МІЖНАРОДНИЙ ФОРУМ КОРПОРАТИВНИХ ДИРЕКТОРІВ
06 грудня 2016

Корпоративне управління - мабуть, одна з небагатьох сфер, в якій реформи в нашій країні, дійсно, тривають. З кожним днем Україна просувається в освоєнні загальноприйнятих у світі, привабливих для інвесторів технологій управління бізнесом.

Так, з 25 червня поточного року вступив в дію так званий Закон «Про корпоративне управління» (законопроект №3062), яким передбачено революційні зміни в роботі акціонерних товариств зі значною державною часткою та державних підприємств.

З метою підвищення якості управління такими підприємствами та захисту їх від політичного втручання Закон передбачає передачу функцій їх власника від органів державного управління до наглядових рад. Такий кардинальний поворот свідчить про те, що в Україні, як і в більшості країн світу, відбулося осмислення і нормативне оформлення належної ролі наглядової ради та її членів - корпоративних директорів - в системі корпоративного управління.

Також Законом запроваджено інститут незалежних директорів, які повинні складати більшість членів у складі наглядових рад усіх держкомпаній - унітарних і акціонерних.

З огляду на те, що нещодавно в Україні вступили в дію закони, які зобов'язують всі ПАТ обрати до складу своїх наглядових рад, щонайменше, двох незалежних директорів, а всі банки - не менше 25% незалежних директорів, наглядові ради всіх компаній повинні еретворитися на центри реального прийняття рішень, взяти на себе повну відповідальність за компанію. Значна роль в роботі рад приділяється незалежним директорам, існування яких раніше в Україні не передбачалося.

У зв'язку з цими нововведеннями виникає багато питань:

 • Яка зона відповідальності наглядової ради?
 • Хто такі незалежні директори: їх роль, функції? Як вони обираються і звільняються? Які вимоги та критерії висуваються до кандидатів на цю посаду? Де шукати незалежних директорів?
 • Чи всім компаніям потрібні незалежні директори?
 • Як забезпечити ефективну роботу ради, до складу якої входять незалежні директори?

Щоб обговорити ці та багато інших питань корпоративного управління 6 грудня 2016 в Києві відбудеться I Міжнародний форум корпоративних директорів. Програма заходу прагматична - вона складається із вже реалізованих кейсів українських компаній, які зробили перші успішні кроки на шляху впровадження інновацій та імплементації міжнародної практики у свою систему корпоративного управління.

До участі запрошуються:

 • власники бізнесу
 • співробітники державних органів, які здійснюють управління державними корпоративними правами
 • члени Наглядових Рад (у тому числі незалежні директори)
 • виконавчі керівники компаній (у тому числі державних)
 • представники українських і міжнародних інвестиційних і фінансових організацій
 • експерти, консультанти, фахівці, що працюють у сфері корпоративного права та управління

Місце проведення: готель Hilton, б-р Шевченка, 30.

З питаннями Ви можете звернутись до Ірини Біляченко, Майї Шокало за тел. +380 44 22-88-759, 278-12-52 або e-mail: info@cgpa.com.ua.

Руфат Алімарданов. Голова регіонального представництва Міжнародної фінансової корпорації (IFC) в Україні і Білорусі. Має великий досвід роботи на ринку інвестицій. Раніше в його сферу відповідальності входив розвиток нового бізнесу IFC в промисловому секторі і сфері послуг в регіоні Східної Європи. Під його керівництвом IFC інвестувала понад $ 2 млрд в цей сектор в країнах Східної Європи. Почавши свою роботу в IFC в 1997 році, він займав різні посади в інвестиційному підрозділі корпорації, працюючи над проектами в гірничо-металургійній, харчовій промисловості, а також у фінансовому секторі на Балканах, в Південній Європі, Мексиці, Росії та Туреччини. До приходу в IFC працював в телекомунікаційній галузі, а також в банківському секторі. Входив до складу ради директорів спільноти CFA в Росії. Також він входить до ради директорів декількох фондів прямих інвестицій, що працюють в Росії і країнах СНД.
   
Олександр Окунєв. Голова Правління Професійної асоціації корпоративного управління, відомий в Україні фахівець у галузі корпоративного права. Має багаторічний досвід реалізації консалтингових проектів у складі команд консультантів International Finance Corporation (IFC) в Україні (1996-2001), МІБ (2001-2012) та Українського інституту корпоративного управління (з 2012р.). Автор низки навчальних програм для професіоналів корпоративного управління України, Казахстану, Узбекистану, Таджикистану, Монголії. Серед клієнтів - ФДМУ, НКЦПФР, ТОВ «МЕТІНВЕСТ – ХОЛДИНГ», АТ «СМАРТ-ХОЛДИНГ», ТОВ «ДТЕК», АТ «ХАМКОРБАНК» (Узбекистан), АТ «КАЗМУНАЙГАЗ-РД» (Казахстан), «Українська універсальна біржа» та ін. Член Консультаційно-експертної ради з питань корпоративного управління НКЦПФР. Співавтор першого в Україні посібника з питань корпоративного управління (1999), «The Handbook of International Corporate Governance» (видання Британського Інституту директорів, Лондон, 2005); автор-укладач Посібника «Корпоративне управління в приватних та сімейних компаніях» (видання МІБ та CIPE, 2012), автор більше 60 публікацій з корпоративного права та управління.
   
Марина Петров. Заступник директора Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР). Була  призначена на цю посаду 19 січня 2015 року. 
Розпочавши свою кар’єру  в ЄБРР в 1995 році,  вона була серед тих, хто відкривав  Постійне представництво ЄБРР в Молдові. У 2001 році Марина перейшла до департаменту  фінансових інститутів  спочатку в Лондоні, а потім    в Москві. У 2009 році Марина була призначена главою офісу в  Санкт-Петербурзі,  який відповідає за діяльність  ЄБРР в Північно-Західному федеральному окрузі Росії. В Росії  вона також  була членом наглядових  рад декількох фінансових установ та інвестиційних фондів.
   
Вячеслав Якимчук. Партнер київського офісу Baker & McKenzie
З 2008 року Вячеслав Якимчук очолює Групу корпоративного права / злиття і поглинання, а також Групу приватного акціонерного капіталу київського офісу Baker & McKenzie. Він має великий досвід в проведенні транзакцій з питань Європейського злиття та поглинання, а також великий досвід в питаннях приватного акціонерного капіталу, ринку капіталу та в питаннях телекомунікаційного сектору. Пан Якимчук повернувся працювати до Київського офісу радником у лютому 2008 року. Починаючи з 2005 року, він працював заступником радника з питань корпоративного права у Європі, одного з найбільших переробників сільськогосподарської продукції у світі, що входить до переліку найбільших компаній за версією 500 Fortune. Перед тим, як приєднатися до київського офісу Baker & McKenzie як юрист у 2002 році, В’ячеслав працював у великій міжнародній юридичній фірмі протягом чотирьох років. Вячеслав отримав свій перший диплом з відзнакою у галузі приватного міжнародного права факультету міжнародного права Київського національного університету імені Тараса Шевченка у 1997 році.  У 1998 році за програмою Едмунда Маскі він отримав ступінь магістра права юридичного факультету університету міста Сент-Луїс, штат Міссурі, США. Пан Якимчук має право на здійснення юридичної практики в Україні та штаті Нью-Йорк (США).  Вячеслав Якимчук рекомендований як провідний фахівець в галузі корпоративного права / злиттів і поглинань в Україні (Chambers Europe, Legal 500, IFLR 1000, Ukrainian Law Firms
   
