Увійти|Реєстрація

м.Київ, вул. Володимирська, 23

Підписатись на новини
05.06.2015Пост-реліз Всеукраїнської конференції з питань корпоративного управління

01 жовтня 2010 р. у Міжнародному інституті бізнесу відбулася перша Всеукраїнська конференція з питань корпоративного управління. Організатором конференції виступила Професійна асоціація корпоративного управління (далі – ПАКУ). 

Нагадаємо, що ПАКУ вирішила організувати конференцію з метою  максимально проінформувати громадськість про сучасну проблематику корпоративного управління,  побудувати ефективну дискусію навколо питань, що хвилюють, і в результаті, отримати необхідні ефективні відповіді.

Відкриваючи конференцію, Олександр Окунєв, Голова Правління ПАКУ, директор Центру корпоративного управління Міжнародного інституту бізнесу, відмітив, що, працюючи у своїй галузі, члени ПАКУ, а також інші представники сфери корпоративного управління стикаються з багатьма питаннями і складнощами, основними з яких є  недостатній рівень обізнаності суспільства відносно основних напрямів їх діяльності. Саме для підвищення статусу забезпечення зростання професіоналізму й авторитету фахівців з корпоративного управління була створена Професійна асоціація корпоративного управління. Головними завданнями ПАКУ стали сприяння в підвищенні рівня інвестиційної привабливості українського бізнесу через удосконалення корпоративних  стосунків, забезпечення відповідності законодавства України міжнародним і національним стандартам корпоративного управління, сприяння гармонізації українського законодавства, яке  регулює сферу корпоративних відносин, з відповідним міжнародним законодавством і його реформування з використанням досвіду розвинених демократичних країн.

Одним з головних питань, які розглядалися на Конференції, було положення Законопроекту “Про внесення змін до Закону України “Про акціонерні товариства” (відносно удосконалення діяльності акціонерних товариств)” про повернення до практики вступу до складів Наглядових рад акціонерних товариств разом з фізичними особами юридичних осіб – акціонерів (п. 85 вказаного Законопроекту). Законопроект представляла Яна Щербинська, депутат Київської міської ради.  В ході обговорення звучали різні думки відносно цієї пропозиції. Учасники обговорення багато уваги приділили пошуку можливих альтернативних варіантів врегулювання проблеми, яка турбує авторів законопроекту. За підсумками конференції було підготовлено звернення правління ПАКУ до розробників Законопроекту 

Про роль державного службовця в Наглядовій раді розповів Андрій Сачівко, директор Департаменту обліку корпоративних прав держави Фонду державного майна України. Міжнародний досвід участі юридичної особи в Наглядовій раді на прикладі таких країн, як  Бельгія, Франція, Великобританія, був висвітлений у доповідіАнатолія Єфименка, наукового співробітника Інституту міжнародних  відносин Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Були визначені й українські проблеми, що призводять до  таких негативних наслідків, як: безвідповідальність директорів, руйнування ефективності системи органів управління, непрозорість структури капіталу і т.п.

Тема професійної діяльності корпоративного секретаря викликала активний інтерес серед учасників. Ігор Савкін, член Правління  ПАКУ, корпоративний секретар  ВАТ “НЕСТ”, у своєму виступі визначив роль  корпоративного секретаря в структурі АТ і розповів про  процес розробки членами ПАКУ Професійного  стандарту корпоративного секретаря. Він особливо приділив увагу питанню підготовки фахівців, вимогам до них,  розповів про плани  ПАКУ відносно створення реєстру сертифікованих фахівців.
Євген Петрик, директор ТОВ “Емкон”, запропонував автоматизувати діяльність корпоративного секретаря під час скликання і  проведення загальних зборів акціонерів(далі – ЗЗА) за допомогою програмного забезпечення Емкон:КС:ЗЗА,  яке дозволить стандартизувати документи, що створюються під час скликання і проведення ЗЗА, стандартизувати процеси ухвалення рішень, автоматизувати процедури підготовки розсилок, реєстрації, підрахунку голосів,  а також допоможе створити базу цих АТ ЗЗА.

Завершальна частина заходу була присвячена темі здійснення контролю за оперативним керівництвом компанії  та оцінки його результатів у сфері корпоративного управління.

Про внутрішній аудит як частину корпоративного управління, його кожен етап і ролі  учасникам конференції розповіла Олена Ісаєва, менеджер відділу з протидії шахрайству і сприянню в суперечливих ситуаціях Ернст енд Янг в Україні. У своєму виступі вона на прикладі показала розподіл функцій органів корпоративного управління.

У зв’язку з розвитком фондового ринку і припливом інвестицій стала необхідною поява в компаніях IR – фахівців, що працюють з інвесторами і фінансовим співтовариством. Ганна Горбенко, директор ТОВ “АВАНТКАПІТАЛ”, вказала на важливу роль IR – департаментів у компанії, визначила їх завдання та інструменти, за допомогою  яких вони можуть залучити довгострокові інвестиції.

Про нові  можливості моніторингу емітентів в Україні розповів Андрій Омельяненко, керуючий партнер Агентства корпоративних новин. За допомогою систем фіксації газетних  оголошень і моніторингу судових рішень можна бути в курсі останніх публікацій про контрагентів, контролювати усі оголошення.

Уперше конференція подібного рівня була побудована не у формі простих виступів. Організатори вибрали унікальний формат дискусійних сесій : після кожного виступу усі охочі могли висловитися відносно розглянутих питань, запропонувати своє бачення і поділитися досвідом.
Організатор: Професійна асоціація корпоративного управління
Підтримка асоціацій: Українська асоціація інвестиційного бізнесу, Асоціація правників України
Партнери: ТОВ “Емкон”, Агентство корпоративних  новин,  Правові системи НАУ
Медіа-партнери: журнал “Управління компанією”, газета “Юр.газета”
Підтримка: Агентство конфліктного PR “PR i Z”

Організаційний комітет конференції
Тел. (044) 228-87-59
e – mail: i.naumenko@cgpa.com.ua
www.cgpa.com.ua

04  жовтня 2010 р.