Cемінар «Значні правочини та правочини із заінтересованістю: порядок вчинення, погодження та оформлення. Конфліктні ситуації»
23 листопада 2017

Загальновідомо, що господарський договір гарантує його сторонам надійний захист лише за умови високої якості роботи їх керівників та юристів під час його укладення. Важливою складовою такої роботи є перевірка повноважень осіб (органів), що діють від імені сторін, а також виконання ними усіх обмежень, погоджень та процедур, передбачених законом та статутними документами кожної сторони договору. Помилки та недбалість у цих питаннях все частіше обертаються тривалою та безрезультатною судовою тяганиною, змарнованими відносинами з партнерами, а іноді – і багатомільйонними втратами.   

Особливу актуальність теми саме наразі зумовлюють три обставини:

 • економічна криза, що призводить до масового невиконання договірних зобов’язань навіть надійними партнерами, 
 • набуття з 01.05.2016 чинності змін до Закону «Про акціонерні товариства», відповідно до яких значні правочини та правочини із заінтересованістю, вчинені з порушенням порядку, передбаченого законом, не створюють прав та обов’язків для АТ

Отже, жодне АТ не може обійтися без розробки та фіксації у власних внутрішніх нормативних документах (статутах та положеннях) правил вчинення таких правочинів.

Більше того, ВСІ КОМПАНІЇ, що є діловими партнерами АТ, мають їх знати та вимагати неухильного дотримання з метою забезпечення дійсності власних угод.  

 • нарешті, з 04.06.2017 ПрАТ у власних статутах можуть встановити більш «м'який» режим регулювання правочинів із заінтересованістю.

Якими є нові вимоги? Кого ці вимоги стосуються? Як їх дотриматися? Якими є наслідки недотримання вимог Закону? Ці, та багато інших питань, пов’язаних зі змінами у договірній роботі в АТ, наразі турбують наших клієнтів.

Професійна асоціація корпоративного управління пропонує всім достеменно розібратися з вимогами нового корпоративного законодавства, отримати детальні консультації та поради, сформовані на основі першого досвіду правозастосування, розробити проект власних нормативних документів, відвідавши  цей семінар.  

  Семінар розрахований на: 

 • керівників та юристів АТ, а також банків та інших компаній, що працюють з АТ
 • фахівців юридичних та консультаційних компаній
 • корпоративних секретарів АТ
 • приватних адвокатів
 • всіх, хто займається договірною роботою 

Програма семінару передбачає:

 • презентації щодо вимог чинного законодавства, їх тлумачення, поради щодо їх застосування; 
 • практичні вправи з розгляду затверджених деякими АТ Положень про порядок укладення значних правочинів та правочинів із заінтересованістю, обговорення їх позитивних моментів та недоліків;
 • вивчення досвіду впровадження комплексу заходів щодо адміністрування договірної роботи у групі компаній ДТЕК;
 • розгляд судової практики ВГСУ з вирішення договірних спорів щодо значних угод, компетенції органів управління АТ на їх укладення тощо.

Як завжди, ми надаємо усім, хто зареєструвався, як учасник семінару, можливість завчасно поставити власні питання, які, на його думку, є проблемними та потребують обговорення на семінаріВсі побажання учасників будуть враховані

 Таким чином, учасники семінару отримають:

1.     Найповнішу інформацію щодо змін законодавства;

2.     Практичні поради щодо інтерпретації та практичного застосування нових норм права;

3.     Можливість обмінятися з колегами досвідом участі у корпоративних спорах;

4.     Погляд відомого в Україні фахівця на спірні питання;

5.     Пакет матеріалів, що включає, зокрема, тексти Положень АТ про порядок укладання значних угод та угод із заінтересованістю, проектів рішень ЗЗА із зазначених питань, судові рішення тощо. 

Автором та викладачем програми є Окунєв Олександр Йосипович – голова правління Професійної асоціації корпоративного управління, член Експертної ради з питань корпоративного управління НКЦПФР, автор численних публікацій з питань корпоративного права.   

Вартість участі:   3460 грн. 

При  реєстрації та оплаті до 04 липня 2017 р.- 2880 грн. без ПДВ

За умови участі у двох семінарах 23 листопада​ «Значні правочини і правочини із заінтересованістю» і 24 листопада​ «Найновіші зміни до корпоративного законодавства, що відбулися у 2017р., та їх вплив на діяльність акціонерного товариства» вартість участі становитиме 5500,00 грн. при будь-якій даті реєстрації.

Місце проведення: м. Київ, вул. Михайлівська, 12Б (метро «Майдан Незалежності»).  

З питаннями Ви можете звертатись Ірини Біляченко за  тел. - (044) 228-87-59 (прямий), e-mail: Irina.Bilyachenko@cgpa.com.ua.

9.45 – 10.00

15 хв.

Реєстрація. Відкриття семінару, вступна частина

10.00 – 11.30

1 год. 30 хв.