Олена Кібенко. Керуючий партнер ЮФ «Кібенко, Оніка та партнери», професор ХНУ ім. В.Н. Каразіна, член Науково-консультаційної ради при Верховному Суді України., член Експертної ради з питань корпоративного управління НКЦПФР
Юридичною практикою займається з 1992 року. З березня 2011 року є керуючим партнером юридичної фірми "Кібенко, Оніка і партнери". Практику поєднує з викладацькою діяльністю - з 1996 року працювала асистентом, доцентом і професором кафедри господарського права Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого, а з 2011 року - професор ХНУ ім. В.Н. Каразіна. Автор понад 150 наукових і практичних статей, семи підручників і п'яти монографій. Спеціалізація: корпоративне право, міжнародне приватне право, злиття та поглинання, міжнародне фінансування, інвестиції, ринок фінансових послуг.
   
Андрій Бойцун. Радник з питань реформи державних підприємств та приватизації Стратегічної групи радників з підтримки реформ, член Комітету з призначень, який відповідає за відбір керівників та членів наглядових рад особливо важливих для економіки держпідприємств, директор з досліджень у Центрі економічної стратегії (ЦЕС), провідному економічному аналітичному центрі України.
Працює у Стратегічній групі радників з підтримки реформ, більш відомій як група Бальцеровича–Міклоша. До його сфери відповідальності входить надання консультацій з питань реформи корпоративного управління держпідприємств та приватизації.
Був радником Голови правління «Нафтогазу України», найбільшої компанії країни. У цій якості він розробив концепцію реформи корпоративного управління Нафтогазу, а також взяв участь у розробці плану дій з корпоративного управління, завдяки яким Нафтогаз став першопроходцем корпоративного управління в Україні. Має більше 15 років досвіду наукових досліджень та аналізу політики. Від 2000 р. він працював асистентом, а потім гостьовим професором та дослідником в Університеті Антверпена (Бельгія), де займався дослідженнями корпоративного управління та викладав предмети у галузі менеджменту. Він також був членом оргкомітету щорічної конференції Європейської академії менеджменту (співголова секції корпоративного управління) та активним дописувачем у бельгійських ЗМІ з питань України.
   
Данило Пасько. Голова Наглядової ради компанії «Нова пошта», голова комітету з корпоративного управління.
- Має понад 10 років досвіду в сфері інвестицій та стратегічного консультування
- Радник Прем'єр-міністра та Адміністрації Президента з питань дерегуляції
- Член Національної Ради Реформ України та співавтор ініціативи «Професійний уряд»
- Президент Гарвардського клубу в Україні, випускник Гарвардського університету
   
Марк Івашко. Член Наглядової ради групи компаній «Нова пошта», член комітетів з фінансів/аудиту та корпоративного управління.
- Громадянин США, проживає в Україні з 1996 року
- Професіонал з 20-річним досвідом у сфері інвестиційного бізнесу
- Співзасновник Horizon Capital, одного з найбільших в Україні та регіоні інвестиційних фондів
- Отримав три вищі освіти в США (серед них - MBA Гарвардського університету)
   
Володимир Поперешнюк. Член Наглядової ради групи компаній «Нова пошта», Голова комітету зі стратегії
- Співвласник компанії «Нова пошта», до 2014 року – її операційний директор 
- Має ступінь Executive MBA Міжнародного інституту бізнесу (Київ)
- Закінчив Харківський авіаційний інститут за фахом «Проектування авіаційних двигунів і енергетичних установок»
   
Денис Бродський. Член Наглядової ради групи компаній «Нова пошта», член комітету з номінацій та винагород.
- Фахівець із майже 20-річним досвідом в управлінні персоналом 
- Отримав галузеву освіту в бізнес-школах Великобританії та США
- Очолював HR-напрямок у низці українських та міжнародних компаній
- Веде активну законотворчу та громадську діяльність
- Виступає консультантом з питань управління людськими ресурсами для неурядового сектору та бізнесу 
   
Юрій Косюк. Засновник і Голова правління ПАТ «Миронівський хлібопродукт», власник контрольного пакету акцій компанії і директор MHP S.A.
Почесний професор Одеської національної академії харчових технологій.
У 1991 році став брокером на Київській товарно-сировинної біржі.
У 1998 р заснував компанію Миронівський хлібопродукт і в 2001 році вивів на ринок бренд охолодженої курятини «Наша Ряба».
У 2008 році пан Косюк був удостоєний звання «Герой України» і отримав нагороду за значний внесок у розвиток сільського господарства і харчової галузі України.
З липня по грудень 2014 пан Косюк обіймав посаду першого заступника Голови Адміністрації Президента.
   
Анастасія Соботюк. Директор IR, корпоративний секретар ПАТ «Миронівський хлібопродукт».
Відповідальна за ефективні та постійні комунікації з інвесторами, міжнародні відносини та комунікації, відповідність діяльності Компанії Десяти принципам Корпоративного управління, затвердженим Люксембурзькою фондовою біржею, і найкращим практикам Великобританського Кодексу корпоративного управління.
   
Олена Волошина. Керівник діяльності Міжнародної фінансової корпорації (IFC) в Україні. 
IFC, член Групи Світового банку, створює  можливості для людей подолати бідність та поліпшити життя. Ми сприяємо сталому економічному зростанню країн, що розвиваються, підтримуючи розвиток приватного сектору, мобілізуючи приватний капітал, а також надаючи компаніям і урядам консультативні послуги та послуги з управління ризиками. Координуючи діяльність IFC в Україні, пані Волошина відповідає за залучення інвестицій та здійснює нагляд за вже існуючими інвестиційними проектами. Пані Волошина також активно залучена до роботи консультативних проектів, що їх IFC впроваджує в Україні.
   
Микола Стеценко. Керуючий партнер AVELLUM та голова Корпоративної практики та практики M&A (злиття та поглинання). Головна спеціалізація Миколи — корпоративне право, сфера злиттів та поглинань, угоди на ринках капіталу та за участю фондів прямих інвестицій, а також конкурентне право, нерухомість та податкове право. 
Він представляє інтереси іноземних та українських продавців та покупців в угодах злиттів та поглинань, за участю фондів прямих інвестицій, а також інтереси провідних українських емітентів та інвестиційних банків в угодах на ринках боргового та акціонерного капіталу. До заснування AVELLUM у липні 2009 року Микола Стеценко був партнером у Київському офісі міжнародної юридичної фірми Baker & McKenzie, де працював майже 10 років.
   
Ковальчук Ірина. Директор з корпоративних комунікацій ТОВ «ДТЕК».
У 1997 році працювала кореспондентом у діловому виданні «Галицькі контракти», починаючи із січня 1999 року — ведучою й редактором телерадіокомпанії «Експресінформ». З 2001 до 2008 року пройшла шлях від головного фахівця відділу зв’язків із громадськістю до заступника директора департаменту з реклами та зв’язків із громадськістю «ТНК-ВР Коммерс». Із 2008 до 2010 року займала позицію директора зі зв’язків із громадськістю «ТНК-ВР Коммерс». У серпні 2011 року приєдналася до команди ДТЕК як заступник директора з комунікацій. У серпні 2014-го очолила дирекцію з корпоративних комунікацій ДТЕК. За підсумками 2013 року прес-служба ДТЕК, очолювана Іриною Ковальчук, була визнана найкращою прес-службою України за оцінками відкритого голосування журналістів у межах конкурсу «Премія ділових кіл PRESSзвание».
   
