Увійти|Реєстрація

м. Київ вул. Михайлівська, 12 Б

+38 (044) 228-87-59
+38 (044) 278-12-52
info@cgpa.com.ua

Вибори Правління

Рішенням Правління ПАКУ від 21.05.2015 затверджено Регламент обрання Правління Професійної асоціації корпоративного управління (ПАКУ), згідно з яким порядок обрання нового складу Правління став ще більше демократичний,  та базується на  можливості відкритого висування своєї кандидатури кожним членом Правління.

Для того, щоб бути обраним до складу Правління на чергових загальних зборах членів ПАКУ 02 лютого 2018 року, які відбудуться за адресою: м. Київ, вул. Михайлівська, 12-Б, кожному члену ПАКУ, який має бажання бути висуненим до кандидатів на посаду члена Правління ПАКУ, в строк не пізніше, ніж 17 січня 2018 року включно, потрібно надіслати Секретарю ПАКУ з метою оприлюднення на сайті ПАКУ у спеціальному розділі «Вибори Правління ПАКУ» наступну інформацію:

 • Власні ПІБ
 • Фотокартку у цифровому форматі
 • Інформацію про історію членства в ПАКУ (які функції виконував, в яких проектах брав участь, чи був в складі органів управління ПАКУ та яких результатів досягнув)
 • Інформацію про освіту (вищу та спеціальну)
 • Інформацію про діяльність у сфері корпоративного управління (досвід роботи по фаху та місце роботи за останні 3 роки)
 • Бачення своєї можливої діяльності, ролі та цілей в складі Правління
 • Іншу інформацію, яка може вплинути на результат голосування членів ПАКУ
 • Згоду на обробку персональних даних.

Кандидати у члени Правління ПАКУ

 1. Петрик Євген Олексійович
 2. Окунєв Олександр Йосипович
 3. Поволоцький Олексій Валерійович
 4. Нікітін Юрій Валентинович
 5. Долгіх Олексій Володимирович

Петрик Євген Олексійович

Інформація про історію членства у ПАКУ
Є членом ПАКУ з травня 2010 року.
В 2012 році був обраний членом Правління ПАКУ, є діючим членом Правління ПАКУ.

В рамках роботи в Правлінні ПАКУ здійснюю загальну координацію роботи ПАКУ з законопроектами та нормативно-правовими актами регуляторних органів, очолюю Правовий комітет ПАКУ.

В 2014-2015 році приймав участь у спільному проекті з ФДМУ, зокрема очолював напрямок підготовки Примірного положення про корпоративного секретаря акціонерного товариства, в статутному капіталі якого корпоративні права держави перевищують 50 відсотків, яке було затверджене ФДМУ в березні 2015 року.

Був одним з ініціаторів проведення Міжнародного форуму корпоративних секретарів. Очолювана мною компанія «Емкон» є постійним партнером Форумів.

Інформація про освіту
У 2000 році закінчив НТУУ “КПІ” за спеціальністю прикладна математика (магістр) та промисловий маркетинг (спеціаліст).
У 2012-2013 роках проходив навчання в Українському центрі медіації за програмою «Базові навички медіації».

Інформація про діяльність у сфері корпоративного управління
З травня 2005 до липня 2009 року очолював Державну установу “Агентство з розвитку інфраструктури фондового ринку України” (ДУ АРІФРУ).
В 2007 році ДУ АРІФРУ, під моїм безпосереднім керівництвом, була створена та запущена загальнодоступна інформаційна база даних ДКЦПФР про ринок цінних паперів (http://www.stockmarket.gov.ua/), яка з того часу успішно функціонує та є основним джерелом корпоративної інформації про емітентів цінних паперів в Україні.
В липні 2009 року спільно з партнером заснував та очолюю компанію «Емкон», яка спеціалізується на консалтингу в сфері корпоративного управління та розкриття інформації.

Бачення своєї можливої діяльності, ролі та цілей в складі Правління
Маю намір продовжити активну роботу в складі Правління ПАКУ в напрямках
розвитку законодавства України з питань корпоративного управління, представлення інтересів ПАКУ в органах державної влади, установах та організаціях, приймання участі у заходах ПАКУ, тощо.

Окунєв Олександр Йосипович

Інформація про історію членства у ПАКУ
Ініціатор створення Професійної асоціації корпоративного управління та один із її засновників у 2009 році. З 2009 року по сьогоднішній день незмінний голова Правління Асоціації.

