Увійти|Реєстрація

м.Київ, вул. Володимирська, 23

Підписатись на новини
23.05.2018Члени ПАКУ діляться практичним досвідом з колегами

ПАКУ об’єднує професіоналів з корпоративного управління, які готові ділитися своїм досвідом з колегами. Саме практичному застосуванню деяких норм законодавства була присвячена відкрита зустріч членів Асоціації «Проблеми імплементації змін у корпоративному законодавстві», яка відбулась 22 травня 2018 р. Значні зміни корпоративного законодавства викликали багато питань щодо їх застосування на практиці. Все частіше члени Асоціації зверталися по допомогу і за порадою.

 

На питання колег під час зустрічі відповідав Євген Петрик, директор консалтингової компанії «ЕМКОН», член Правління Асоціації та голова Правового комітету ПАКУ. Зокрема, були розглянуті  наступні питання: чи варто тепер змінювати тип товариства ПАТ на ПрАТ; питання найменування АТ; чи повинні акції ПАТ торгуватися на фондовій біржі і чи можуть акції ПрАТ торгуватися на фондовій біржі, наслідки допуску до торгів на фондовій біржі акцій АТ.

 

Окремим блоком були питання стосовно загальних зборів акціонерів (ЗЗА): як змінилася компетенція загальних зборів акціонерів (ЗЗА) та Наглядової ради (НР);  як повідомити акціонерів про ЗЗА і не порушити закон; як Наглядовій раді правильно обрати спосіб повідомлення про ЗЗА; яким чином повідомити про зміну порядку денного ЗЗА. Також були надані відповіді на питання тих, хто завчасно надіслав свої питання щодо теми зустрічі.

Ще одним питанням зустрічі стала сесія «питання-відповіді» щодо щорічного конкурсу «Корпоративний секретар року», засновником якого є Асоціація і який вп’яте проводиться в Україні. Майбутніх учасників конкурсу цікавили питання про заповнення анкети-заявки, про написання конкурсного есе, про відбір номінантів та можливості участі у конкурсі.  На всі питання відповідала керівник секретаріату Асоціації, голова Організаційного комітету Конкурсу Ірина Біляченко. 

Зустріч пройшла у формі жвавої дискусії і обміном практичним досвідом. До членів Асоціації приєдналися представники українських компаній, які відповідають за належне корпоративне управління своїх компаній.

Нагадаємо, що одним із завдань Асоціації є створення центру знань та обміну досвідом для профільних фахівців українського бізнесу. Асоціація планує робити такі зустрічі регулярними протягом року.