Увійти|Реєстрація

м.Київ, вул. Володимирська, 23

Підписатись на новини
29.12.2015Держслужбовцям розповіли про антикорупційний комплаєнс

Що таке антикорупційний комплаєнс, як прописати антикорупційну програму, які саме заходи зазвичай включаються в подібні програми, як вони працюють, а також, які конкретно вигоди можуть отримати компанії, що впроваджують програми комплаенс розповіли сьогодні фахівцям Державного агентства з питань електронного урядування України.

В рамках спільного проекту Центру міжнародного приватного підприємництва (CIPE) і Професійною асоціацією корпоративного управління (ПАКУ) «Зміцнення дотримання антикорупційного законодавства в Україні», сьогодні пройшов семінар «Нове законодавство України у сфері запобігання та протидії корупції і антикорупційний комплаєнс». Основною його метою було допомогти співробітникам Агентства виконати вимоги розділу ХЗакону України «Про запобігання корупції», який набрав чинності 26 квітня 2015 року. Аджезгідно зі статтею 62 закону, в обов’язковому порядку антикорупційна програма впроваджується та затверджується керівникамидержавних, комунальних підприємств, господарських товариств (у яких державна або комунальна частка перевищує 50 відсотків), де середньооблікова чисельність працюючих за звітний рік перевищує п’ятдесят осіб, а обсяг валового доходу від реалізації продукції за цей період перевищує 70 млн.грн.

«За українським законодавством більша частина державних компаній зобов’язані впроваджувати у себе антикорупційну комплаєнс програму, – підкреслив Сергій Лукін, директор Центру навчання та перенавчання державних службовців при Київській ОДА. – Вона повинна бути, як даність. Відмовитися від неї компанія не зможе, і через якийсь час наявність або відсутність цієї програми будуть перевіряти уповноважені органи».

Експерт познайомив учасників семінару з поняттям «антикорупційний комплаенс і розповів про основні елементи антикорупційної комплаєнс програми.