Увійти|Реєстрація

м.Київ, вул. Володимирська, 23

Підписатись на новини
29.03.2016Семінари з антикорупційного комплаенс стартували з Києва

Перші семінари проекту «Зміцнення антикорупційного комплаенс в бізнесі» длядержавних службовців тапредставників українських компаній, який реалізує Професійна асоціація корпоративного управління за підтримки Центру міжнародного приватного підприємництва (CIPE), відбулися 25 і 26 лютого 2016 рокув Київській обласній державній адміністрації (КОДА).

Актуальність антикорупційних заходів не тільки для Київського регіону, а й для держави в цілому, підкреслив перший заступник Голови КОДА Лев Парцхаладзе на відкритті семінару 26 лютого для представників українського бізнесу:

«Важливо в першу чергу знищити побутову корупцію. Тією корупцією, яка існує в країні, повинна займатися прокуратура, Антикорупційне бюро та інші інстанції. А наше завдання як раз знищити побутову корупцію, щоб люди на місцях відчули зміни, – сказав він і додав, – Але для кардинальних дій потрібно міняти систему».

Для вирішення проблеми корупції саме з боку приватного сектору в рамках проекту CIPE протягом 2016 року заплановано ряд безкоштовних навчальних заходів для представників бізнесу.На семінарах ПАКУ провідні експерти та державні регулятори пояснять учасникам як виконати вимоги нового Закону України «Про запобігання корупції», який вступив в силу в 2015 році, в частині необхідності розробки та впровадження антикорупційних програм.

«Наш проект покликаний допомогти компаніям впровадити функцію комплаєнс і побудувати роботу так, щоб співробітники, навіть при великому бажанні, не змогли зробити якісь небажані для компанії дії», – пояснив Голова Правління ПАКУ Олександр Окунєв.

На тому, наскільки грамотне впровадження антикорупційних програм важливо для розвитку міжнародного співробітництва, акцентував Директор Центру міжнародного приватного підприємництва (CIPE) в Євразії та Південної Азії Марк Шлайфер:

«Якщо компанії хочуть робити бізнес міжнародним, вони повинні знати всі ці стандарти. Адже всі корупційні моменти відслідковуються, а це безпосередньо впливає на партнерство. Єдине рішення щоб працювати на зовнішніх ринках – прозоро вести свій бізнес і відповідати новим стандартам комплаєнс», – прокоментував він.

За словами Сергія Лукіна, директора Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації при Київській обласній державній адміністрації, боротьба з корупцією не закінчується на рівні законодавства:

«Найголовніше щоб це працювало саме методологічно. Для цього наших співробітників, не тільки державних адміністрацій, а й бізнесу, потрібно навчати саме антикорупційному комплаєнс. Тому що зараз немає нічого більш важливого, щоб людина отримала інструкцію і розуміння, як їй користуватися», – підкреслив він.

В рамках Проекту стартував відбір на участь у першій в Україні Програмі підготовки комплаєнс-офіцерів (уповноважених за реалізацію антикорупційної програми), яка проходитиме восени. Навчання буде безкоштовним для осіб, які пройшли спеціальне анкетування.

Деталі на сайті ПАКУ у розділі: «Антикорупційний комплаєнс»