Увійти|Реєстрація

г. Киев, ул. Владимирская, 23

Подписаться на новости
26.04.2018ПАКУ продовжує професійну підготовку членів наглядових рад

25 квітня 2018 року успішно завершилася третя Програма професійного вдосконалення членів наглядових рад «Корпоративний директор», яка була розроблена Професійною асоціацією корпоративного управління (ПАКУ) у співпраці з Українським інститутом корпоративного управління за підтримки Міжнародної фінансової корпорації (IFC), Центру міжнародного приватного підприємництва (CIPE) і Посольства Великої Британії в Україні.

Два дні інтенсивного другого модулю, сесії якого в своїй більшості були присвячені фінансовим аспектам діяльності наглядових рад та оцінці їх ефективності, завершилися урочистим привітанням учасників та врученням сертифікатів Першим Секретарем Посольства Великої Британії в Україні Ребекою Лохна. Пані Лохна наголосила на важливості проведення подібних програм, закликала учасників максимально впроваджувати отримані знання у своїй повсякденній діяльності в компаніях, а також подякувала ПАКУ за успішну реалізацію спільного проекту та сприяння утвердження в Україні належного врядування. Окремо вона виділила те, що серед учасників програми є багато жінок, а це означає, що принципи гендерної рівності стверджуються в українському бізнес-середовищі.

Тренери програми Ірина Стародубова, асоційований партнер інвестиційної компанії Capital Times, та Сергій Гончаревич, засновник та керуючий партнер інвестиційної компанії Capital Times, зосередили увагу слухачів на розробці та реалізації стратегії фінансування бізнесу, а також поділилися своїми напрацюваннями та досвідом взаємодії з потенційними інвесторами. Особливо багато питань від учасників було до спікерів щодо виходу компанії на ІРО, про фактори успіху та чому потрібно виходити компанії на біржу і на яку саме.

«Компанії, в яких немає стратегії – це лише набір активів обтяжених зобов’язаннями», – наголосили вони.

Олена Вольська, керуючий партнер і директор компанії EBS Consulting, розповіла про роль Ради у відносинах  з інвесторами, яку інформацію повинен надавати топ-менеджмент Раді, як її аналізувати, на що звертати особливу увагу. На практичних прикладах, учасники обговорили показники оцінки результативності роботи менеджменту.

Окремо, Олена Вольська зупинилася на питаннях створення і діяльності комітетів Ради, зокрема, комітету з аудиту та комітету з винагород. На сьогодні в Україні в процесі активного створення наглядових рад в компаніях з різною структурою власності саме питання винагород та аудиту стоять найбільш гостро і дуже часто викликають багато суперечок.

Про підходи та методи оцінки ефективності роботи ради та діяльність комітету з корпоративного управління розповідав Олександр Окунєв, голова Правління ПАКУ. Він відзначив, що у Принципах корпоративного управління ОЕСР в редакції 2004 року була лише згадка про оцінку роботи Ради, як про рекомендовану добровільну практику. Нова редакція Принципів передбачає оцінку роботи Ради, як інструмент її безперервного розвитку.

Метою такого розвитку є створення незалежних Рад, здатних на об’єктивне судження. Оцінка роботи Рад наразі є пріоритетом у розвитку корпоративного управління.

Цікавою темою для слухачів виявилось питання наступності в управлінні компанією, заходи з планування наступності і плану дій керівництва у непередбачуваних ситуаціях.

Сергій Погребной, партнер юридичної фірми «Саєнко Харенко», під час програми поділився власними напрацюваннями щодо забезпечення корпоративної безпеки компанії і яким чином до цього процесу може бути залучена наглядова рада компанії у своїй діяльності.

Розпочався набір слухачів на наступну програму, яка відбудеться у жовтні. Деталі на нашому сайті у розділі «Кадендар подій».