Увійти|Реєстрація

м.Київ, вул. Володимирська, 23

Підписатись на новини
10.11.2021Успішно завершилася XV Програма підготовки комплаєнс-офіцерів

1-5 листопада 2021 була проведена 15 Програма підготовки комплаєнс-офіцерів, яка проводиться у партнерстві з Центром міжнародного приватного підприємництва (CIPE) з 2017 року.

Олександр Окунєв, голова Правління ПАКУ, розпочав програму з загальних питань, а саме: визначення корупції, чи є воно ідентичним в Україні та країнах з розвиненою економікою; визначення комплаєнс та антикорупційний комплаєнс; хто очолює та відповідає за впровадження програм антикорупційного комплаєнс в компанії; співвідношення функцій комплаєнс, управління ризиками, юридичного забезпечення, служби внутрішнього аудиту. А також запропонував відповіді на запитання, чому потрібно запроваджувати процедури антикорупційного комплаєнс.

Олег Поліщук, член правління Національної асоціації Антикорупційного комплаєнсу, експерт з антикорупційного законодавства, поділився досвідом взаємодії Уповноваженого за реалізацію антикорупційної програми з контролюючими та правоохоронними органами. 

Олег Лагодієнко, засновник та директор компанії «Етиконтроль», розповів про управління корупцінийми ризиками, зазначивши, що Оцінка корупційного ризику – це діагностичний інструмент, який ідентифікує слабкі місця в системі, що можуть допустити можливості для корупції. Вона зосереджена на потенціалі для – а не сприйнятті, існування або ступінь – корупції. Мета – забезпечити можливість для організації сформувати міцний фундамент для системи протидії корупції. Також Олег розповів на прикладах власної компанії, як правильно побудувати канал повідомлення про порушення (whistleblowing system).

Павло Верхняцький, засновник та директор компанії «COSA», поділився досвідом проведення корпоративної розвідки і зазначив, яке місце вона займає в системі комплаєнс компанії. 

Ольга Шенк, Радник, Координатор практики вирішення спорів та комплаєнсу CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang, розповіла про основні деталі антикорупційного комплаєнсу в компанії та основні елементи антикорупційного програми, а також наголосила на тому, як співвідносяться комплаєнс-система компанії та антикорупційна програма.

Катя Лисова, керівник програм в регіоні Євразії Центру міжнародного приватного підприємництва (СІРЕ), поділилася з учасниками програми досвідом впровадження програм по антикорупційному комплаєнсу в Сполучених Штатах Америки, вимогами до них, кожного разу наголошуючи на змінах, які впроваджуються американським урядом. Окремо Катя виділила та розказала про роботу CIPE в царині поширення досвіду впровадження антикорупційного комплаєнсу та антикорупційних програм у різних регіонах світу серед підприємств малого і середнього бізнесу.

Також перед учаниками виступив Михайло Кольцов, керівник відділу навчання та розвитку YouControl, який поділився з учасниками правилами та способами роботи з платформою youcontrol, можливостями системи та особливостями використання у різних обставинах.

Беручи до уваги усі карантинні обмеження програма була проведена в змішаному інтерактивному форматі, частина учасників були присутні в залі, а частина приєдналася до роботи он-лайн. Усі обговорення проводилися дуже активно за участю усіх слухачів.