22 липня 2020 Професійна асоціація корпоративного управління провела онлайн-конференцію на тему «Корпоративний секретар: лайфхаки в роботі під час карантину».
П’ять професіоналів корпоративного управління ділилися власним досвідом та лайфхаками роботи корпоративного секретаря в період нестабільності і кризи. Модерував онлайн-конференцію ідейний натхненник створення Професійної асоціації корпоративного управління задля розвитку та становлення інституту корпоративного секретаря в Україні – Олександр Окунєв, засновник і голова правління ПАКУ.
Олексій Поволоцький, директор із корпоративного управління, ризик-менеджменту та комплаєнс ДТЕК, розповідав про роль корпоративного секретаря в кризу і побудову функції business continuity management. В ході свого виступу він виділив такі моменти:
«Система корпоративного управління змінюється повністю, роль корпоративного секретаря еволюціонує; корпоративний секретар в компанії – це помічник усього менеджменту. Корпоративний секретар повинен вміти підставити плече усьому керівництву, щоб система працювала безперебійно», – зазначив наостанок О.Поволоцький.
Владислава Рябота, регіональний керівник напряму «Корпоративне управління» в Південній Азії Міжнародної фінансової корпорації (Regional Corporate Governance Lead, South Asia, IFC), визначила роль корпоративного секретаря в супроводі інвестиційного процесу на прикладі досвіду своєї роботи в Південній Азії. Владислава виділила кілька цікавих аспектів:
Наталія Шевченко, корпоративний секретар ПАТ «Національний депозитарій України», поділилася досвідом проведення дистанційних зборів акціонерів для депозитарію, як установи, та для клієнтів депозитарію. Вона відмітила, що протягом проведення загальних зборів виступала постійним консультантом для усіх учасників процесу, відповідаючи на безліч запитань, які стосувалися процедурних та технічних питань, особливо щодо заповнення та підписання бюлетенів, завірення підписів та надсилання до депозитарної установи.
На сьогодні НДУ вже провело близько 15 дистанційних зборів акціонерів для своїх клієнтів, деякі з них саме в процесі голосування. Наталя наголосила, що положення про проведення загальних зборів акціонерів дистанційно потребує вдосконалення і завдяки отриманому досвіду проведення зборів їм вдалося визначити слабкі місця і подати свої коментарі та зауваження регулятору (прим. ПАКУ – Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку).
Найближчим часом усі зацікавлені учасники процесу сподіваються на їх швидке прийняття та затвердження, що полегшить учасникам ринку роботу, оскільки, зважаючи на прогнози розвитку епідемії, це буде затребувано ще дуже довго.
Тетяна Шестак, корпоративний секретар АБ «УКРГАЗБАНК», та Марія Луценко, начальник служби корпоративного управління АБ «УКРГАЗБАНК», поділилися досвідом проведення річних загальних зборів акціонерів АБ «УКРГАЗБАНК», виділили вузькі місця нових вимог, а також висловили слова подяки партнерам та колегам з Нацдепозитарію та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Колеги відмітили, що криза стала каталізатором процесу діджиталізації банку, який був вже на часі. Вони також зазначили, що незважаючи на певні клопоти, загальні збори акціонерів вони провели успішно, вивчили та прояснили усі проблемні моменти і готові продовжувати працювати в дистанційному форматі.
«Якщо світ змінюється, то повинні змінюватися і ми, вчитися новому і ставати ефективними в нових реаліях», – зазначив наостанок Олександр Окунєв. Він поділився з учасниками напрацюваннями ПАКУ та Українського інститут корпоративного управління, розповів про програми професійної підготовки та підвищення кваліфікацій корпоративних секретарів.
Найближча програма професійної підготовки корпоративних секретарів в Україні запланована на жовтень 2020. Реєстрація відкрита. Кількість місць обмежена. Не зволікайте! Як завжди, діє знижка ранньої пташки.