Сергій Коровін. Член наглядових рад DTEK ENERGY B.V., DTEK OIL & GAS B.V., DTEK RENEWABLES B.V., Голова Правління DTEK MANAGEMENT B.V.
У 1993 році закінчив з відзнакою факультет обчислювальної математики і кібернетики Московського державного університету ім. М.В. Ломоносова. З 2002 до 2008 року працював у датському і російському офісах провідної міжнародної консалтингової компанії McKinsey & Company, де пройшов шлях від консультанта до молодшого партнера. З 2008 року керував роботою з телекомунікаційними організаціями і входив до складу Ради директорів російського відділення компанії Microsoft. З 2010 року обіймає посаду директора з розвитку енергетичного напрямку бізнесу ЗАТ «СКМ».
   
Йохан Бастін, Член наглядових рад DTEK ENERGY B.V., DTEK RENEWABLES B.V., незалежний директор, керуючий партнер Iveaghouse Capital Investment Advisors.
Отримав ступінь магістра з міського планування в Технічному університеті Ейндховена (Нідерланди), а також ступінь доктора наук з регіонального планування в Монреальському університеті (Канада) зі спеціалізацією в державному управлінні та фінансах. З 1985 до 1992 року працював в Інституті Міжнародного Розвитку при Гарвардському університеті (Індонезія). З 1993 до 2002 року займав низку керівних посад у Європейському банку реконструкції і розвитку в Лондоні (Великобританія), остання з яких – директор бізнес-групи, що відповідає за інвестиції боргових інструментів та акціонерного капіталу в інфраструктуру, транспортні та енергетичні компанії, муніципальні та екологічні послуги, а також енергетичну ефективність. Потім працював на позиції Керівного директора Darby Private Equity, 100% -вої дочірньої компанії Franklin Templeton Investments. З 2009 по 2015 рік очолював CapAsia, міжнародну компанію, що займається управлінням фондами акціонерного капіталу та інвестуванням в інфраструктуру країн Азії, що розвиваються. З середини 2015 року - керуючий партнер спеціалізованої інвестиційної компанії Iveaghouse Capital Investment Advisors (Нідерланди).
   
Роберт Шеппард. Член наглядових рад DTEK ENERGY B.V., DTEK OIL & GAS B.V., незалежний директор, голова IPM Advisors.
У 1972 році закінчив Університет Вайомінгу, має ступінь бакалавра фізико-математичних наук. У 1991 році закінчив Школу бізнесу Колумбійського університету за спеціальністю Executive MBA. Почав кар'єру в нафтовій галузі в 1972 році в компанії Amoco. У середині 1980-х років займав пост віце-президента Amoco Exploration. З 1992 по 1995 рік був виконавчим директором GUPCO (Gulf of Suez Petroleum Company). У 1995-1998 роках очолював в якості президента і генерального директора представництва Amoco в Аргентині та Єгипті. З 1998 року був головним операційним директором і президентом компанії «Сиданко» до її злиття з ВР. З 2002 по 2004 рік обіймав посаду старшого віце-президента ВР, займаючись питаннями, пов'язаними з активами компанії в РФ, і пізніше працював генеральним директором Soma Oil & Gas. Зараз займає посаду невиконавчого директора Soma Oil & Gas і голови консалтингової компанії IPM Advisors.
   
Кетрін Сталкер. Член наглядової ради DTEK ENERGY B.V., незалежний директор.
Закінчила університет Heriot Watt в Единбурзі (Шотландія) зі ступенем бакалавра та  Лондонську школу економіки зі ступенем магістра.
Розпочала кар'єру в 1991 році у Банку Англії (Bank of England) як аналітик та інспектор з контролю за банківською діяльністю.З 1995 до 2007 року працювала в підрозділах компанії PricewaterhouseCoopers у Москві та Берліні, де була призначена партнером, відповідальним за клієнтську практику з питань управління персоналом в Центральній і Східній Європі та країнах СНД. Вела проекти з питань винагороди вищого керівництва, організаційної реструктуризації та управління персоналом. На даний момент Кетрін працює у Великобританії, де консультує ряд компаній з питань корпоративного управління з акцентом на ефективність роботи їх правлінь.
   
Олексій Поволоцький. Керівник Департаменту з корпоративного управління, корпоративний секретар холдингової компанії, член наглядових рад ПАТ Групи ДТЕК, член Правління ПАКУ.
У 1996 році закінчив юридичний факультет Університету внутрішніх справ, м. Харьков, Україна, адвокат. У 2000 році отримав ступінь магістра, Центр ім. Лорда Скармана, Лестерський університет, Великобританія. Має більше ніж 20 років досвіду професійної діяльності. До ДТЕК в основному працював в мультинаціональній юридичній фірмі Squire, Sanders and Dempsey L.L.P., Київ, Україна, юристом, і в Національному університеті внутрішніх справ, м. Харьков, Україна, викладачем і начальником відділу міжнародних зв'язків. Відповідає за забезпечення корпоративного управління компаній Групи ДТЕК: понад 60 підприємств в Україні, Нідерландах, Великобританії, Швейцарії, Кіпрі, Угорщині та Росії.
   
Тимур Коган. Засновник і Генеральний директор компанії BPU.
У 2013 році ініціював комплексну трансформацію ГК «Нова Пошта» та керував створенням системи корпоративного управління. Він став організатором Наглядової ради Групи, її першим незалежним членом, брав участь в підборі інших членів ради, а також виконував обов'язки першого Голови Наглядової ради. Під керівництвом Тимура Когана Комітет зі стратегії Спостережної ради визначив систему стратегічного планування Групи. З листопада 2014 по січень 2016, перебуваючи на посаді Генерального директора Nova Poshta International, здійснював антикризове управління та реструктуризацію операцій в Грузії і Молдавії, а також запустив міжнародну експрес-доставку. Має багаторічний досвід в індустрії професійних послуг, де він працював як інвестиційний банкір і консультант зі стратегії компаній. З 2009 по 2014 очолював підрозділ корпоративних фінансів в інвестиційній компанії Capital Times, яка в 2013 році зайняла перше місце за кількістю угод серед інших інвестиційних компаній в Україні.
   
Сергій Наумов. Голова правління АТ «Піреус Банк МКБ».
Сергій Наумов - банкір з більш ніж 20-річним досвідом на банківському ринку, має значний управлінський досвід в найбільших міжнародних фінансових інститутах, які присутні в Україні. Почавши кар'єру у Першому Українському Міжнародному банку, далі у PriceWaterhouseCoopers, він перейшов до Райффайзен банк Україна у 2000 році, де пройшов успішний шлях від кредитного аналітика до начальника управління корпоративних клієнтів банку. Наступні кроки по кар'єрних сходах були пов'язані з Укрсиббанком (BNP Paribas Group), в якому він працював із 2006 року заступником голови правління, відповідального за розвиток корпоративного бізнесу і згодом обійняв посаду голови правління банку. У 2010 році Сергій Наумов був призначений на аналогічну посаду у Правекс-банку (Intesa Sanpaolo), а у 2013 році приєднався до команди Сбербанку Росії в якості заступника голови правління. У вересні 2014 року Спостережна Рада АТ «Піреус Банк МКБ» призначила його головою правління. За роки своєї кар'єри Сергій Наумов зарекомендував себе як професійний банкір і ефективний топ-менеджер.
   