Інформація про освіту (вищу і спеціальну)
Має вищу юридичну освіту (Калінінградський університет, 1987р.)
З 2008 року брав участь в якості експерта у більше, ніж 40 українських та зарубіжних форумах, конференціях, круглих столах з питань корпоративного управління та права. Постійно підвищує кваліфікації як тренер на тренінгах Міжнародної фінансової корпорації.

Інформація про діяльність у сфері корпоративного управління
Директор Центру розвитку корпоративного управління Міжнародного інституту бізнесу (МІБ), відомий в Україні фахівець у галузі корпоративного права. Має багаторічний досвід реалізації консалтингових проектів у складі команд консультантів International Finance Corporation (IFC) в Україні (1996 – 2001), МІБ (2001-2010) та Українського інститут корпоративного управління (з 2010). Автор низки навчальних програм для професіоналів корпоративного управління України, Казахстану, Узбекистану, Таджикистану, Монголії.
Член Консультаційно–експертної ради з питань корпоративного управління НКЦПФР.

Бачення своєї можливої діяльності, ролі та цілей в складі Правління
Перед ПАКУ на найближчі 2-3 роки потрібно ставити такі цілі:

 1. індивідуальне членство – 100-150 фахівців високого рівня;
 2. колективне членство – 25-30 компаній, які є лідерами у сфері КУ;
 3. високий авторитет в урядових колах і серед депутатів виключно, як професіоналів високого рівня, що допомагають у законотворчості та правозастосуванні (ніякої політики, ніякого лобіювання приватних інтересів конкретних осіб і компаній);
 4. просування професії корпоративного директора (професійного члена наглядової ради) через навчальні та методологічні заходи, семінари, конференції із залученням провідних вітчизняних та зарубіжних фахівців, професійних директорів; методологічне забезпечення роботи незалежних директорів (професійний стандарт, етичний кодекс, «білий» і, можливо, «чорний» список кандидатур); конкурс «Корпоративний директор року» тощо;
 5. така ж робота по просуванню та утвердженню професії корпоративного секретаря;
 6. просування інноваційних для України тематик, що входять в сферу відповідальності корпоративних директорів – комплаенс та управління ризиками.

Інша інформація
Співавтор першого в Україні посібника з питань корпоративного управління (1999); “The handbook of international corporate governance” (видання Британського Інституту директорів, Лондон, 2005); автор і укладач посібника «Корпоративне управління в приватних та сімейних компаніях» (Київ, 2012), більше 60 інших публікацій з корпоративного права та управління.

Поволоцький Олексій Валерійович

Інформація про історію членства в ПАКУ
З 2010 року є членом Професійної асоціації корпоративного управління.
Брав участь у підготовці пропозицій щодо змін законодавства в сфері корпоративного права та управління, забезпечив обговорення цих змін в рамках ПАКУ, підготовку офіційних роз’яснень ПАКУ.
Брав участь у законопроектній роботі: Регулярно надавав коментарі до розробленим нормативно-правовим актам НКЦПФР та Верховної Ради.
У 2013 році став лауреатом конкурсу «Корпоративний секретар року».
З 2016 року обирався членом Правління ПАКУ.

Інформація про освіту 
Закінчив юридичний факультет Університету внутрішніх справ, м. Харків, Україна, адвокат. У 2000 році отримав ступінь магістра, центр ім. Лорда Скармана, Лестерський Університет, Великобританія.

Інформація про діяльність у сфері корпоративного управління
Має понад 20 років досвіду професійної діяльності. До ДТЕК працював у міжнародній юридичній фірмі Squire, Sanders and Dempsey L.L.P., Київ, Україна, юристом, і в Національному університеті внутрішніх справ, м. Харків, Україна, викладачем та начальником відділу міжнародних зв’язків.
З 2010 року є керівником Департаменту з корпоративного управління і Корпоративним секретарем холдингової компанії Групи ДТЕК, до якої входять понад 50 підприємств в Україні, Нідерландах, Великобританії, Швейцарії, Кіпрі, Угорщині та РФ.

Бачення своєї можливої діяльності, ролі і цілей у складі Правління

 • Посилення ролі ПАКУ в області правозастосовчої практики та розвитку законодавчих ініціатив
 • Допомога ПАКУ в подальшій популяризації корпоративного управління, допомога в організації та проведенні форумів, семінарів, обмін досвідом з іншими членами ПАКУ
 • Представлення ПАКУ на заходах, які проводяться іншими організаціями, професійними об’єднаннями та державними органами
 • Забезпечення роботи у правовому комітеті ПАКУ
 • Просування іміджу і статусу корпоративного секретаря в Україні
 • Продовження роботи з побудови ефективного корпоративного управління в компаніях з державною участю.

