Увійти|Реєстрація

м.Київ, вул. Володимирська, 23

Підписатись на новини
07.06.20197 червня відбувся VI Міжнародний форум корпоративних секретарів

Про шляхи впровадження прозорої системи корпоративного управління в українських компаніях, особливу роль корпоративного секретаря через призму міжнародного досвіду йшла мова на VI Міжнародному форумі корпоративних секретарів, що відбувся 7 червня 2019 року в Києві.

Українські та міжнародні експерти галузі зустрілись, щоб обмінятись досвідом, обговорити перспективи та складнощі впровадження корпоративного управління в Україні, новації законодавства, поділитись успішними кейсами зі створення дієвих моделей взаємодії всіх ланок керуючих органів компанії.

Організаторами форуму традиційно виступили Професійна асоціація корпоративного управління (ПАКУ) та Міжнародна фінансова корпорація (IFC).

Цього року форум зібрав близько 150 учасників з України та із закордону. Серед них  корпоративні секретарі, члени правлінь та наглядових рад, інвестори, юристи та топ-менеджери -всі, хто  будує і впроваджує систему корпоративного управління в своїх компаніях.

«Форум корпоративних секретарів – це професійний майданчик для обговорення нагальних проблем та шляхів їх вирішення»,- зазначив Олександр Окунєв, голова Правління Професійної асоціації корпоративного управління (ПАКУ), відкриваючи VI Міжнародний форум корпоративних секретарів. З привітальним словом звернулась до аудиторії і Олена Волошина, керівник діяльності IFC в Україні, яка відмітила, що корпоративне управління в Україні розвивається досить швидко.  «Власники і керівники компаній змінюються ментально. Функції борда змінюються, і від того, наскільки кваліфікованим буде корпоративний секретар на своїй посаді, залежить успішність борда».

 «Останнім часом бізнес все частіше стикається з проблемою пошуку кваліфікованих корпоративних секретарів, і Профессиональная ассоциация корпоративного управления на сьогодні є саме тим осередком, який сприяє навчанню та підвищенню кваліфікації таких спеціалістів в Україні», – зазначив Володимир Ігонін , партнер ЮФ «Василь Кісіль і Партнери» , модератор першої сесії, відкриваючи ділову частину. І з такою думкою важко не погодитись.

«Хворобу» простіше попередити, ніж потім боротись з наслідками. У питанні рейдерського захоплення майнових прав все складніше. Будь-яка помилка в оформленні документів, наявність судових суперечок чи конфліктних ситуацій всередині підприємства та з контрагентами, може привабити увагу рейдерських груп. Про ефективність традиційних та альтернативних методів запобігання протиправним діям проти власників акцій розказали учасники  сесії Ганна Вронська, суддя КГС Верховного Суду, секретар судової палати з розгляду корпоративних спорів, корпоративних прав та цінних паперів, Ярослав Грегірчак, заступник бізнес-омбудсмена Ради бізнес-омбудсмена, Олексій Тарасенко, член Правління ПАТ «Національний депозитарій України»

Пожвавлення в аудиторії викликало інтерв’ю  зі сцени з членом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України Максимом Лібановим, яке провів Олександр Окунєв. Максим наголосив, що посада корпоративного секретаря повинна бути в компаніях, особливо це стосується компаній суспільного інтересу та публічних компаній. Комісія планує радити ввести позицію корпоративного секретаря у публічних компаніях як обовязкову. “Корпоративний секретар повинен мати певну незалежність і не підпорядковуватися виконавчому органу. Логічніше він повинен підпорядковуватися наглядовій раді”, – наголосив експерт.

 

Після невеликої перерви, Олег Журавльов, радник Голови Правління ПАКУ, Голова Наглядової ради ПАТ «СК «Крона» звернув увагу присутніх на питання особливостей корпоративного управління наступного покоління. Борис Джанджалія, провідний фахівець з питань корпоративного управління, IFC Environment, Social and Governance (Грузія) у своєму виступі наголосив про важливість аспекту ESG (Environmental, Social, and Governance). Колеги-експерти розділили з Борисом думку про те, що Рада директорів повинна задавати тон компанії, розуміти екологічні і соціальні ризики, з якими може зіткнутися компанія. Корпоративні секретарі, в свою чергу, мають слідкувати за тим, щоб ці питання розглядалися радами.