Визначення поняття «правочин», та його співвідношення з поняттями «угода» та «договір». Види правочинів, що відповідно до законодавства підлягають особливій регламентації. Критерії, які доцільно використовувати для визначення правочинів, як значних та таких, у яких є заінтересованість. «Ієрархія» органів управління АТ під час вчинення правочинів. Хто, що і як повинен робити? Які документи повинні складатися та зберігатися в АТ під час вчинення значних правочинів та правочинів із заінтересованістю?

 Окунєв Олександр,

голова Правління

Професійної асоціації корпоративного управління

11.30 - 11.45

15 хв.

Перерва

11.45 – 13.15

1 год. 30 хв.

Практичне заняття «Нормативне врегулювання порядку вчинення значних правочинів та правочинів із заінтересованістю у внутрішніх нормативних документах АТ: які питання і де саме слід врегулювати? Розгляд текстів чинних у деяких АТ відповідних Положень. Обговорення проекту рішення з відповідного питання порядку денного ЗЗА.

Виключення для ПрАТ, які можна встановити у статуті товариства.

Окунєв Олександр,

голова Правління

Професійної асоціації корпоративного управління

13.15 - 14.00

1 год.

Перерва на обід

14.00 - 16.00

2 год.

Наслідки недотримання вимог законодавства та внутрішніх нормативних документів АТ під час вчинення значних правочинів та правочинів із заінтересованістю для самого АТ та його ділових партнерів: чого очікувати, та як мінімізувати «негатив»? Розгляд судової практики розгляду спорів щодо правочинів АТ

Окунєв Олександр,

голова Правління

Професійної асоціації корпоративного управління

16.00 – 16.15

15 хв.

Перерва

16.15 – 17.45

1 год. 30 хв.

Узгодження правочинів. Досвід компанії ДТЕК. 

Круть Євген,

менеджер Департаменту

з  корпоративного управління ДТЕК

17.45 – 18.00

15 хв.

Підведення підсумків семінару, питання та відповіді, вручення сертифікатів, обговорення можливостей подальшої співпраці

 

Олександр Окунєв. Голова Правління Професійної асоціації корпоративного управління, відомий в Україні фахівець у галузі корпоративного права. Має багаторічний досвід реалізації консалтингових проектів у складі команд консультантів International Finance Corporation (IFC) в Україні (1996-2001), МІБ (2001-2012) та Українського інституту корпоративного управління (з 2012р.). Автор низки навчальних програм для професіоналів корпоративного управління України, Казахстану, Узбекистану, Таджикистану, Монголії. Серед клієнтів - ФДМУ, НКЦПФР, ТОВ «МЕТІНВЕСТ – ХОЛДИНГ», АТ «СМАРТ-ХОЛДИНГ», ТОВ «ДТЕК», АТ «ХАМКОРБАНК» (Узбекистан), АТ «КАЗМУНАЙГАЗ-РД» (Казахстан), «Українська універсальна біржа» та ін. Член Консультаційно-експертної ради з питань корпоративного управління НКЦПФР. Співавтор першого в Україні посібника з питань корпоративного управління (1999), «The Handbook of International Corporate Governance» (видання Британського Інституту директорів, Лондон, 2005); автор-укладач Посібника «Корпоративне управління в приватних та сімейних компаніях» (видання МІБ та CIPE, 2012), автор більше 60 публікацій з корпоративного права та управління.

Євген Круть. Менеджер департаменту з корпоративного управління ДТЕК. Отримав диплом магістра правознавства в Донецькому Національному Університеті. Має 9 річний досвід роботи в сфері корпоративного управління. З середини 2012 року працює в ДТЕК, де відповідає за побудову і функціонування системи корпоративного управління українських компаній групи і за комплексну автоматизацію корпоративного управління в ДТЕК. До ДТЕК працював в групі «ДОНЕЦЬКСТАЛЬ», де відповідав за правовий супровід M & A проектів, організацію корпоративного управління компаній групи і правовий супровід угод по залученню фінансування.
У 2015 році став лауреатом конкурсу «Корпоративний секретар року».  Активний учасник форумів і конференцій під егідою Професійної асоціації корпоративного управління і Асоціації правників України. Член Правового комітету ПАКУ.

2880 грн.(при реєстрації та оплаті до 09 грудня - 2400 грн. без ПДВ)

Дані про учасника

П.І.Б.
Посада

Контактні дані

Робочий телефон
Контактний телефон
E-mail
Повна назва компанії (організації)
Скорочена назва компанії (організації)
Поштова адреса компанії (організації)
Телефон організації з кодом міста
Контактна особа (ПІБ, посада, телефон)
Виставити рахунок? Так Ні
Вислати договір на навчання? Так Ні

Примітки

Якщо у Вас залишились питання, зателефонуйте  за номером 044 228 87 59  або напишіть на email: info@cgpa.com.ua з поміткою «запитання». Будемо раді Вам допомогти!