16-20 листопада була проведена третя Програма підвищення кваліфікації корпоративних секретарів (другий рівень). Ця програма розрахована на тих, хто пройшов навчання за програмою підготовки корпоративних секретарів і має досвід роботи з виконання функціоналу корпоративного секретаря більше 1 року. Це продукт для вже досвідчених і «просунутих» на шляху оволодіння вершинами професії фахівців. Програма розроблена з широким використанням матеріалів Міжнародної фінансової корпорації (IFC) в рамках багаторічного партнерства ПАКУ і IFC, і включає численні кейси українських і міжнародних компаній, передбачає інтерактивні форми навчання – групові роботи, ділові ігри, розгляд кейсів тощо.
Зважаючи на карантинні обмеження та безпеку учасників, більшість слухачів брали участь онлайн.
Олександр Окунєв, голова Правління ПАКУ, розповів учасникам про роль корпоративного секретаря у реформуванні системи корпоративного управління в компанії, про виконавчі та невиконавчі органи компанії, про склад Наглядової ради, планування наступництва членів Наглядової ради, про ефективні засідання Наглядової ради та роль корпоративного секретаря в них.
Олег Журавльов, член Наглядової ради «Укрзалізниці», голова Наглядової ради страхової компанії «Крона», радник Міністра інфраструктури України, розповів про роботу корпоративного секретаря з членами Наглядової ради, а саме про Induction Session, обов’язки, відповідальність та її страхування, про винагороду.
Олена Туркова, заступник директора Департаменту реєстрації емісії цінних паперів – начальник відділу Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України, розповіла учасникам Програми про емісію та додаткову емісію акцій, зокрема про:
Віта Бурлаченко, керівник проекту «Ескроу» в АТ ПУМБ (2017-2019), розповіла учасникам Програми про процедури squeeze out, sell out, а також про захист прав акціонерів під час проведення процедури.
Едуард Харчина, член ПАКУ, адвокат, податковий консультант, з учасниками Програми говорив про усі можливі операції з акціями та дивіденди акціонерного товариства, зокрема ішла мова про: купівлю-продаж, дарування, спадкування, внесок до статутного капіталу, заставу та інші способи забезпечення зобов’язання, довірче управління, особливості обігу акцій в ПрАТ.
На завершення програми учасники підготували в групах «Дорожню карту» по удосконаленню корпоративного управління у своїй компанії.