Увійти|Реєстрація

м.Київ, вул. Володимирська, 23

Підписатись на новини
02.10.2017Фахівці Укрзалізниці пройшли навчання на програмі «Корпоративний секретар»

Представники ПАТ «Укрзалізниця» пройшли навчання за спеціалізованою навчальною програмою «Корпоративний секретар», яку проводить Український інститут корпоративного управління у співпраці з Фондом державного майна України вже більше 10 років.  

Усі учасники програми успішно склали іспит і висловили задоволення від проведених п’яти днів у колі однодумців та провідних спеціалістів з корпоративного права та управління.

На даний час відбувається процес реформування компанії та наглядової ради. Представники компанії виразили бажання та готовність продовжити навчання після обрання нового складу наглядової ради. Нагадаємо, що ПАТ «Укрзалізниця» є колективним членом ПАКУ з 2016 року.

Марина Потєтюєва, начальник Управління офісом корпоративного секретаря ПАТ «Укрзалізниця» відзначила: «Кілька років тому я отримала перший свій сертифікат корпоративного секретаря. Проте зараз вирішила оновити та поповнити свої знання, тим більше, що заняття проводили найдосвідченіші та дуже кваліфіковані фахівці України, які працюють у системі корпоративного управління. Відповівши на всі запитання екзаменатора з Фонду державного майна України, мені було цікаво дізнатися те, як у них побудована система корпоративного управління в державних акціонерних товариствах. Адже аналогічні процеси зараз відбуваються і в нашій компанії. Крім того, з 1 січня 2018 р. вступають в силу нові вимоги до ПАТ. А оскільки ПАТ «Укрзалізниця» володіє 100 % акцій 7 приватних акціонерних товариств (наприклад, таких заводів, як ДВРЗ, ЗЕРЗ, ЛЛРЗ та ін.) нам незабаром теж необхідно буде обирати та делегувати незалежних директорів до складу наглядових рад».

Заступник директора Департаменту договірного менеджменту, міждержавних майнових та корпоративних відносин Фонду державного майна України Андрій Сачівко був приємно здивований відповідями слухачів на іспиті, хоча і знав, що в ПАТ «Укрзалізниця» працюють дуже кваліфіковані спеціалісти в області корпоративного управління. «Якщо ж говорити в цілому про фахівців, які сьогодні мені здавали іспит, то я не вимагав «відбарабанити» слово в слово норми законів. Основне, на мій погляд, — це почути логіку, як в розумінні запитання, так і у відповіді. Якщо вона присутня, то цього буде достатньо, щоб приступити до нових обов’язків і впоратися з ними, звичайно, за умови, якщо людина буде налаштована поглиблювати свої знання та потім закріплювати їх практичними навичками», – прокоментував він. 

По завершенню навчального процесу та іспиту 19 фахівцям Компанії члени Екзаменаційної комісії урочисто вручили сертифікати корпоративних секретарів.

Олександр Окунєв, керівник Програми, голова Правління Професійної асоціації корпоративного управління,  зазначив, що співпрацює з ПАТ «Укрзалізниця» вже десять років, і він помітив значне зацікавлення фахівців компанії до навчання з корпоративного управління, що керівництво компанії веде серйозну освітню роботу, відповідно, змінюється ставлення людей до навчання. Тепер питання корпоративного управління викликають у фахівців жвавий інтерес, що також пов’язано з акціонуванням компанії. Крім того, люди стали більш зацікавленими в своєму професійному розвитку.

Директор з розвитку персоналу та соціальної політики Євген Козак відзначив, що отримані знання потрібно вже зараз застосовувати в своїй роботі, бо «через місяць Ви будете пам’ятати 50% інформації, якщо не почнете активно брати участь у цих елементах, через 3 місяці уже залишиться в пам’яті процентів 25. І тут уже буде моя задача підхопити відповідно цей процес, для того, щоб максимально ідентифікувати ті ризики, які наразі існують, і в нашому процесі корпоративного управління скласти зрозумілий план змін процесу і запустити його в життя разом з Вами. Тому я впевнений, що через короткий проміжок часу представники Фонду державного майна України та інших органів зможуть прийти до нас і на практиці побачити, що у нас відбулися зміни не тільки в головах людей, але й при виконанні тих законодавчих і нормативних актів, які визначають хід цього процесу».

Враження учасників від Програми:

Усс В.А.: «Підвищення кваліфікації, перегляд своїх поглядів на діяльність товариства, ідеї щодо удосконалення нормативних документів Товариства»

Титорук Т.П.: «Програма є одним із важливих елементів розвитку корпоративного управління в Україні. Розвиток цього процесу потребує більш детального вивчення»

Гутіна М.К.: «Програма надала мені необхідний та, насамперед, корисний обсяг інформації щодо корпоративного управління, який я буду використовувати у своїй роботі у подальшому»

Для довідки:

Український інститут корпоративного управління на підставі договору про співпрацю забезпечує реалізацію ключових статутних завдань ПАКУ і покликаний стати провідною навчальною, дослідницькою та консультаційною організацією у сфері корпоративного управління й стратегії бізнесу. З моменту свого заснування Інститут є навчально-методичним та дослідницьким центром ПАКУ.

Всі семінари та програми Інститут проводить у корпоративному форматі.

Детальніше про заходи у корпоративному форматі на сайті.