізниця» та НАК «Нафтогаз України».

«Рівень прозорості українських компаній потроху зростає. Так, середній рівень розкриття інформації компаній України за показниками ESG становить у соціальних аспектах 26,4%, в екологічних – 36,6%, в корпоративному управлінні – 27,7%», – зазначила Алла Зінченко, експерт Центру «Розвиток КСВ», яка представила результати загальні результати Індексу та роз’яснила методику дослідження.

Середній рівень розкриття інформації компаній України за показниками ESG становить 32%, а компаній з числа ТОП-10 – понад 60%. Найчастіше учасники Індексу ESG прозорості 2020 розкривають загальну інформацію про компанію, інформацію про захист довкілля та відносини з громадою. Найменш висвітлюваними, як і в минулому році, є питання прав людини, впровадження КСВ в ланцюг постачання та лідерство керівництва і компанії. ТОП-10 компаній Індексу практично по всім критеріям «Змісту» мають вдвічі вищі показники, а за показником «Звітність» – майже в 2,5 рази. Рівень розкриття інформації у порівнянні з 2019 р. за всіма критеріями оцінки покращився, найбільше за критеріями «Права людини» та «Лідерство керівництва й компанії».

Події останніх років свідчать, що результативність діяльності компаній буде вимірюватися не тільки фінансовими показниками, а й показниками, які демонструють досягнення компанії у сфері екологічних, соціальних та управлінських» цілей (ESG) та внесок у досягнення Цілей сталого розвитку. Українські компанії повинні врахувати ці світові тенденції. На державному рівні рекомендується запровадити політику підтримки та заохочення компаній, які готують нефінансові звіти.