Леонід Антоненко. Адвокат, член правління Асоціації правників України, Голова Постійної комісії Київської міської ради з питань власності. З січня по вересень 2015 р. очолював Департамент реєстраційних питань і ліцензування Національного банку України. На цій посаді провів реформу правил розкриття банками інформації про структуру їх власності, набуття істотної участі у банках, перевірки ділової репутації власників та керівників банків. Впродовж 2015 р. очолював Комітет корпоративного права і фондового ринку Асоціації правників України. Працював у провідних юридичних фірмах (Sayenko Kharenko, Asters, АНК). Спеціалізація: корпоративне, банківське право та M&A.
   
Владислав Рашкован. Партнер високоспеціалізованого інвестиційного банку SD Capital, компанії, створеної в 2016 році для підтримки інвестицій глобальних світових фірм в Україну. Займається угодами M&А в фінансовому секторі. До приходу в компанію  був Заступником Голови, членом Правління Національного банку України (НБУ) і відповідав за розробку і реалізацію стратегії проекту реформ українського банківського сектора, а також за глобальні трансформаційні проекти НБУ. До приходу в Центральний банк в 2014 році  провів 8 років в UniCredit Group, з 2010 року обіймав посаду фінансового директора і члена Правління банку  UniCredit Украина. До приходу в UniCredit, з 2000 року працював в якості стратегічного консультанта у сфері M&А , а також науковим співробітником в університеті Генуї (Італія), а також в Інституті світової економіки Угорської Академії наук (Угорщина). У своїй некомерційної діяльності в 2010-2013 роках займав пост співголови банківського і фінансового комітету Американської торговельної палати в Україні та був членом правління Київської школи економіки в 2012-2014 рр.
   

Тетяна Філіппова. Член Ради директорів Şekerbank T.A.Ş., Туреччина (2007-2012); Радник Ради директорів Şekerbank T.A.Ş .; член Ради директорів дочірніх підприємств Şekerbank T.A.Ş .; член Ради директорів і голова комітету РД з питань внутрішнього аудиту та комплаєнс (АТ «Казахстанська Іджара Компанія»).
Має великий досвід в області планування, фінансів, організаційного координування, внутрішнього аудиту, комплаєнсаі управління ризиками. Пані Філіппова займала різні керівні посади в американо-киргизькому золотодобувному СП Jerooy Gold, Demir Kyrgyz International Bank, Kyrgyzstan Bank, і Ernst & Young. Працювала в якості директора Департаменту фінансового планування і Департаменту управління ризиками, а також в якості члена Правління Demir Kazakhstan Bank з 2004 по 2006 рік. З 2006 року є Радником Ради директорів з управління ризиками БТА Банку. Пані Філіппова має ступінь MBA в області бухгалтерського обліку, аудиту та фінансового аналізу Киргизького державного національного університету і ступінь Global Executive MBA від TRUIM, програми Global Executive MBA, що є альянсом трьох всесвітньо відомих університетів: New York University Leonard N. Stern School of Business (NYU Stern), Нью-Йорк, London School of Economics and Political Science (LSE), Лондон, and HEC School of Management (HEC), Париж.

   
Оляна Гордієнко. Член НКЦПФР, Голова Комітету з питань корпоративного управління та розвитку інструментів фондового ринку.
У Комісії Оляна Гордієнко відповідає за впровадження та розвиток принципів корпоративного управління в акціонерних товариствах, реєстрацію випусків, емісії та обігу пайових цінних паперів, формування та реалізацію єдиної державної політики щодо емітентів, методичне забезпечення та координацію державного регулювання у сфері емісії та обігу боргових цінних паперів. Окрім цього, до компетенції пані Гордієнко відносяться питання допуску іноземних цінних паперів до розміщення та обігу на території України, а також допуск українських цінних паперів до розміщення та обігу за межами  України.
   
Юлія Ковалів. Голова наглядової ради НАК «Нафтогаз України». 
Має майже десятирічний досвід в енергетичній сфері. На початку кар’єри працювала в компаніях Ernst & Young, ТОВ «Консалтингова фінансова компанія». Потім три роки - на посаді фінансового директора у ТОВ «Газекс Україна». З 2011 до 2013 року працювала в Координаційному центрі впровадження економічних реформ. З 2012 року брала участь у розробці нових засад ринку електричної енергії та виступала за його лібералізацію. У 2014 році була призначена членом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, а згодом – в.о. голови комісії. З червня 2015 року до листопада 2016 року – перший заступник Міністра економічного розвитку та торгівлі України. Юлія Ковалів зараз обіймає посаду керівника Офісу Національної інвестиційної ради при Президентові України.
   
Пол Ворвік. Заступник голови наглядової ради НАК «Нафтогаз України». 
Є головою без виконавчих повноважень компанії Andalas Energy and Power PLC, а також невиконавчим директором компанії Ardyne Technologies Limited. Він має понад сорок років трудового стажу, зокрема 38 років професійного досвіду роботи в нафтогазовій галузі. 
До 2015 року Пол Ворвік був виконавчим директором компанії Repsol, а до того – виконавчим віце-президентом енергетичної компанії Talisman Energy Inc. Приєднавшись до Talisman у 2012 році, Пол Ворвік відповідав за ведення справ у Норвегії, Великій Британії, Колумбії, Польщі, Перу та курдських районах Іраку, а також виконував корпоративну технічну роботу (розвідка, буріння, проекти, підземні роботи) та здійснював контроль за дотриманням правил промислової безпеки, охорони праці та навколишнього середовища. Працював тридцять один рік у міжнародних нафтогазових компаніях Conoco та ConocoPhillips, обіймаючи ключові комерційні та стратегічні посади в сфері видобутку і переробки нафти.
   
Маркус Річардс. Член наглядової ради НАК «Нафтогаз України»
Має понад 33 роки досвіду роботи в нафтогазовій галузі, де він обіймав різні посади в технічних та комерційних підрозділах, а також займав вищі керівні посади, відповідаючи за повний цикл з розвідки та видобування нафти і газу. Наразі він є виконавчим радником Boston LLP Consulting Group (Бостон консалтинг груп) і керуючим директором консалтингової компанії Oil and Gas Management Consulting Limited, яка спеціалізується на наданні комплексних консультацій інвестиційним фондам (private equity), інвестиційним банкам та аналітикам, що супроводжують угоди зі злиття та поглинання (M&A) та консультують щодо інвестицій в нафтогазовий сектор.
   
