Увійти|Реєстрація

м.Київ, вул. Володимирська, 23

Підписатись на новини
25.05.2016Як підвищити ефективність управління малим і середнім бізнесом в Україні: рекомендації тренінгу IFC та ПАКУ

Практичні рекомендації як перейти на новий рівень розвитку компанії, отримали учасники тренінгу «Ефективна структура управління у підприємствах малого і середнього бізнесу», який відбувся у Києві 19 і 20 травня.

Організаторами заходу виступили Консультативна програма IFC «Корпоративне управління у Європі таЦентральній Азії» таПрофесійна асоціація корпоративного управління (ПАКУ).

Яким чином забезпечити спадкоємність в управлінні компанії? На що звертають увагуінвестори під час прийняття рішень? Як власникубізнесу відійти від управління і при цьому забезпечити його стійкий розвиток? Як виміряти і як покращити корпоративне управління?

На ці та інші питання відповіли експерти IFC: куратор тематичних програм Групи Корпоративного Управління IFC (Вашингтон, США) Олексій Волинець та Координатор проекту IFC з Корпоративного Управління у Центральній Азії Юлія Холодкова.

ЗАВАНТАЖИТИ КЕРІВНИЦТВО IFC З УПРАВЛІННЯ СІМЕЙНИМИ КОМПАНІЯМИ

“Існує кілька етапів розвитку бізнесу. На тренінгу учасники визначилина якому етапі вони перебувають на цей час і позначили, що потрібно змінити у своїй компанії для переходу на наступний рівень. Далі, звісно, все залежатиме від імплементації цих напрацювань”, – прокоментувала тренер Юлія Холодкова.

Понад 30 підприємців і спеціалістів у галузі корпоративного управління, котрі взяли участь у тренінгу, отримали спеціальну матрицю еволюції системи корпоративного управління, визначили рівень свого підприємства і сформували план дій.

“Корпоративне управління – це коли компанія керує собою. Це коли ви, як власник, повертаєтеся з відпустки, а в компанії все працює так само, як і до вашого від’їзду. Ми розвиваємо це для того, щоб власники могли нормально жити, а бізнес – розвиватися й залучати зовнішні інвестиції”, – зазначив Олексій Волинець.

Про стратегічні цілі тренінгу Міжнародної фінансової корпорації та Професійної асоціації корпоративного управління для сприяння розвиткусектору малого і середнього бізнесу розповів керівник програм з корпоративного управління IFC у Європі та Центральній Азії Сергій Трипутень.

Тема корпоративного управління в Україні на цей час стає дедалі актуальнішою, особливо у контексті законопроекту “Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю”, який перебуває на фінальній стадії доопрацювання. Це підкреслив член ПАКУ, керуючий партнер Investor Relations Agency Олександр Нікішев:

“Якісна система корпоративного управління є важливою для управління компанією, для зниження ризиків, для підвищення її економічної стійкості, для зменшення вартості коштів для розвитку, які залучаються, що зараз є дуже важливим. Адже українські власники і менеджмент обмежені у засобах на залучення інвестицій”, – поділився експерт.

За його словами, великі, середні, малі компанії та стартапи мають шанс залучити фінансування лише в тому разі, якщо вони передбачувані і зрозумілі зовнішньому інвесторові за рахунок прозорої системи корпоративного управління.

“Дотримуючись рекомендацій експертів IFC і правильно структуруючи свій бізнес, можна уникнути помилок під час старту, проаналізувати й протестувати ступінь розвитку своєї компанії, щоб зрозуміти, які моменти можна і потрібно виправити вже сьогодні”, – додав Олександр Нікішев.

Чому українські топ-менеджери і власники навіть невеликих компаній мають приділити більше уваги темі корпоративного управління, розповів член Правління ПАКУ, директор компанії «ЕМКОН» Євген Петрик:

Фактично ця подія стала першою в Україні, присвяченою системній роботі з покращення корпоративного управління у малому бізнесі. За словами голови Правління ПАКУ Олександра Окунєва, складно переоцінити надану учасникам покрокову інструкцію, яку підготували спеціалісти найбільшого інвестора у світі – Міжнародної фінансової корпорації.

“Тепер найголовніше – щоб наші підприємці та члени Професійної асоціації корпоративного управління повірили в ефективність цього механізму і правильно його застосовували. Мені шкода, що у ці два дні у залі були присутні 30, а не 3 тисячі учасників, тому що це неймовірно важливо сьогодні для всіх компаній МСБ. Ми будемо намагатися через заходи Асоціації спільно з IFC максимально тиражувати ці знання. Тому запрошуємо стежити за новинами ПАКУ, брати участь у наших заходах і бути в курсі”, – резюмував Олександр Окунєв.

Прес-служба ПАКУ
https://cgpa.com.ua/