Увійти|Реєстрація

м.Київ, вул. Володимирська, 23

Підписатись на новини
09.03.2021Тематичне навчання з корпоративного управління для членів Наглядової ради Суспільного мовника

3 та 5 березня 2021 у приміщенні Академії Суспільного мовлення Професійна асоціація корпоративного управління провела Тематичне навчання з корпоративного управління для членів Наглядової ради Суспільного мовника.

Членам наглядової ради розповідали про роль корпоративного управління в компаніях, заходи з побудови ефективної моделі корпоративного управління в компанії, роль наглядової ради та її комітетів у стратегічному керівництві компанії, корпоративну безпеку, успішні приклади роботи наглядових рад українських і міжнародних компаній та інше.

Спікерами програми виступили: Олександр Окунєв, голова Правління ПАКУ; Олена Вольська, керуючий партнер EBS; Член Національного реєстру корпоративних директорів; член Ради Директорів, Голова комітету по аудиту та фінансам, «Нова Пошта» (2016-2017); Сергій Погребной, партнер Sayenko Kharenko, Голова Опікунської Ради Асоціації професіоналів корпоративної безпеки України; Олексій Долгіх, Керуючий Партнер Boyden Global Executive Search; член Правління професійної асоціації корпоративного управління; Олег Журавльов, член НР «Укрзалізниці», голова Наглядової ради страхової компанії «Крона», радник Міністра інфраструктури України.

За словами голови наглядової ради Світлани Остапи, навчання корпоративного управління для членів наглядової ради першої каденції не проводили.

У 2020 році Світлана Остапа та секретар наглядової ради НСТУ та голова комітету з питань аудиту Вадим Міський пройшли подібний курс від Професійної асоціації корпоративного управління та Міжнародної фінансової корпорації й відзначили його ефективність.

«Суспільний мовник — який створили 4 роки тому — перетворився з державної компанії одразу в акціонерне товариство, і тому це були виклики для всіх органів управління компанією: і для Наглядової ради, і для правління, для всіх. Тому важливо розуміти, яким чином налагодити відносини в керівництві компанії для того, щоб це було на користь Суспільному», — зазначила Світлана Остапа.

Наразі більшість членів наглядової ради — нові люди. Навчання проводили для поглиблення розуміння корпоративного управління, а також для кращого вивчення діяльності компанії, де головна мета не прибуток, а надання об’єктивної, збалансованої інформації та робота на благо суспільства.

«Суспільне мовлення, хоча й має особливості у своїй роботі, все ж є компанією, яка управляє портфелем різноманітних активів, оперує ресурсами та досягає певних показників у виконанні своєї місії. Успішні сталі компанії в Україні та світі використовують корпоративне управління для забезпечення сталості своєї роботи й досягнення встановлених цілей. Протягом першої каденції Наглядової ради НСТУ при ухваленні стратегічних корпоративних документів ми по крупинках збирали необхідний досвід із різних джерел, шукали успішні приклади, й аналізуючи результати роботи сьогодні — є розуміння, що кроки були правильними. Радий, що нові члени Наглядової ради не мусять починати з нуля, а можуть одразу отримати необхідний пакет знань для роботи за стандартами корпоративного управління», — пояснив Вадим Міський.

 

За матеріалами: Суспільне мовлення

Фото Володимир Шевчук