Володимир Демчишин. Член наглядової ради НАК «Нафтогаз України»
Має багаторічний досвід у сфері фінансів. Розпочинав свою кар’єру у провідній світовій компанії Ernst & Young менеджером відділу корпоративних фінансів (2005 -2006). Потім два роки успішно працював в українському філіалі «ING Bank», де обіймав посаду віце-президента. З 2008 по 2014 роки працював директором відділу інвестиційно-банківських послуг в компанії «Інвестиційний капітал Україна» (ICU). Після цього деякий час очолював Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), до того, як в грудні 2014 року його було призначено Міністром енергетики та вугільної промисловості України.
   
Чарльз Проктор. Член наглядової ради НАК «Нафтогаз України»
Досвідчений керівник у нафтогазовій сфері, який понад 28 років працював у міжнародній енергетичній промисловості, зокрема, на керівних посадах у британській нафтогазовій компанії Вritish Рetroleum (BP) та нафтогазовій компанії Genel Energy. Він займав комерційні та фінансові посади, працюючи у видобувному та нафтопереробному бізнесі BP у Великій Британії та інших міжнародних офісах компанії, а також у головному офісі BP. У 2012 році Чарльз Проктор приєднався до команди керівників британської компанії Genel Energy plc, де очолював комерційну діяльність та обіймав посаду Регіонального президента компанії в країнах Африки. З 2015 року Чарльз Проктор надає консультаційні послуги декільком енергетичним компаніям та стартапам в області енергетики.

 

Організатори

Професійна асоціація корпоративного управління (ПАКУ) заснована в 2009 році та є провідним експертним співтовариством, центром генерації реформ у сфері корпоративного управління в Україні. Місією ПАКУ є допомога українському бізнесу стати більш прибутковим, стійким і надійним, шляхом розвитку системи корпоративного управління. Наші цінності: професіоналізм, відкритість, довіра, аполітичність.Сайт - www.cgpa.com.ua.

 

IFC, член Групи Світового банку, є найбільшим глобальним інститутом розвитку, що зосереджує свою діяльність виключно в приватному секторі. Працюючи із понад 2000 підприємств у різних країнах світу, ми використовуємо наш капітал, експертні знання і вплив, щоб створити можливості для економічного зростання там, де вони потрібні найбільше. У 2015 фінансовому році обсяг наших довгострокових інвестицій у країнах, що розвиваються, зріс до близько 18 мільярдів доларів США, допомагаючи приватному сектору відіграти значущу роль у глобальній боротьбі з крайньою бідністю та ширшому долученні людей до спільного добробуту.. Сайт - www.ifc.org

Офіційний юридичний партнер

Міжнародна юридична фірма Baker & McKenzie надає юридичні консультації найбільш динамічним і успішним компаніям в світі починаючи з 1949 року. Наша мережа складається з більш ніж 12 тисяч юристів та інших фахівців, що працюють в 77 офісах в 47 країнах світу. Baker & McKenzie була однією з перших іноземних юридичних фірм, які відкрили офіс в Україні в 1992 році. Київський офіс Baker & McKenzie пропонує повний спектр юридичних послуг і бізнес-рішень. Сьогодні в юридичний штат офісу входить більше 50 юристів, включаючи 10 партнерів. Основні практики: антимонопольне право, банківське і фінансове право, корпоративне право, в тому числі законодавство в сфері злиттів і поглинань, комплаєнс, вирішення спорів, трудове право, страхування, інтелектуальна власність, міжнародне та комерційне право, інформаційні технології та телекомунікації, великі проекти і проектне фінансування, нерухомість, земельні відносини і будівництво, податкове і митне законодавство, приватні інвестиції і венчурний капітал, фармацевтичне право. Сайт : www.bakermckenzie.com​

Офіційний енергетичний партнер

ПАТ «Донбасенерго» об'єднує підприємства з виробництва електро- і теплоенергії - Старобешевську і Слов'янську ТЕС сумарною встановленою потужністю 2890 МВт, підприємства по ремонту, налагодженню й випробуванню енергоустаткування, будівництву та ремонту будівель і споруд ТЕС, проектно-вишукувального напрямку. Комплексна програма технічного переозброєння «Донбасенерго» спрямована на створення економічного, екологічно чистого та безпечного виробництва. Компанією розроблений перший в теплоенергетиці незалежної України проект будівництва нових потужностей на Слов'янській ТЕС. Також «Донбасенерго» є активним учасником створення і реалізації Національного плану скорочення викидів і Стратегії низьковуглецевого розвитку України. Сайт: www.de.com.ua 

Партнери сесій

«Нова пошта» - заснована в 2001 році українська компанія, що забезпечує легкий сервіс доставки для життя та бізнесу. Мережа «Нова пошта» складається з понад 2200 відділень та 1400 поштоматів, а географія покриття в Україні охоплює майже 1000 міст та сіл. Запроваджуючи нові продукти і сервіси, «Нова пошта» орієнтується на міжнародні стандарти і найкращий світовий досвід. 
Компанія сповідує принцип взаємовигідної співпраці з малим і середнім бізнесом. Підтримка вітчизняного підприємництва є внеском «Нова пошта» в добробут та майбутнє України. Сайт: www.novaposhta.ua

ДТЕК – найбільша приватна енергетична компанія України з активами в традиційній та нетрадиційній енергетиці, а також в нафтогазовій галузі. Підприємства ДТЕК працюють у 10 регіонах України і забезпечують 127 тисяч робочих місць. ДТЕК є одним з кращих роботодавців України за рейтингами ділових видань та міжнародної аудиторської компанії Ernst&Young. Входить до складу фінансово-промислової групи СКМ, акціонером якої є Рінат Ахметов. Ключовими цінностями компанії є професіоналізм, відповідальність, прагнення вдосконалюватися, згуртованість і відкритість. ДТЕК дотримується принципів сталого соціального розвитку і є учасником Глобального договору ООН. Побудова довірчих відносин із суспільством є пріоритетом діяльності компанії.Сайт:www.dtek.com

BPU - керуюча компанія, яка спеціалізується на оздоровленні бізнесу і реструктуризації. BPU вирішує найбільш важливі і складні проблеми акціонерів і кредиторів шляхом прямого тимчасового управління організаціями, їх підрозділами та проектними групами. Сайт: www.businesspractice.com.ua.

Офіційний навчальний партнер

Український інститут корпоративного управління  на підставі договору про співпрацю забезпечує реалізацію ключових статутних завдань ПАКУ і покликаний стати провідною навчальною, дослідницькою та консультаційною організацією у сфері корпоративного управління й стратегії бізнесу. З моменту свого заснування Інститут є навчально-методичним та дослідницьким центром ПАКУ.

Спонсор коктейльного вечора

Історія світового бренду Jack Daniel’s почалася з містечка Лінчбург, що у штаті Теннессі, де у 1866 році Джаспер «Джек» офіційно зареєстрував власну віскікурню. На основі збагаченої мінералами чистої води, що витікає з печери, розташованої тут же в Лінчбурзі, він починає виробляти свій віскі, застосовуючи технологію пом’якшення смаку шляхом фільтрації крізь вугілля цукрового клена. Відтоді чиста, насичена мінералами природна вода з джерела є однією з головних складових якості всесвітньо відомого віскі.
Сьогодні, як і 150 років тому, віскі Jack Daniel’s виробляють у тому самому маленькому містечку Лінчбург, практично так само, як це робив Джек. М’який смак Jack Daniel’s є визнаним у більш ніж 170 країнах світу.

