Увійти|Реєстрація

м.Київ, вул. Володимирська, 23

Підписатись на новини
06.06.201521 жовтня 2011 р. у Києві відбудеться семінар «Закон України «Про акціонерні товариства»: особливості застосування в банківському секторі» (за участі представників ДКЦПФР та НБУ).

21 жовтня 2011р. за підтримки Асоціації українських банків (АУБ) відбудеться семінар «Закон України «Про акціонерні товариства»: особливості застосування в банківському секторі». Організатором заходу виступає Міжнародний інститут бізнесу. 

З 1 травня 2011 року в повному об’ємі набув чинності Закон України «Про акціонерні товариства»(далі – «Закон»), дія якого поширюється на усі акціонерні товариства нашої країни. Важливість цієї події для кожного АТ, кожного акціонера важко переоцінити, адже з набуттям чинності Закону змінилися не лише основні «правила гри». Можна говорити про кардинальну зміну вектору у вітчизняному корпоративному праві – «маятник гойднувся» у бік захисту дрібних акціонерів. Безумовно, це позитивний момент, але мажоритарним акціонерам у нових реаліях важливо розуміти механізми захисту і своїх інтересів, оскільки, що б не говорили, але саме мажоритарні акціонери є основними інвесторами своїх компаній.

Особливу актуальність цій тематиці надає той факт, що більше 10 тисяч АТ так і не привели свою діяльність у відповідність з вимогами Закону. Багато таких компаній є клієнтами банківських установ, банки є акціонерами таких компаній і т.п. Що робити партнерам, акціонерам таких компаній у ситуації, що склалася? Наскільки безпечні угоди з ними? Чи можливе легальне обертання їх цінних паперів? Саме в процесі вироблення «лінії поведінки» з компаніями, які не привели свою діяльність у відповідність Закону, виникає багато питань, на які життєво необхідно отримати відповіді з вуст представників державного регулятора – Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку (ДКЦПФР).

Для товариств, які привели свою діяльність у відповідність з вимогами Закону, цікаві питання підготовки і проведення за новими правилами загальних зборів акціонерів, оскільки саме ці збори часто несподівано стають «полем битви» в корпоративних війнах. Наприклад, навіть незначні неточності при організації і проведенні кумулятивного голосування можуть привести до серйозних проблем при формуванні Наглядової ради банку.

Нарешті, до традиційного «як на це подивиться ДКЦПФР» у банків додається «як на це подивиться НБУ» – адже з 17.06.2011 набули чинності численні зміни до Закону «Про банки і банківську діяльність»! Учасникам семінару надається унікальна можливість порівняти власне тлумачення спірних моментів нового законодавства з позицією відповідальних співробітників ДКЦПФР і НБУ, обмінятися думками з відомими фахівцями і колегами.

Центр розвитку корпоративного управління МІБ пропонує усім акціонерним банкам взяти участь у семінарі «Закон України «Про акціонерні товариства»: особливості застосування в банківському секторі».

Програма семінару включає:

  • презентацію основних змін у регулюванні корпоративних відносин у банках, пов’язаних з набуттям чинності Закону України «Про акціонерні товариства» і змін до Закону України «Про банки і банківську діяльність»;
  • практичні поради від представника ДКЦПФР щодо підготовки і проведення загальних зборів акціонерів за новими правилами, організації роботи органів управління і контролю у банках;
  • презентацію позиції керівництва НБУ щодо особливостей застосування норм Закону «Про акціонерні товариства» у банківському секторі;
  • ділову гру «Обрання Наглядової ради методом кумулятивного голосування».

Усім, хто зареєструвався як учасник семінару, буде надана можливість завчасно поставити власні питання, які, на його думку, є проблемними і потребують обговорення на семінарі. Побажання кожного учасника будуть враховані!

Викладачі:

Окунєв Олександр Йосипович – директор Центру корпоративного управління МІБ, голова правління Професійної асоціації корпоративного управління(ПАКУ).

Петрашко Олексій Геннадійович – Член ДКЦПФР.

Новіков Віктор Володимирович – директор юридичного департаменту НБУ, член правління НБУ.

Місце проведення : Міжнародний інститут бізнесу, м. Київ, Брест-Литовське шосе, 8 А.
Детальна інформація про семінар на нашому сайті http://www.iib.com.ua/actionopen.asp?cid=114&act=816&lang=ua.
З питань участі звертайтеся до Інни Мозгової – тел. (044) 228-87-59 (прямий), 585-00-33 (вн. 132),
e – mail: cg@iib.com.ua, web – site: www.iib.com.ua/cg