Увійти|Реєстрація

м. Київ вул. Михайлівська, 12 Б

+38 (044) 228-87-59
+38 (044) 278-12-52
info@cgpa.com.ua

Про проект

Проект «Зміцнення антикорупційного комплаєнс у бізнесі»

Загальновідомо, що корупція, проникла в усі сфери життя, стала чи не головною причиною економічних і політичних потрясінь в сучасній Україні. Необхідність боротьби з цим ганебним явищем розуміється на всіх рівнях, багато політиків, бізнесменів і простих громадян декларують свою готовність проявляти «нульовий рівень терпимості» до хабарництва, «відкатів», підкупу чиновників тощо.

Обговорення антикорупційних заходів в Україні, як правило, зводиться до публічної сфери – деклараціях і моніторингу способу життя чиновників, прозорості державних тендерів, посилення кримінального законодавства, вдосконалення роботи правоохоронних органів тощо. При цьому механізми викорінення корупції в приватному бізнесі явно недооцінюються.
 

  • По-перше, більшість українців, що займаються бізнесом, не розуміють, які механізми антикорупційної боротьби існують в принципі, і як вони працюють в компаніях.
     
  • По-друге, дуже поширена думка, що успішно вести бізнес в Україні, не здійснюючи корупційних діянь неможливо. Далеко не всі розуміють, як «монетизувати» неухильне дотримання міжнародних антикорупційних стандартів, як воно може стати реальною альтернативою сумнівних «переваг» корупційної практики.
     

Розуміючи необхідність розвитку саме цієї складової антикорупційної діяльності, Професійна асоціація корпоративного управління за підтримки Центру міжнародного приватного підприємництва (CIPE), реалізує в Україні Проект «Зміцнення антикорупційного комплаєнс у бізнесі». Метою Проекту є надання середнім українським компаніям практичної допомоги у розробці та впровадженні антикорупційних програм.

Долучитися до групи проекту у Facebook

Ми ставимо собі в цьому Проекті такі завдання:
 

  • Пояснити, які механізми антикорупційної боротьби існують в принципі, і як вони працюють у компаніях.
  • Переконати тих, хто вважає, що успішно вести бізнес в Україні, не здійснюючи корупційних діянь, неможливо.
  • Показати вигоди неухильного дотримання міжнародних антикорупційних стандартів, які є реальною альтернативою сумнівних «переваг» корупційної практики.
  • Допомогти середнім українським компаніям виконати вимоги розділу Х Закону України «Про запобігання корупції», який набрав чинності в 2015 році, про необхідність розробки і впровадження антикорупційних програм.

У рамках Проекту ми створили постійно діючий Навчально-консультаційний центр; розробили Програму підготовки уповноважених за реалізацію антикорупційної програми (комплаєнс-офіцерів) українських компаній.