Event-провайдер

Компанія Event Envoy є спеціалізованим агентством з організації та проведення заходів різного масштабу. Багаторічний досвід команди в поєднанні з інноваційним підходом, безперервним вдосконаленням методик і технології підготовки заходів - три кити, на яких базується наша робота. сайт- www.eventenvoy.com.ua

За підтримки

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦБФР)

Американська торговельна палата в Україні (ACC) є найактивнішою та найвпливовішою громадською неприбутковою бізнес-асоціацією в Україні.
Палата зосереджена на трьох основних напрямках діяльності:

 • B2G: налагоджуємо та підтримуємо діалог між бізнесом та владою
 • B2B: створюємо нові можливості для розвитку бізнес-партнерства
 • B2U: популяризуємо Україну як привабливе місце для інвестицій

600 членів Палати – це найбільші компанії міжнародні та українські компанії. Члени Палати є найбільшими платниками податків в Україні, надають робочі місця для понад 800 000 співробітників по всій країні, роблячи таким чином великий внесок до державного бюджету та створюючи можливості для людей України реалізувати свій потенціал. Сайт: www.chamber.ua

IBI-Rating - рейтингове агентство, учасник ринку цінних паперів України. Агентство внесено Національною комміссією з цінних паперів та фондового ринку до реєстру рейтингових агентств, уповноважених на проведення рейтингової оцінки. На сьогоднішній день IBI-Rating є лідером ринку рейтингових послуг, будучи компанією, яка найбільш динамічно розвивається. Агентством присвоєно та підтримується близько 200 рейтингів. Клієнти агентства представлені у всіх секторах економіки: корпоративному, фінансовому та муніципальному. Сайт: ibi.com.ua

Професійна асоціація учасників ринків капіталу та деривативів (ПАРД) – професійне об’єднання на фондовому ринку України. Асоціація, заснована 1996 року, представляє інтереси всіх вітчизняних депозитарних установ та торговців цінними паперами. У 2013 році ПАРД вкотре підтвердила статус саморегулівної організації (СРО) за видом професійної діяльності - депозитарна діяльність, а на початку 2015 року отримала додатково статус СРО з торгівлі цінними паперами. Сайт: www.pard.ua

Українська Асоціація Інвестиційного Бізнесу (УАІБ) заснована у квітні 1995 року і є однією з найстарших професійних організацій учасників фондового ринку. Це єдина в Україні саморегулівна недержавна організація, яка об’єднує компанії з управління активами інституційних інвесторів. Основна діяльність Асоціації зосереджена на розвитку в Україні цивілізованого ринку управління активами інституційних інвесторів, інформуванні суспільства про його можливості та механізми, а також на створенні атмосфери довіри між учасниками спільного інвестування та недержавного пенсійного забезпечення. Сайт: www.uaib.com.ua

Всеукраїнська громадська організація «Асоціація адвокатів України» (ААУ) є всеукраїнською громадською неприбутковою організацією, яка створена на основі професійної належності та об'єднує адвокатів для сприяння розвитку та зміцненню інституту адвокатури в Україні, підвищення рівня правової допомоги, наданої адвокатами, підвищення ролі та авторитету адвокатури в суспільстві і задоволення та захисту прав і законних інтересів членів Асоціації. Сайт - www.uaa.org.ua.

Міжнародний інститут бізнесу (МІБ) - сучасна школа бізнесу, лідер на ринку бізнес-освіти в Україні вже понад 20 років. МІБ успішно реалізує програми Executive MBA, International MBA, General MBA, Ukrainian MBA - перші програми в Україні, акредитовані міжнародною незалежною асоціацією АМВА. У портфель програм МІБ також входять ексклюзивні програми міжнародних професійних кваліфікацій з маркетингу - CIM (Великобританія) і управління виробництвом - REFA (Німеччина). Сайт: www.iib.com.ua

Асоціація «УКРАЇНСЬКІ ФОНДОВІ ТОРГОВЦІ» є саморегулівною організацією – відкритим об’єднанням понад трьохсот професійних учасників ринку цінних паперів, які здійснюють торгівлю цінними паперами та депозитарну діяльність. Сайт: www.aust.com.ua

Асоціація правників України (АПУ) – всеукраїнська громадська організація, заснована у 2002 році, що об'єднує більше 6 тисяч правників у сильну та впливову професійну спільноту, яка є потужним голосом правничої громади нашої країни.  
АПУ ставить перед собою завдання розвитку юридичної професії, удосконалення законодавства, впровадження етичних стандартів, захисту професійних прав членів АПУ та прав людини загалом. Сайт: www.uba.ua.

Генеральний медіа партнер

Газета БІЗНЕС - культова газета з 22-річною історією, яка фактично є літописом українського підприємництва, становлення вітчизняної бізнес-еліти. БІЗНЕС - діловий, аналітичний тижневик, що дозволяє задовольнити найширші запити читачів. Кожен, кому не байдужі політико-економічні події і проблеми бізнес-середовища, у кого щодня виникають питання, пов'язані з веденням власного бізнесу, може знайти на сторінках видання інформацію для себе. Газета БІЗНЕС готова стати головним інформаційним майданчиком для обговорення та контролю реалізації економічних реформ в Україні.

Генеральний ТВ партнер

«Перший діловий» – це незалежний український телевізійний канал, який спеціалізується на діловій інформації та якісній аналітиці важливою для української і міжнародного бізнес-середовища.
«Перший діловий» є популярним серед ділової аудиторії. 75% аудиторії телеканалу – люди з рівнем доходу вище середнього.

Головний новинний медіа партнер
 
Інформаційне агентство «Інтерфакс-Україна» – компанія у структурі міжнародної інформаційної групи Interfax Information Services – працює на ринку політичної та економічної інформації України з 1992 року. За цей час агентство отримало репутацію найбільш авторитетного і компетентного постачальника оперативної та об’єктивної інформації.
У числі клієнтів агентства – провідні засоби масової інформації, найбільші корпорації, інвестиційні фонди, банківські та фінансові інститути, державні організації та структури.

Юридичний медіа партнер

"Юридична газета" – фахове юридичне видання. Щотижнева газета для юристів та про юристів. Читачами та передплатниками газети є більшість юридичних компаній та юристів-правників України. Редакція співпрацює майже з усіма юридичними компаніями на ринку України. Активно залучає до написання матеріалів корпоративних юристів, представників бізнесу, суддів, адвокатів та інших представників юридичної громадськості.

Медіа партнери

Портал ЛІГА.net - надійне й оперативне джерело ділової інформації широкого спектру для людей, які приймають рішення в бізнесі і владі. Портал ЛІГА.net один з лідерів по охопленню аудиторії українського Інтернету, а також займає лідируючі позиції в сегменті новинних і ділових медіа.Щомісячна аудиторія порталу ЛІГА.net перевищує 3,3 млн. унікальних користувачів, а число переглядів сторінок - більше 17 млн. Основним принципом роботи порталу ЛІГА.net, є подача виключно достовірною і перевіреної інформації. ЛІГА.net - лідер по дотриманню журналістських стандартів серед великих українських інтернет-ЗМІ за версією профільних аудиторів Інституту масової інформації.