Інформація, яка може вплинути на результат голосування членів ПАКУ
Поволоцький О.В. є експертом у сфері корпоративного права та управління;
Має багатий досвід управління активами в сімох юрисдикціях;
Очолює департамент з корпоративного управління одного з найбільших промислових холдингів в Україні, є корпоративним секретарем холдингової компанії.
Має велику практику підготовки до затвердження різних корпоративних рішень, роботи з членами наглядових рад, підготовки і проведення засідань наглядових рад, як в Україні, так і за її межами.
Має досвід організації успішної взаємодії між виконавчими органами компаній, їх наглядовими радами, акціонерами та іншими стейкхолдерами.
Успішно розвиває роботу з побудови антикоррупційного комплаенс в Компанії.
Сформував сильну команду професіоналів у сфері корпоративного управління та комплаенс, яку можна залучати до окремих проектів ПАКУ з удосконалення корпоративного права України та проектів з комплаенс.

Нікітін Юрій Валентинович
Народився 29 червня 1970 року у м. Києві. У 1995 році закінчив Київський політехнічний інститут, інженер-металург. У 2003 році закінчив НТУУ ”Київський політехнічний інститут”, юрист.

Трудова діяльність
09.1987 – 02.1995 студент Київського політехнічного інституту.
07.1988 – 09.1989 служба в збройних силах.
02.1995 – 10.2000 спеціаліст 1 категорії‚ провідний спеціаліст‚ заступник начальника відділу‚ начальник відділу контролю за виконанням умов договорів купівлі-продажу Департаменту інвестиційних зобов’язань Фонду державного майна України.
10.2000 – 09.2003 заступник начальника Управління реалізації та контролю за виконанням умов договорів купівлі-продажу Фонду державного майна України.
09.2003 – 08.2006 директор Департаменту реалізації та контролю за виконанням умов договорів купівлі-продажу Фонду державного майна України.
08.2006 – 03.2009 радник з питань корпоративного управління Консорціуму “Індустріальна Група”
03.2009 – 08.2014 директор Департаменту договірного менеджменту Фонду державного майна України.
08.2014 – по теперішній час заступник Голови Фонду державного майна України.

Історія членства в ПАКУ.
Членом ПАКУ є з 2009 року. У 2010 року обраний до складу правління асоціації. Приймав участь в організації та проведенні першого Міжнародного форуму корпоративних секретарів у 2013 році, який проходив на Одеській кіностудії. Займався розвитком співпраці ПАКУ з різними органами державної влади щодо удосконалення систем корпоративного управління.

Бачення своєї можливої діяльності, ролі та цілей в складі Правління .
Є бажання продовжити діяльність в складі правління ПАКУ спрямовану на втілення в Україні сучасних інституцій корпоративного управління (незалежні члени наглядових рад, корпоративні секретарі та інших) та розвиток взаємодії з органами державного регулювання

Долгіх Олексій Володимирович

Інформація про історію членства в ПАКУ
Є членом ПАКУ з 2017 року (компанія Boyden є колективним членом асоціації).
Брав активну участь в підготовці і роботі Міжнародного форуму корпоративних директорів. Компанія Boyden стала партнером II Форуму в грудні 2017 року.

Інформація про освіту
Має юридичну освіту (Донецький державний університет, економіко-правовий факультет, спеціальність “Правознавство”). Також навчався в Міжнародному інституті бізнесу на бізнес-програмі. Проходив програми з лідерства та управлінського розвитку в University of Michigan’s Ross School of Business, Haas School of Business at the University of California Berkeley і Columbia Business School.
В кінці 2017 р. пройшов навчання на програмі “Корпоративний директор”.

Інформація про діяльність в сфері корпоративного управління
Керуючий Партнер провідної міжнародної компанії з підбору управлінського персоналу Boyden Global Executive Search.
В якості консультанта має багаторічний досвід взаємодії з Наглядовими Радами найбільших українських і міжнародних компаній.
Від імені асоціації активно бере участь в конкурсних комісіях Міністерства економічного розвитку і торгівлі України з відбору незалежних директорів для стратегічних державних підприємств.

Бачення своєї можливої діяльності, ролі і цілей у складі Правління
Одним з основних пріоритетів є сприяння розвитку Національного реєстру корпоративних директорів в рамках ПАКУ.
Важливим пріоритетом є участь від імені Асоціації в процесі формування Наглядових Рад на державних підприємствах, а також розвиток основного щорічного заходу для Асоціації – Міжнародного форуму корпоративних директорів.