Олексій Волинець, провідний фахівець з питань корпоративного управління, IFC Environment, Social and Governance, (Вашингтон, США) поділився напрацюваннями щодо еволюційного підходу до корпоративного управління, представивши нову методологію IFC для підтримки стійкого зростання і розвитку компаній. Він виділив проблеми в системі управління, з якими стикаються компанії на етапі становлення, активного росту, організаційного розвитку і розширення бізнесу, а також зазначив ключові ризики і мінімізатори ризиків на кожному етапі.

Приємним сюрпризом для гостей заходу став майстер-клас відомого телевізійника та психолога Вадима Колеснікова. Спікер розкрив дієві технології розпізнавання брехні в бізнес-комунікаціях, що для корпоративних секретарів, як сполучної ланки комунікації в компанії, вкрай важлива навичка.

Факт необхідності вдосконалення міжособистісного спілкування для ефективності ради директорів підтвердив Олексій Волинець, провідний фахівець з питань корпоративного управління, IFC Environment, Social and Governance, (Вашингтон, США). Він провів аналіз міжособистісних і групових факторів, які заважають членам Наглядових рад приймати об’єктивні і раціональні рішення, а також розглянув шляхи їх подолання. 

Плідно та, водночас, натхненно відбулась фінальна частина форуму. Учасникам випала нагода поділитись власними досягненнями в роботі та порадіти успіхам колег під час презентацій фіналістів конкурсу «Корпоративний секретар 2018».

Наталія Гончарук, Корпоративний секретар ПАТ «Національний депозитарій України», представила роботу на тему: «Нова цифрова ера – крок до ефективності процесів корпоративного управління».

Тетяна Громова, корпоративний секретар АТ КБ «ПРИВАТБАНК» провела та продемонструвала «Оцінку ефективності Наглядової ради: практичні аспекти».

 Тетяна  Музика, начальник департаменту корпоративного управління і комунікацій, корпоративний секретар ПрАТ «УГМК» презентувала роботу: «Трансформація  АТ: від squeeze out до ТОВ. Практичні лайфхаки».

Денис Перцев, головний юрисконсульт Департаменту з корпоративного управління ТОВ «ДТЕК» захопив увагу слайдами на тему: «UNBUNDLING КИЇВЕНЕРГО: суспільна значущість, унікальність і складність, роль корпоративного управління».

 Завершальною, проте не менш цікавою виявилась презентація Ігора Савкіна, Члена Наглядової ради/Корпоративного секретаря ПрАТ «Мультіплекс-Холдинг»:  «Якою повинна бути «правильна» рада в сімейному бізнесі: приклад компанії «Multiplex».

Цього року переможця Конкурсу обирали саме учасники Форуму шляхом інтерактивного голосування після всіх презентацій. За результатами переможцем Конкурсу став Ігор Савкін, Член Наглядової ради/Корпоративний секретар ПрАТ «Мультіплекс-Холдинг».

Журі Конкурсу вирішило додатково відзначити двох фіналістів в окремих номінаціях. Наталія Гончарук, Корпоративний секретар ПАТ «Національний депозитарій України», була відзначена номінацією «Професійний прорив року», а  Ігор Савкін, Член Наглядової ради/Корпоративний секретар ПрАТ «Мультіплекс-Холдинг», отримав номінацію «За значний внесок у розвиток професії».

З впевненістю можна зазначити, що кожен учасник VI Міжнародного форуму корпоративних секретарів отримав для себе безцінний досвід. Хтось, поділившись знаннями та навичками, примножив їх, хтось переконався у правильності поглядів, хтось отримав відповіді на питання, що хвилювали.

Організатори: Професійна асоціація корпоративного управління (ПАКУ) і Міжнародна фінансова корпорація (IFC). Офіційний юридичний партнер: ЮФ «Василь Кісіль і Партнери». Офіційний енергетичний партнер: енергетична компанія «ДТЕК». Офіційний навчальний партнер: Український інститут корпоративного управління. Event-провайдер: Компанія Event Envoy. 

Форум відбувся за підтримки:  Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), Фонду державного майна України (ФДМУ),  Компанії «Емкон», Професійної асоціації учасників ринків капіталу і деривативів (ПАРД), Української Асоціації Інвестиційного Бізнесу,  ГО «Асоціація професіоналів корпоративної безпеки України», ПАТ «Національний депозитарій України» (НДУ), Ліги страхових організацій України (ЛСОУ), Європейської Бізнес Асоціація (ЕВА), Американська торговельна палати в Україні.

Генеральний ТВ-партнер: телеканал Перший діловий. Юридичний медіа партнер: Юридична газета. Медіа партнери: finpost.com.ua, Politeka