Фінансовий портал «МінФін»

Портал finance.ua 

StockWorld.com.ua - головний портал про фондовий ринок України. StockWorld - українське інтернет-ЗМІ, присвячене фондовому ринку, ринку цінних паперів та інвестицій. Це новини, аналітика і статистика, котирування і інформація про емітентів, журналістські розслідування та навчальні матеріали та багато іншого.

Інформаційний партнер

CFO Club Ukraine

Журнал Strategic Business Review

InVenture Media Group - перше і найбільше медіа видання України, присвячене ринку прямих інвестицій і венчурного капіталу.

Портал про міжнародний бізнес OFFSHOREVIEW.EU - корисний і актуальний матеріал для підприємців та інвесторів, які працюють в сфері міжнародного бізнесу. Інформація подається трьома потоками:
• міжнародний бізнес (offshoreview.eu);
• інвестиції та стартапи ventureview.eu);
• електронна комерція (emoneyview.eu).

6 грудня відбувся перший Міжнародний форум корпоративних директорів, організований Професійною асоціацією корпоративного управління (ПАКУ) та Міжнародною фінансовою організацією (IFC).

Форум став унікальною подією, як по контенту - вперше в Україні були розглянуті реальні кейси побудови наглядових рад і залучення незалежних директорів у них, так і за форматом - крім учасників сесій, які представляли свої кейси, працювала ще й спеціальна експертна панель в особі Марини Петров, заступника директора Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), Вячеслава Якимчука, партнера київського офісу Baker & McKenzie, Олени Кібенко, керуючого партнера юридичної фірми «Кібенко, Оніка і партнери», Андрія Бойцуна, директора з досліджень в Центрі економічної стратегії (ЦЕС), Олександра Окунєва, голови Правління ПАКУ. 

Про актуальність порушених питань свідчить не тільки зоряний спікерський пул, а й майже 200 учасників, які відвідали захід.

Відкриваючи Форум, Руфат Алімарданов, Глава регіонального представництва Міжнародної фінансової корпорації (IFC) в Україні та Білорусі підкреслив, що сьогодні в корпоративному секторі України зростає запит на прозорість і передбачуваність ведення бізнесу, а правильно побудоване корпоративне управління істотно допомагає компаніям відповідати на цей запит, знизити управлінські помилки і залучати додатковий капітал.

Марина Петров, заступник Директора ЄБРР в Україні, в свою чергу додала, що йдеться також про належний рівень захисту бізнесу і дотримання інтересів інвесторів й інших стейкхолдерів, і одним з ключових питань є створення наглядових рад.

Першими своїм досвідом побудови ефективного наглядової ради в приватній компанії ділилися представники групи компаній ДТЕК: «Якісно сформована наглядова рада з залученням до неї незалежних директорів з гарною репутацією збільшує доступ українських компаній до ринку зовнішніх запозичень і знижує вартість таких запозичень», - вважає корпоративний секретар, член наглядових рад ПАТ Групи ДТЕК, член Правління ПАКУ Олексій Поволоцький.

Ще один член наглядових рад DTEK Energy BV, DTEK Renewables BV, незалежний директор, керуючий партнер Iveaghouse Capital Investment Advisors Йохан Бастін зазначив: «Компанії, в яких система корпоративного управління заснована на принципах прозорості, підзвітності, прихильності відповідального інвестування та суворого дотримання принципів ESG, мають більш високу капіталізацію, є більш привабливими для інвестування». Також своїм досвідом роботи у Раді ділились Сергій Коровін, член наглядових рад DTEK ENERGY B.V., DTEK OIL & GAS B.V., DTEK RENEWABLES B.V., Голова Правління DTEK MANAGEMENT B.V. та Кетрін Сталкер, член наглядової ради DTEK ENERGY B.V., незалежний директор. 

Друга сесія Форуму була присвячена досвіду групи компаній «Нова Пошта», представники якої розповіли про перші кроки становлення наглядової ради в локальній компанії.

Про те, навіщо створювати наглядову раду, які її функції і як до цього прийшла «Нова Пошта» говорив Данило Пасько, голова Наглядової ради, голова комітету з корпоративного управління: «Цінність наглядової ради в тому, що вона здатна виробити стратегічне бачення бізнесу. Рада оцінює його з боку і пропонує оптимальні рішення там, де це необхідно».

«Звичайно, незалежні директори потрібні українському бізнесу. Наявність ефективних наглядових рад в приватних і державних компаніях - це позитивний сигнал, якому довіряють інвестори. А вони рано чи пізно в Україні прийдуть», - підкреслив Марк Івашко, член Наглядової ради групи компаній «Нова Пошта», член комітетів з фінансів / аудиту та корпоративного управління. 

Про стратегічні плани компанії «Нова Пошта» поділився Володимир Поперешнюк, співзасновник, член Наглядової ради, голова комітету зі стратегії, а на питання про винагороду членів Ради відповідав Денис Бродський, член Наглядової ради, член комітету з номінацій та винагород.

Керуючий партнер AVELLUM Микола Стеценко, відкриваючи другу половину Форуму, акцентував увагу на чотирьох фундаментальних принципах корпоративного управління - підзвітності, чесності, прозорості та незалежності.

Про корпоративне управління як основний критерій для прийняття рішення міжнародними інвесторами розповіла Олена Волошина, керівник діяльності IFC в Україні, на прикладі кейсу компанії «Миронівський хлібопродукт» (МХП).

«Не так багато компаній, як нам би цього хотілося, впроваджують систему незалежних директорів. А драйвер для цього у кожного свій. Хтось це робить з бажання вийти на біржу, хтось - бо хоче залучити нормальне фінансування, хтось - через тиск з боку менеджменту. І в Україні теж зростає пул експертів, які могли б стати кандидатами на посади незалежних директорів для наших компаній», - зазначила пані Волошина в своєму виступі.

Анастасії Соботюк, директор IR, корпоративний секретар ПАТ «Миронівський хлібопродукт», під час виступу повідомила, що корпоративне управління в МХП відповідає вимогам законодавства Люксембургу і ґрунтується на загальноприйнятих стандартах і методах, передбачених Кодексом корпоративного управління Великобританії, а Рада працює з 2005 року.

Не менш цікавою стала банківська сесія, яка торкнулася питань досягнення балансу при формуванні Ради - віку, гендерного питання, набору компетенцій, досвіду майбутніх членів Ради.

У 2013р. Рада з Ринків капіталу Туреччини переглянула свої рекомендації, взявши до уваги проект закону, запропонований Проектом «Незалежні директора жінки» (IWD) і вимагає, щоб лістингові компанії встановили цільової відсоток складу жінок в раді директорів не менше ніж 25%. «Мета (Ради - прим.) - знайти кращих, найбільш здібних, динамічних, зацікавлених і самовідданих членів ради директорів, які зможуть відразу включитися в роботу і допомогти підняти компанії на більш високий рівень. Йдеться про те, щоб зробити те, що буде корисно для бізнесу: вибрати з більш широкого, більш різноманітного пулу талановитих людей», - зазначила Тетяна Філіппова, член Ради директорів Şekerbank T.A.Ş., Туреччина (2007-2012).

Своїм досвідом про роботу з радами банків ділилися партнер інвестиційного банку SD Capital, заступник глави НБУ (2014-2016) Владислав Рашкован, голова правління АТ «Піреус Банк МКБ» Сергій Наумов і Леонід Антоненко, голова Постійної комісії Київської міської ради з питань власності, директор департаменту реєстраційних питань і ліцензування НБУ (2015). 

«Помилки, яких припускаються на рівні операційного менеджменту, в більшості випадків роблять організацію сильніше. Однак це тільки в тому випадку, якщо вона має ефективне корпоративне управління», - зазначив Тимур Коган, засновник і генеральний директор компанії BPU.

Однією з найбільш резонансних стала сесія з корпоративного управління в державних компаніях на прикладі єдиної поки в Україні держкомпанії, в якій незалежні директори становлять більшість, - НАК «Нафтогаз України». Під час Форуму члени Наглядової ради - Юлія Ковалів, керівник Офісу Національної інвестиційної ради при Президентові України, Володимир Демчишин, Міністр енергетики та вугільної промисловості України (2014-2016), незалежні директори Маркус Річардс і Чарльз Проктор - зробили свої перші публічні заяви.

«Насправді на прикладі цієї Компанії ми хочемо показати як система корпоративного управління змінює бізнес Компанії, змінює фінансовий результат Компанії і змінює культуру Компанії в цілому. Протягом 20 років до Нафтогазу ніхто з великих кредиторів навіть не підходив, а на сьогодні компанія вже отримала великий кредит від ЄБРР, наступним ми отримали кредит від Світового банку - ми відновлюємо довіру до Компанії », - заявила Юлія Ковалів, голова наглядової ради НАК «Нафтогаз України».

«Наглядова рада в держкомпанії має сенс, в першу чергу, як захист від політичного впливу», - зазначив член Комітету з призначень керівників та членів наглядових рад держпідприємств і директор з досліджень Центру економічної стратегії (ЦЕС) Андрій Бойцун.

Оляна Гордієнко, член Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України, яка є одним з найбільш активних «драйверів» реформи корпоративного управління заявила: «Якісне корпоративне управління в компанії – це не про "правильні" рішення, не про Наглядову Раду, більшість в якій мають незалежні директори. Якісне корпоративне управління - це про процеси прийняття і реалізації рішень в компанії. Більш якісний рівень корпоративного управління означає, що винайдений найкращий можливий процес прийняття рішень з урахуванням конкретних обставин конкретної компанії. Не існує єдиного правильного стандарту щодо системи корпоративного управління, і найкращий варіант для тієї чи іншої компанії залежить від того, що є рушійною силою покращення корпоративного управління і хто є зацікавленими сторонами цього процесу»​.

Підводячи підсумки першого в Україні Форуму корпоративних директорів, Олександр Окунєв, голова Правління Професійної асоціації корпоративного управління зазначив: «Я вважаю, що Форум цілком вдався. Ми виконали більшість завдань, які ставили перед собою: привернули увагу до теми; протестували свої напрацювання; отримали реакцію професійного співтовариства; уточнили свої плани; отримали цілий ряд цікавих пропозицій від старих і нових партнерів. Звичайно, були деякі задумки, які реалізувати не вдалося, але головна робота в цій сфері ще попереду. Чи стане Форум регулярним? Ми зробимо для цього все від нас залежне. Але такі проекти поодинці ніхто не реалізовує. Хочу звернутися до тих, хто організовував з нами Перший Форум, а також до потенційних нових партнерів: друзі, приєднуйтеся, давайте «рухати» цю тему разом!»

Загалом захід відвідало близько 200 осіб - представники банківської сфери, рітейлу, аграрного сектору, страхового та фармацевтичного ринків, енергетичного сектору, паливної промисловості, нафтогазової галузі, юридичних і консультаційних компаній, міжнародних організацій, державних органів, професійних асоціацій та засобів масової інформації.

Довідка

Організатори Форуму:  Професійна асоціація корпоративного управління (ПАКУ), Міжнародна фінансова корпорація (IFC). Офіційний юридичний партнер: Міжнародна юридична фірма Baker & McKenzie; Офіційний енергетичний партнер: ПАТ «Донбасенерго»; партнери сесій: Група компаній "Нова Пошта", енергетична компанія "ДТЕК", компанія BPU.

Івент-провайдер: компанія  Envoy Event.
За підтримки: НКЦПФР, ACC, IBI-Rating, ПАРД, УАІБ, ААУ, МІБ, УФТ, АЮУ.
Генеральний медіа партнер: Газета БІЗНЕС. Генеральний ТВ партнер: телеканал «1 Діловий». Головний новинний медіа партнер - ІА «Інтерфакс-Україна». Юридичний медіа партнер: Юридична газета. Медіа-партнери: портал Liga.net, фінансовий портал «Мінфін», портал finance.ua, портал Stockworld.com.ua, портал InVenture, Kyiv Post. Інформаційний партнер: CFO Club Ukraine, журнал Strategic Business Review , портал OFFSHOREVIEW.EU.

Організаційний комітет Форуму:

тел. +38044 22-88-759

info@cgpa.com.ua

www.cgpa.com.ua

Коротке відео про Форум

Відео IFC про Форум (eng)

Повний фотозвіт

 

Новинні відео сюжети за підсумками Форуму

ЗМІ про Форум

 1. Ставка на прозрачность Forbes
 2. First International Corporate Directors Forum held on Dec. 6 KyivPost
 3. 6 декабря состоялся первый Международный форум корпоративных директоров www.business.ua
 4. 6 декабря состоялся первый в Украине Международный форум корпоративных директоров Новое Время
 5. Прозрачная система корпоративного управления повысит эффективность госкомпаний - участники І-го Международного форума корпоративных директоров Інтерфакс-Україна
 6. Качество набсовета влияет на объемы и цену внешних займов – член набсовета ДТЭК Інтерфакс-Україна
 7. Інвестори високо цінують компанії, що працюють за міжнародними стандартами, - Йохан Бастін РБК-Україна
 8. Первый в Украине Международный форум корпоративных директоров Liga.net
 9. ПЕРШИЙ ФОРУМ КОРПОРАТИВНИХ ДИРЕКТОРІВ FinPost
 10. Корпоративні директори: закон є – справа за нами Юридина Газета
 11. Украинским компаниям стоит инвестировать в корпоративное управление, - замдиректора ЕБРР в Украине 112.ua
 12. 6 декабря состоялся первый в Украине Международный форум корпоративных директоров  offshoreview.eu
 13. За 8 лет энергохолдинг Рината Ахметова полностью сменил совет директоров УкрРудПром
 14. Прозрачная система корпоративного управления повысит эффективность госкомпаний Energy.Нефть&Газ
 15. Инвесторы высоко ценят компании, работающие по международным стандартам, — Йохан Бастин 1news.com.ua
 16. Наблюдательный совет: вызовы и перспективы Strategic Business Review

 

Дані про учасника

П.І.Б.
Посада

Контактні дані

Робочий телефон
Контактний телефон
E-mail
Повна назва компанії (організації)
Скорочена назва компанії (організації)
Поштова адреса компанії (організації)
Телефон організації з кодом міста
Контактна особа (ПІБ, посада, телефон)
Виставити рахунок? Так Ні
Вислати договір на навчання? Так Ні

Примітки

Якщо у Вас залишились питання, зателефонуйте  за номером 044 228 87 59  або напишіть на email: info@cgpa.com.ua з поміткою «запитання». Будемо раді Вам допомогти!